Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan megbüntetnek, ha a...

Komolyan megbüntetnek, ha a kutyával sétálok magam mellett, és nincs rajta póráz? Ki hozza ezeket a törvényeket?

Figyelt kérdés

De azt nem értem, akkor hogy gondolják ezt? Ha normálisan tényleg, mellettem jön a kutya, mint egy őrkutya! És azért megbüntetnek?


Bezzeg, amikor egy utcán végig megyek, és minimum 5 házból jönnek ki ugatva a kutyák rám, azzal nincs gond mi?

Azokat nem szorongatják meg?


Vagy menjek végig kaerával, felírva a címet, és mehet a jelentés?



2014. jan. 15. 16:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%

Most veszekedni akarsz, vagy választ az alapkérdésre?

Igen, kötelező a póráz, akkor is ha fegyelmezett. És sok kutyafajra a szájkosár is. Pl. német juhászra kell, vizslára nem.


Bezzeg azok is szabálytalanok, akiknek ki tud szökni a kutya. De még a kerítést sem érhetnék el belülről.

2014. jan. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 sippara ***** válasza:
76%
Az első választ kiegészíteném annyival, hogy "kutyafaj" nem létezik, szájkosár pedig CSAK a veszélyessé nyilvánított kutyákra kötelező, illetve akkor, ha a kutya gazdája tisztában van vele, hogy az állat agresszív.
2014. jan. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Első: ne írjál már hülyeséget, már rég nincs ilyen, hogy bizonyos kutyafajtákra szájkosár kell.
2014. jan. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
4%
Hm, akkor miért van tele a sajtó azzal, hogy sokkal szigorúbb törvény készül, s ha megvalósul, sehol nem lehet majd kutyát sétáltatni? A jelenlegi is megnehezíti a kutyák életét. Nem néztem utána a jogtárban, de tucatszám ad ilyen találatot a kereső.
2014. jan. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
Németjuhászra szájkosár? Ugyan már... A helyzet az, hogy ez a sétáltatás kérdes etikai szempontból elég kemény falat! Véleményem szerint a porázzal való sétáltatás teljesen jo kezdeményezés a szájkosár pedig igy értelmét is veszti mert ha porázon van a kutya ahhoz megy oda akiez a gazdája engedi valamint őket is akkor közelíti meg a másik pórázos amikor a gazdik (remélhetőleg) lekommunikálták a haverkodás lehetőségét! A mi példánk: 8 éves ivartalanitott szuka német juhász abszolut nem jön ki más kutyákkal (felreértés elkerülése végett 2 éve vagyunk csak egy csapat előtte más gazdája volt es fél éve járunk kutyasuliba egyéni foglalkozásra ezzel a problémánkkal) KIZÁROLAG porázon sétáltatom szájkosarat viszont nem vagyok hajlando rátenni mert egyszer egy nem porázos kutyus hasonlo természettel nekünk jött miközben mi porázon és szájkosárban sétáltunk! Természetesen nem tudta megvédeni magát lett is belőle baj...viszont olyan eset is volt hogy szintén prázon sétáltunk (már szajkosar nelkül) es egy kis vizsla baromira megörült nekünk en orditottam a gazdijanak hogy azonnal hivja vissza mert oriasi baj lesz aki persze nem tudta behivni a kutyajat...hala istennek eleg volt csal raijeszteni és irányt váltott...de ha porázon lett volna akkor mindezt elkerüljük...én ezért nem tartom hülyeségnek a kezdeményezést...futtatón,kertben stb el lehet engedni a kutyat ugyanugy lehet vele foglalkozni! De ez csak az en velemenyem persze!
2014. jan. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

No akkor a jogtár:

[link]


41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet


a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról


A kedvtelésből tartott állatok tartására és az állatokkal való bánásmódra vonatkozó rendelkezések


17. § (1) Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.


(2) Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen.


17/I. §58 (1) Veszélyes ebet közterületen vezetni, tömegközlekedési eszközön szállítani csak a harapás lehetőségét megakadályozó, biztonságos szájkosárral és a kibújást megakadályozó nyakörvvel, két méternél nem hosszabb, nem kihúzható pórázon, a tartási engedélyben megjelölt személy felügyeletével szabad. E helyeken az ebet a pórázról elengedni és a szájkosarat levenni tilos.

2014. jan. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Sok törvénnyel nem értek egyet,de ezzel igen. Attól,hogy a te kutyád nevelt és tényleg melletted marad attól másnak nem biztos. Az hiányozna,hogy mindenki póráz nélkül sétáltassa az ő 'nevelt' kutyáját.

2. Nem tudhatod,hogy minden helyzetben hogy reagál a kutyád. Ránk már nem egyszer támadt kutya,és róla is állította a gazdi,hogy soha nem csinált még ilyen. Azért van a póráz,hogy használd.

Az,hogy meződ,futtatón vagy olyan helyen ahol nincsenek az a te dolgod,de butaságnak tartanám,hogy utcán is lehessen póráz nélkül sétálni.

2014. jan. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kérdező!


Én elhiszem, hogy a te kutyád nem olyan. De sokan ezt csak mondják. Nem egy-két "aranyos, kedves, szelíd" blöki támadt nekünk, mert a gazdi úgy gondolta, nem támadna, tehát nem is kell póráz. Én mindig megkötöm városon belül, pedig nekem tényleg szigorúan meg lett nevelve. Elengedni csak akkor szoktam, amikor kiértünk a gátra és senki nincs kinn. Akkor is csak addig, amíg frizbizünk.

2014. jan. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%

Kedves többek!


A kérdező azt kérdezi, megbüntethetik-e.

Válaszolok, hogy igen.

Le lettem hülyézve, mert nem.

Ide másolom azt a jogszabályt (forrásmegjelöléssel), amely szerint nekem van igazam.


Akkor most mi is a gond?

A netjogtáron a hatályos törvények és rendeletek olvashatók.

2014. jan. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megbüntethetnek.

De ha ennyire szépen megy melletted, miért fáj rátenni egy pórázt, ami lazán lóg köztetek???

2014. jan. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!