Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám most került a fogvált...

A kutyám most került a fogváltás időszakába. A tejfoga mellett látom, hogy nő a csontfoga. (szemfog) Szükség van állatorvosra?

Figyelt kérdés
Az állatorvos még mikor nagyon pici volt a kutya azt mondta,hogy ha elkezdődik a fogváltás és a foga mellett kezd el kinőni a foga,akkor vigyük és kihúzza a tejfogat,hogy rendesen tudjon nőni.De félek,hogy erre nincs is igazán szükség,csak azért mondta,hogy pénzt kapjon.Mik a tapasztalatok ilyen téren?Kell doki?
2013. dec. 26. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem szükséges. Normál esetben a csontfog kinyomja a tejfogat. Ha 7-8 hónapos korában is lenne még tejfoga netán (vannak fajták, aminél vmivel problémásabb a fogváltás), akkor érdemes felkeresni állatorvost.
2013. dec. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ki fog esni a tejfoga, nyugi. Ha végül hosszabb idő után sem esne ki neki, akkor kell csak elvinni és kihuzatni. Nekem is mondta anno az orvos, mikor nézte a fogait, de végül kiestek neki rendben, semmilyen beavatkozásra nem volt szükség. Vegyél neki marha lábszárcsontot, az segíteni fog!
2013. dec. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget! :)
2013. dec. 26. 21:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, megijedtem, hogy cápát fogadtam örökbe :-D aztán pár nap múlva ki is esett a tej.
2013. dec. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik kutyámnak észre se lehetett venni a váltást, a másiknak viszont szanaszét álltak a fogai, félelmetesen nézett ki. :D Ennek ellenére tökéletes fogsora lett.
2013. dec. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!:))
2013. dec. 27. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!