Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik mudi kennelt ajánlanáto...

Melyik mudi kennelt ajánlanátok az alábbi szempontok alapján?

Figyelt kérdés

Mindenképp fakó szuka kutyust szeretnék, elsősorban családtagnak szeretnénk a leendő mudinkat, tehát nem fontos pl, hogy aktívan terelő ősei legyenek. A kennelek, amiket néztem, szinte mind a fekete színt részesítik előnyben, ill. van a másik véglet, tényleg csodaszép színek, de fakót ott sem nagyon találni. :(

Köszönöm a segítséget!



2014. jan. 14. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kolleganomeknek mudi tenyeszetuk van, szerintem van nalyk fako is, holnap megkerdem es megirom, melyik az oveke.
2014. jan. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%

Esetleg a mudi fajtamentés? Nekem onnan van egy cifra mudim, nagyon energikus, jól terel, csak tényleg rengeteg az energiája, amit le kell vezetni. :)

Köves-Bérci betyár a legjobb Magyarországon de nem tudom ott mikor lesz olyan alom, ahol van fakó szuka mudi. Amúgy a mudi kennelek nagyrésze Németországban van, ott vannak nagyon jó kennelek, hiába magyar fajta, ha itt nem becsülik meg.

2014. jan. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire pontos elképzeléseid vannak, akkor bizony lehet, hogy sokáig kell várnod, ez már csak így megy. Én is hasonló helyzetben vagyok, és szerintem jó átgondolni, hogy miről vagy hajlandó lemondani. Én például a színről hajlandó vagyok lemondani, ugyanakkor a kutya neméről semmiképpen. Lehet, hogy ez nálad pont fordítva van.

Amit a második mond az butaság, rengeteg mudikennel van Magyarországon (a kutya népszerűségéhez mérten) és ha a kérdező kennelt keres, akkor nem kell neki fajtamentőt ajánlani, mert nem azt akar!

Kérdező, én úgy tudom, hogy pl a Csibiti kennelnél pont most született két alom tele fakó kölykökkel, igaz sajnos a kanok többségben vannak. De ugye itt jön képbe a kompromisszum amit fent emltettem.

2014. jan. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ajánlom a mudis csoportokat a facebookon, ott rendszeresen posztolják az aktuális kiskutyákat, sokkal naprakészebb mint a tenyészti oldaluk.
2014. jan. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ők a kolléganőmék, szerintem nézz körül náluk:

[link]

2014. jan. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1es, köszönöm az ötletet, Gulakuti kennelt is néztem, de ők inkább a különlegesebb színekre mennek rá,ami nem baj, csak én nem olyat keresek.


2es, szeretnék majd egy menhelyi kutyát is, de azt hiszem, a mudi az a fajta, amit CSAKIS megbízható helyről hoznék, még kiskutyaként.


3as, igen, én is gondolkoztam már ezen, hogy miről mondjak le... azt hiszem, a színről le tudnék (talán :D). Bár más részről meg, kislány korom óta várok a szuka, fakó mudimra, még egy-két évet igazán kibírok. :) Csibiti kennelt nagyon szeretem, de ott már megvan a gazdija a két fakó szukának. facebookos csoportnak tagja vagyok én is. :) Megkérdezhetem, milyen a te álom-mudid?

2014. jan. 15. 20:11
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az álommudim mindenképpen szuka, bármilyen cifra, vagy barna. A fakó, hamvas, fehér nem nagyon vonz, de ebben hajlandó lennék kompromisszumot kötni. Feketét viszont semmiképp nem szeretnék, mert az egyik kedvenc színem, de - most ez lehet csúnyán hangzik - "olyan már van" 2. A színhibások viszont jöhetnek. Ami a nemén kívül igazán fontos lenne, az az, hogy alkalmas legyen versenysportokra/munkára. Tökéletes kutya nincs, de azért jó lenne ha nem is a legszebb lenne, de a standardnak is megfelelne a munkakészsége mellett. Semmiképp nem szeretném, hogy kisméretű legyen (manapság egyre több ilyet látok), akkor már inkább túlméretes. Legyen egy típusos szőre (szóval ne rövid vagy egyenes - ilyet is sokat láttam), ugyanakkor nem kell rá hatalmas bunda. Láttam pár tömzsi mudit, én jobb szeretném ha vékonyabb, kecsesebb lenne, elegáns fejjel. Azt is szívesem fogadnám ha farkatlan, de ez mellékes, viszont a hátára kunkorodó semmiképp se legyen. Természetesen egyáltalán nem várom, hogy ez mind szóról szóra beteljesüljön a valóságban! Aztán ott a természete, de az főként a nevelésen múlik. Annyi, hogy inkább a dominánsabb kölyköket választanám az alomból. Összefoglalva, amiből semmiképp sem adok le, az a neme, munkakészsége, és egy elfogadható kinézet. De ez még messze van, mert nekem már most is több mudim van, szerencsére.
2014. jan. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó válaszoló! Látszik, hogy tapasztalt vagy és nagyon kiforrott már benned, hogy milyen legyen a következő mudid. nekünk ő lesz az első mudink, már évek óta készülök rá :) Én közben rájöttem, hogy mindegy, h kan v szuka, a vérmérséklete (C.Millanosan "energiaszintje") a lényeg. Láttam már nemegy nyugis kant és nemegy pörgős szukát. A pumim kan volt, imádott és a nyugisabbak közé tartozott. Az én álommudim nyugis (vagy ha úgy tetszik csak kicsit pörgős), kiegyensúlyozott és fakó :D Lehet, h Csibitiéknél van a befutó :)
2014. jan. 24. 10:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát gratulálok, remélem hamarosan lesz egy mudid! Én éppen ma álmodtam a még nem létező következő mudimmal, nagyszerű volt! :D Pedig nem igazán szoktam ilyeneket, de ez biztos, hogy jelent valamit. :D
2014. jan. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

álmodni az álommudival tuti jelent vmit :D


Köszi, már nagyon várom, hogy elkezdődjön a mudis életem :)

2014. jan. 24. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!