Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Húz, nagyon húz! Makacs,...

Húz, nagyon húz! Makacs, domináns kutya átnevelése lehetséges? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Egyes menhelyi kutyák nagyon makacsul húznak. Részben, mert nem mozogtak eleget, részben, mert nincs meg a kellő kapcsolat. Ha elég öregek is emellett, milyen módon lehet eredményt elérni az engedelmességi nevelésükben? Elég lehet ehhez heti 4-5 alkalom találkozás mondjuk 1 órára? Szívesen veszek tapasztalt emberektől ötleteket. Előre is köszi!

2014. jan. 15. 19:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
Nem átnevelni kell őket, hanem megtanulni kezelni! Ez mindennapos feladat, nagy csodát ne várj heti pár alkalomtól!
2014. jan. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Heti pár alkalommal biztosan nem. Nekem egy menhelyről kihozott kutyát fél évembe telt megtanítani szépen sétálni, és visszahívni. Szakember segítségével. Hozzáteszem, ő mentett kutya volt, nagyon agresszív, és önfejű.
2014. jan. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

[link]


Kutyapszichológia könyv, kb arról szól, hogy kell a gazdinak viselkedni ahhoz, hogy a kutya megértse, nem ő a domináns a csoportban, hanem az ember. Nálunk nagyon beváltak a módszerek.

2014. jan. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nagy varázsló, de a kutyák 80 %-át olyan fél óra alatt nagyjából pórázfegyelemre lehet tanítani. A maradéknál pár óra is lehet, makacsabb és energikusabb kutyáknál. A jelenlegi ideiglenes kutyám 2 évig egy kis kennelben élt, kihoztam, rángatott, mint az őrült, 20 perc alatt viszont laza pórázon sétált mellettem.
2014. jan. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 alice_L ***** válasza:
100%

A porazon jaras a legnehezebb dolog. Ezért is kezddnek gyakran az iskolai gyakorlatok porazon jarassal.


Poraz nélkul muszaj a kutyanak a vezetore figyelnie - vagy épp nyiltan tesz ra.

Porazon folyamatos a kommunikacio, nem kényszerul rad figyelnie, ugyis rantasz, behuzol-fékezel, valami modon tudatod hogy merre akarsz menni, milyen gyorsan és mennyire elszantan.

Tehat, ezt kell abbahagyni.


Ha huz, mert szagolni akar valamit/valakit vagy mert tudja hogy ugyis arra mentek, akkor iranyvalats, sot, félfordulat.

Sokaig el lehet igy szorakozni, légy a turelmessebb. Es persze, amint rad hangolodik, akar csak par percig, jutalmazd.

Gyakran valts ritmust, futasbol gyaloglasra, vagy allj meg példaul, amint elkezdi jol csinalni, ugyancsak jutalmazas.

Ha hirtelen rant, hirtelen rantsd vissza.

Valts gyakran iranyt, és jutalmazd figyelmét, ha eléd lép, ne keruld ki (ami nem jelenti hogy rugd fel, elég odébb tolni).

Amugy egyet értek az elottem szoloval, ez elég gyorsan osszejon a legtobb kutyaval.

2014. jan. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha nem gond, hogy beleoffolok.

Most kiskutyát kellett a napokban sétáltatnom.

Húzott. Ha több kiló lett volna, elhúz, így 10 kg-osan nyilván nem... De lényeg: a tömegéhez képest rendesen húzott.

Elkezdtem az irányváltásos dolgot. Általában szemrehányóan rám nézett, egy darabig nyugodtan ment majd megint húzni kezdett.

Aztán úgy döntöttem, miért ne, úgyis ketrecben van szegény egész nap, futottam vele egy kicsit. Ekkor nyilván nem váltottam irányt, sőt, érdekes módon nem is húzott, elég volt neki az én tempóm, mellettem volt.


Ez valahol nem volt következetlenség?

Nem volt benne az a dologban, hogy nem értette, hogy egyik pillanatban "büntetem", ha sietne, a másik pillanatban sietek vele együtt?

2014. jan. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem kifejezetten következetlenség. Te főnökkén akkor döntesz úgy hogy sietsz amikor akarsz.


Pórázfegyelmet tényleg 2-20 perc ''megtanitani'' a 20 perc már nagyon extrém.

Azt szoktuk mondani ha a kutya 5-10 fordulásból nem érti meg ott valamit az ember csinál rosszul. Vannak specko esetek amikor egy kutyánál nem működik mert lassu a felfogása nagyon vagy túl pörgős esetleg tényleg nagyon nagyon makacs de ez kb 200ból egy.. nekem eddig egy kutya volt akivel nem jött annyira össze. Vele is sikerült csak vele sokszor 10perc kellet..

Természetesen a gazdak 95% még akkor is rosszul csinálja elsőre ha megmutatod neki. Ha valaki itt elolvassa vagy látta a tvben az szerintem garantáltan nem jó

2014. jan. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
mutatsz valamit erről az elfordulásról? képet vagy bááármit ahol láthatom hogyan kell?
2014. jan. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséeket. Azokkal sajnos nem tudok mit kezdeni, hogy "nekem azonnal megy", ez inkább csak üres dicsekvés. Kétségtelen, hogy eddig minden kutyával gyorsan elértem a szépen sétálást, de ez kifog rajtam. Minden alkalommal újra kell kezdeni nulláról. Én azt is elfogadom, hogy a baj a sétáltatóval van, igaziból ez még önmagában nem segít. A linkelt könyvet átnézem, hátha van még valami új ötlet benne, köszönöm szépen!
2014. jan. 17. 08:33
 10/14 anonim ***** válasza:

Arra gondoltam hogy próbálkozz még, mert nem a kutyában van a hiba.

De ne ugyan úgy próbálkozz mint eddig hanem változztass rajta itt ott. Ránts nagyobbat, fordulj előbb, az is sokat segít ha a nyakörv szoros nem lóg, esetleg lehet nagyon szoros és húzd fel a füle mögé egészen vagy a pórázt is rövidebre veheted (annyira hogy még azért tudjon lógni, ne feszüljön folyamatosan).


Ez nem tanulás, de attól még lehet célszerű elkezdeni relatív ingerszegény környezetben.

2014. jan. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!