Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám remeg, zavaros...

A kutyám remeg, zavaros tekintete van, és morog mikor felé nyúlok, vagy fel akarom venni. Nem reagál azokra a dolgokra, amitől jó kedve van, kajára sem, egyébként ugat, futkos körbe, örömében pisil, de tegnap estétől ez van, mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
6 éves Yorkshire Terrier kan kiskutyám (szobában tartva melegen) , nagyon hiperaktív,játékos,nem veszekedtünk vele,nem evett meg semmit.

2013. dec. 8. 13:43
1 2
 1/16 anonim válasza:
3%
mikor közösült utoljára? lehetséges, hogy a párzás hiánya miatt ilyen. vagy csak szimplán rossz kedve van.
2013. dec. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
mindenképp vigyázz vele szerintem, nehogy megharapjon. szerintem beteg lett és azért morcos.
2013. dec. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat kb 2 éve pároztattuk ,de hála Istennek már jobb a kedve,adtam neki 2 féle szalámit is meg mindenféle finomságot,közben simogattam,játszottam vele,most már jól van! Nagyon köszönöm a gyors válaszokat a párzást pedig tervbe vesszük minél hamarabb! :)
2013. dec. 8. 14:14
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutyának semmi baja nem lesz a párzás hiányától.Ivartalaníttatni kell,mert ha egyszer hagyod fedezni,utána már tényleg lehetnek gondok vele.Világszerte több millió kutya éli boldogan az életét párzás nélkül.A farkasnál is csak az alfa pár párzik.Akkor az összes többi falkatag frusztrált,idegbeteg lenne?Gondolj már bele.Meg abba is hogy több száz yorki vagy arra hasonlító keverék tengeti menhelyen vagy az utcán az életét.Nem kell még egy alom.
2013. dec. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Most olvasom,hogy már fedezett.Akkor meg nem is ez a baja,de az ivartalanítás a kora miatt nagyon javasolt.Ha ezzel lenne baja,nem 4 évente hülyülne meg.6-7-8éves kor felett viszont jönnek az időskori nyavalyák.Ezek többnyire az ivarszerveket érintő betegségekkel kezdődnek.
2013. dec. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 intense ***** válasza:
100%

Ugye a szobában van tartva nem azt jelenti, hogy nem sétál napi rendszerességgel 2-3 órát?

Nem szalámi kell neki ilyenkor, hanem orvos.

Tenyészkan, szűrésekkel, tenyészszemlével, eredményekkel, törzskönyvvel, stb.? Nem nagyon kéne pároztatni random, mivel nem értesz hozzá.

2013. dec. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Még ilyen "jó" tanácsot... A remegős, gazdára vicsorgós kutyát pároztatni, legyen még több remegős, gazdára vicsorgós yorkshire keverék. Pfffff.


Kérdező, nem kell pároztatni a kutyát, nem ennek a hiányától viselkedik furcsán. A zavaros tekintet, maga alá pisilés simán lehet egy enyhébb lefolyású epilepsziás roham is akár. Ilyen kutyát meg pláne nem kellene pároztatni.

2013. dec. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
kérdező, te se pározz majd légyszíves :)
2013. dec. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
mennyit sétáltatod?
2013. dec. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem ártana megmutatni egy orvosnak első körben.Lehet szervi oka is.

Biztosan pontosabb okot tud mondani,mint a "pároztatni kell"című kreténség.

Fel kéne fogni,hogy a kutyának NEM élvezet a párzás,hanem egy ösztönös tevékenység.Semmi baja nem lesz,ha nem fedez.

Már az sem utal normális idegrendszerre,hogy örömében pisil.

2013. dec. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!