Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van még olyan aki nem viheti...

Van még olyan aki nem viheti a szüleihez a kutyáját, így egyedül karácsonyozik?

Figyelt kérdés
2 éves a kutyám, soha nem volt vele semmi baj, nagyon jó fej és nyugodt. Nagytestű, tavaly a lakótársam vitte magával az ünnepekkor, de idén már nem tudja vállalni. Lassan 4 éve élek egyedül (szülők nélkül) anyukám a férjével a férj lakásában. Na most, nevelőapám közölte, hogy oda nem vihetem a kutyát, mert biztos megeszi a modellvasút gyűjteményét (ami amúgy vitrinben van), így viszont nem tudom hogy oldjam meg a karácsonyt. Persze tök jogos mert az ő lakása, csak nagyon jól tudja ez nekem mennyire rosszul esik, mert még sohasem karácsonyoztam egyedül. Másfél órára laknak innen, így reggel leviszem a kutyát és átmegyek, délutánra hazajövök kutyázni, majd vissza, és este megint haza. Nem is tudom hogy fog ez így beleférni, kevesebbet leszek ott, mint amennyit utazom. Most nagyon rosszul érzem magam, mert a kutyám tényleg nagyon jól viselkedik, ellenne a szobakennelben, nem csinálna semmi rosszat. Így egyedül karácsonyozom életemben először, és ez tök rossz, el vagyok szomorodva. :( Mindig megvan a rituálé, a vacsora, az ajándékozás, és olyan fáradt szoktam lenni, most meg még jöhetek is haza. Nem tudom mit tehetnék, ismerősre sózni karácsonykor bunkóság, és bármennyire szereti is a többi állatot panzióban még sosem volt nem tudom hogy viselné, ráadásul karácsonykor nem akarom magára hagyni. Mit tennétek a helyemben? :(
2013. dec. 14. 22:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
és mért nem mennek ők hozzád?
2013. dec. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mert van egy öcsém is, meg ugye anyu szervez mindent, otthon főz, ott a nagy fa, stb. Az a családi fészek, ahol én lakom egy albérlet. Nálunk hagyományai vannak az ünneplésnek, az kizárt hogy ők jöjjenek ide. :(
2013. dec. 14. 22:57
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem is hívd meg őket magadhoz!
2013. dec. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen, én és párom ezért nem mehetünk haza a szülővárosunkba!

Párom szülei már nem élnek, mi együtt lakunk Budapesten. Nem mehetünk haza se Karácsonyra, se Szilveszterre, ugyanis anyám a kutyámat megtűri (eleinte morog, aztán eteti, simogatja, mindenkinek eldicsekszik vele!!!) de a cicánkat nem.

A vicc, hogy amikor nyáron 1 hétre nálunk volt anyám, akkor édesgette mind a két állatot, simogatta őket, semmi baja nem volt egyikkel sem. No de az, hogy mi a két állatot az Ő lakásába vigyük? Szó sem lehet róla... mostanság olyan szinten mindene az a tetves lakás, hogy őt az sem érdekli, hogy nekünk alig van pénzünk, esze ágába nincs rajtunk segíteni, vagy legalább megnyugtatni.

Ráadásként Karácsony előtt van közvetlenül az én névnapom és bátyám szülinapja. Szép lesz így ünnepelni, hogy én párommal több, mint 300km-re vagyok.


Szóval teljes mértékben megértelek. Az én helyzetemmel sajna nem lehet mit kezdeni. Nekünk az út is 3 óra hossza, mi haza sem tudunk menni egy fél napra sem. Ráadásként anyám velem egyébként is ellenséges, én csak a barátok miatt mennék haza, mert ők már nagyon hiányolnak, de így sajna nem lehet.

Remélem azért te mégsem fogsz annyira elfáradni. De az sem lenne rossz ötlet, ha anyudék mennének el hozzád az albérletbe. :)

2013. dec. 15. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én sem megyek haza Karácsonykor. Vonatoznom kéne Budapestről cirka 300Km-t több átszállással, egyik nagyvárosban tömegközlekedéssel át a másik vasúthoz, rohanva, jegyet venni, majd megint vonat... Összesen kb 5 óra utazás.

A kutyámat nem tudom másra bízni, (meg igazából nem is bíznám másra) így megkérdem majd a szüleimet, hogy jönnek e hozzám, bár szerintem nem fognak.

Szóval én is így vagyok kb. Igyekszem majd kellemesen pihenéssel tölteni azt a pár napot, szerintem megleszünk. :D

2013. dec. 15. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
szerintem lemozgatod a kutyit, megvacsoráztatod, átmész olyan 5 óra fele a szüleidhez, aztán 9-kor haza.
2013. dec. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó jól írja.Én még nyújtanék rajta.d.u. 4kor ha elindulsz,késő este meg haza.Mikor dolgozol is egyedül van ennyit.
2013. dec. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A kutyáknak a karácsony is olyan nap, mint a többi. Ha találsz jó panziót, miért ne adhatnád be a kutyát arra az időre? Sok panzióban nagyon korrektül bánnak a kutyákkal. ha megismersz egy jó panzióst, az elkövetkező évekre is biztosíthatod magadnak, hogy bátran elmenj akár több napra is otthonról. Egyedül élő embernek előfordul, hogy bizony segítségre van szüksége.
2013. dec. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Írtak itt jó ötleteket, baromira kifárasztod délután és akkor úgyis alszik estig. Vagy, és nekem is ez jutott eszembe, keresel egy jó kutyapanziót. Nekik ez ugyan olyan nap mint a többi, nem fog megsértődni rajta, hogy nem vele karácsonyozol. Én elvinném még most ünnepek előtt egy napra, hogy tuti jól viseli e, bár szerintem nem lenne gond. Ez azért egy családi ünnep, az a lényeg, hogy jól érezd magad, ő meg fogja érteni, nyugi.:)
2013. dec. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mit tennék én? Felhívnám anyukámat és az öcsémet és boldog karácsonyt kívánnék nekik. Nálam egy ilyen reakció a kutyámra keményen kiveri a biztosítékot. Nem is ismeri a kutyát, de már eldöntötte, hogy neveletlen - amivel egyben engem minősít. Szóval én biztosan nem mennék el, de ez én vagyok. Ha annyira menni akarsz, akkor szerintem a legjobb megoldás a panzió lehet. Már van arra is lehetőség, hogy nem kennelben, hanem lakásban tartják. Hol laksz egyébként?
2013. dec. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!