Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya formálhatja az...

Egy kutya formálhatja az emberi jellemet?

Figyelt kérdés
pl határozottabbá teheti (egy rossz kutya nevelése esetén) vagy felelősségteljesebb lesz tőle esetleg az ember vagy engedékenyebb emberből szigorúbb jellem válhat effélékre gondolok

2014. jan. 19. 15:35
 1/6 sippara ***** válasza:
Igen.
2014. jan. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A tudatosság formál ami a kutyaneveléshez kell. Szóval igen. De ez sem automatikusan ültethető át - van aki a kutyájával szigorú, de az emberekkel nem tud az lenni...
2014. jan. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyilván változik az ember a háziállatai hatására. Nekünk például van egy barátunk, aki korábban mindig megszólt minket, hogy egyáltalán beengedjük a kutyát a házba, mert hogy a kutyának kint a helye, meg mit lehet szeretni egy kutyán, állat és kész. Aztán lett egy kutyája, és a most a mikróban melegíti neki a sonkát, nehogy meghűljön a gyomra.
2014. jan. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen. Én pl. észrevettem magamon, hogy sokszor erővel, dominánsan nyúlok a kutyámhoz, és ezért húzódik el. Ugyanakkor biztos sem voltam magamban. Segít kontrollálni a domináns énemet, hogy ne legyek fenyegető, ugyanakkor ha kell, akkor egy komolyabb szóra abbahagyja, amit épp csinál.

Meg ugyan ez nem jellembeli változás, de egyszerűen érzem, hogy kisimulnak az idegeim, ha vele vagyok. Borzasztóan megnyugszom és feltöltődök.

2014. jan. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

El sem tudod képzelni, hogy mennyi türelmet szedtem fel az elmúlt egy évben a kamasz pitbull miatt... :D

Mindig ösztönöz valami a változtatásra, sosem azért leszel más, mert éppen olyan kedved van. Ha a kutya ez a katalizátor, akkor az :)

2014. jan. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
igen. Felelősségteljesebb, határozottabb, következetesebb lettem talán. Ezenfelül szemléletmódban sokat változtam, mert végignéztem ahogy egy félős, bántalmazott kutya a szemem előtt küzd azért, hogy kinyíljon. Végignéztem ahogy a műtétek után kikecmereg az egészből, ahogy 1-2 nap lábadozás után ugyanaz a boldog kutyus aki volt. Bizalmat tanultam, azt, hogy előre kell nézni nem hátra, és bármi van, jön jobb.
2014. jan. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!