Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az elvileg szobatiszta kutyáim...

Az elvileg szobatiszta kutyáim közül az egyik mindig bevizel reggelre, de nem tudom melyik. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

3 kistestű,lakásban tartott kutyám van.

Az egyik rendszerint bevizel reggelre, mindig ugyan oda (a szőnyegre) és már nagyon-nagyon mérges vagyok, le sem teszem a szőnyeget...minden nap mennek sétálni és mindegyik elvégzi a dolgát, de van hogy nagy dolgot is otthagy reggelre a szobában.

Rajtakapni úgysem tudom mert mindig éjjel csinálja, kevés az esély.


2013. dec. 14. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Most nálunk is felmerült egy hasonló probléma (már két éve szobatiszta kutyáim közül valamelyik reggelre bepisil, pedig gyakrabban visszük őket, mint szoktuk).


Ezt a következőképp érdemes kezelni:

Szerezz be egy szobakennelt. Tedd kényelmessé: takard le a 3 oldalát, tegyél bele kényelmes takarót stb. 1-2 napig szoktasd a kutykat. Aztán tedd bele az egyik kutyát éjszakára. Van reggel pisi a házban? Ha nincs, akkor ő az, ha van, akkor nem ő az. Ezzel a módszerrel max. 3 nap alatt kiderül, melyik kutya a ludas.

Akkor a bepisilő kutyát altasd a szobakennelben, és figyeld meg, hogy oda bevizel-e (méretének megfelelő kennel legyen). Ha nem, akkor valamilyen nevelési probléma lehet, ha igen, akkor valószínűleg szervi baja van.

2013. dec. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Zárd külön egy éjszakára a kutyákat,pl fürdőbe.Ki fog derülni melyik volt.
2013. dec. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Akiteki ***** válasza:
Én kapásból mindhármat bezárnám éjszakára a boxba és akkor tuti nem pisil be egyik sem. Tökmindegy melyik az, mikor reggel észreveszed már rég késő megakadályozni.
2013. dec. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!