Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi a törzskönyveztetés...

Mennyi a törzskönyveztetés költsége?

Figyelt kérdés
Kutyavásárlás előtt állok és a tenyésztő azt mondja, ha törzskönyvet is akarok vele, akkor az adminisztrációs költség kb. plusz 60 000 Ft, mivel én vagyok az egyedüli aki az alomból akar törzskönyvet. Tényleg ilyen drága a törzskönyv adminisztrációs költsége?
2014. jan. 14. 11:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%

Ezt hívják parasztvakításnak :) a törzskönyv ára kb 5500 forint, akár fel is hívhatod a MEOE-t (Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete)és rákérdezhetsz.


Én poénból már csak azért is mondanám hogy "oké persze, így is jöhet a törzskönyv, de csak akkor fizetsz ha a kezedben lesz", nézne nagyokat utána a szaporító mert ő a büdös életben nem tud kiváltani tk-t :)

2014. jan. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Keress más tenyésztőt!!! Tényleg, ezt a legeslegjobb indulatból mondom neked, mert egyrészt a törzskönyv ára 5500 forint, másrészt meg ennek nem választható opciónak kellene lennie, hanem egy tenyésztőnél ez a minimum. Törzskönyv, eü garancia és szerződés. Ha ezek közül bármi is hiányzik, ott valami nincs rendjén.
2014. jan. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
38%

2: ez nem tenyésztő, csak egy szaporító


Amúgy a törzskönyv egy "darab papír", így néz ki:

[link]


Szerinted mi kerül ezen 60 ezerbe? A nyomdafesték? :D

2014. jan. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

ezt olvasd el, figyelmesen:

[link]


részlet:

"A törzskönyvet amely valójában egy nagy könyv a nyilvántartást vezető szervezet őrzi és ennek lapjai az adott egyed születési anyakönyvi kivonata. A tenyésztő ennek másolatát kapja meg, ennek a dokumentumnak a hivatalos neve Származási bizonyítvány. Ezt csak az a kutya kaphatja meg, akinek a szülei is rendelkeznek ilyennel. Jelenlegi ára MEOE-nél 5500 forint. Az iratot a kutya tenyésztője válthatja ki, erre 180 nap áll a tenyésztő rendelkezésére. A 180. nap után már DNS vizsgálat is kötelező a törzskönyv kiváltásához, aminek költségei a tenyésztőt terheli."

na már most, ha DNS vizsgálat is szükséges, akkor lehet akár 100 ezer Ft. is!

(de ezt is a tenyésztőnek KELL megfizetni, ha kéri)

2014. jan. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
9%
A törzskönyv eszmei értékét kell megfizetni.Nem mindegy,hogy egy fajtajellegű keveréked van,vagy egy törzskönyves kutyád.Ez csak olyan dolog,hogy kiállításra nevezés kb 3-6ezer ft.Ha jó a kutya egy junior champion címet meg lehet szerezni 20-35 ezer ft ból(utazással együtt).De a kutya értékét megduplázza.Egy 80 ezres kutyából egyből lesz 200ezres.
2014. jan. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

5. Ez hülyeség, már ne is haragudj. Nem a törzskönyv miatt lesz egy 80 ezres kutya 200 ezres. Nyilván egy többszörös kiállításon eredményes kutya értéke megnő a címekkel, mert hozzáértő bírók is elismerik az erényeit. De itt nem a kiállításozás a kérdés.


A törzskönyv a kutya anyakönyvi kivonata. Ahogy nekünk embereknek is van személyink meg minden. A törzskönyv inkább egyfajta garancia arra, hogy 100% fajtatiszta a kutya, mert a benne leírt szülőket akár neten is ki lehet guglizni. De ettől függetlenül nem 60 ezer forint, hanem 5500.

2014. jan. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Mivel változott az egész kutyás rendszer, a saját fajta klub állapítja meg, mennyiért törzskönyvez. nem működik még teljesen minden fajtánál a hivatalos, törvényileg elfogadott törzskönyvezés.

Viszont az ilyen hozzáállású tenyésztőtől nem vennék kutyát.

2014. jan. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a segítséget, nekem is gyanús volt a dolog. Én is azt gondolom, ha a kutya fajtiszta, nem "vérfertőzéses" akkor eleve jár vele a törzskönyv, ez nem külön választható kiegészítő és egyébként amúgy sem olcsó, tehát már az eladási árába benne van a kutya eszmei "különlegességi" értéke. Az 5.-re válaszul szerintem a törzskönyvnek nem az a fő lényege, hogy vihetem kiállításra, hanem az hogy bizonyítja hogy a kölyök kutya genetikailag rendben van és az ősei között nincs vérfertőzés, a kutya egészséges és fajtiszta.
2014. jan. 14. 13:29
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A "vérfertőzéstől" eltekintve igazad van. Nincs olyan, hogy "vérfertőzés" . Szoros rokontenyésztés van, de azt felelős tenyésztő igen alaposan meggondolja, kivel, hogyan...
2014. jan. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Az egészséget senki se tudja neked garantálni, mert még nem született meg az az ember, aki a genetikát teljes mértékben képes megérteni és irányítani, de a felmenők egészségének az ismeretében valóban lehet következtetni a kölyök várható egészségére. Garanciát persze adhat a tenyésztő, amiben a kockázat egy részét ő viseli.
2014. jan. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!