Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretném kasztrálni vinni a...

Szeretném kasztrálni vinni a kutyaámat. Amstaff. Volt már valakinek, hogy komplikációk léptek fel?

Figyelt kérdés
Nagyon félek hogy elveszítem ot :(
2014. jan. 19. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
ne félj, ez ma már nagyon rutin műtét :) kb olyan "bonyolult" az állatorvosoknak, mint a fogorvosoknak egy fogtömés
2014. jan. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

kb fél órás műtétről beszélünk, ha bizonyos dolgokra odafigyelsz semmi de semmi baj nem lehet.


Először is jó doki (ha pest megyei vagy, tudok ajánlani)

másodszor a műtét előtti nap este 6 után ne egyen semmit...inni ihat, enni nem

szerezz be a gyógyszertárban betadine-t és mefixet (ez egy ragasztós gézlap, a legjobb amivel a seb leragasztható)

a műtét utáni nap legyél vele azért...hányhat, ne ijedj meg...egész nap aludni fog szinte, inni ihat, enni nem nagyon fog, nem is kell erőltetni.

Másnap már mászkálni fog, de látszik rajta majd hogy nem százas

harmadnaptól szinte észre sem vehető rajta

10. nap körül lesz varratszedls, nálunk a műtét utáni második napon kapott egy antibiotikumos szurit is


amin még érdemes elgondolkodni az a tölcsér, hogy ne kaparja ki magának a sebet ha viszket, ahogy gyógyul. Nálunk be olt kötve és kisruha volt rajta (egy gyerek atléta), így nem piszkálta, mert a tölcsért nem szerette...


kb 10 nap alatt túl lesz rajta:))) nyugi:)


egyetlen komplikációt hallottam, volt akinek a seb feltelt savóval, nagyon ritka de ez lehet...akkor el kell vinni, leszívják és ennyi:)

2014. jan. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy volt, minden műtét kockázattal jár, de ugyanilyen alapon egy egyszerű kutyasétáltatás is végződhet rosszul, nem kell mindenre ráparázni.
2014. jan. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Annak ellenére,hogy az enyém (nekem is staff) majdnem ott maradt az asztalon...én továbbra is kitartok az ivartalanítás fontossága mellett.


Komplikáció lépett fel, 1,5 évesen vittem a kanomat.Műtét után hazavittem,semmi gond nem volt,majd ahogy kijózanodott a kutya..őfelsége úgy gondolta,hogy neki nem fáj semmi és elkezdett ugrabugrálni,meg felugrálni a fotelba,ágyra...én meg hagytam.


Órák elteltével vettem észre,hogy nagyon lehiggadt,nyüszög és valami nem oké.Akkor láttam,hogy az üres zacsija (nálunk a zacsit meghagyja a doki) teljesen megtelt vérrel,és akkor mint 2 teniszlabda.

Rohantam vissza a dokihoz vele,este 9-re értünk oda,a dokinő még hál isten fogadott minket,újból felnyitotta,kitakarította stb.Az okozta a gondot,hogy én marha,hagytam,hogy ugráljon és emiatt elpattant egy hajszálér a frissen műtött helyen.Ha nem hagyom ugrálni,akkor nincs semmi baj :(


De időben érkeztünk,rendbe tette a dokinő és teljesen jól van.Igaz,ahogy hazavittem,a varratszedésig betegesen ügyeltem rá,hogy nehogy rossz mozdulatot tegyen :D

Emelgettem mindenhova a csepp 30 kilóját.


Ennek már 1 éve,és lekopogom azóta is élvezzük a pozitív hatását az ivartalanításnak.


Ne görcsölj rá,biztos nem lesz semmi baj...és ne hagyd hogy frissen műtve ugráljon!!:D

2014. jan. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rutin műtét, pikk-pakk megvan.


Egyébként a mi magyar vizslánkkal volt, hogy gond volt. Nem bírja az altatást, rángatózni, remegni kezdett míg altatásban volt, lélegeztetni kellett, így nem lehetett ivartalanítani, de legalább gyorsan megkapta a chip-et. Ez volt 6 éve. Azóta is volt, hogy altatni kellett. Kisebesedett a farka vége, már húsig rágta, hiába kötötték be, egyre jobban elfertőződött, non-stop vérzett, csonkolni kellett. Ugyan ezeket a jeleket produkálta, úgyhogy nem tudták elvégezni a műtétet elsőre. A második próbálkozásra sem. Végül az előírt altatómennyiség ötödét kapta, attól már nem rángott, sikerült csonkolni a farkát, de ez a kevés altató is 2x annyi időre kiütötte, mint amennyire a normális mennyiségnek kellett volna.


Ettől nem kell megijedned, a kutyák is, mint az emberek különböznek. Ez csak egy eset. Valószínű, hogy zökkenőmentes lesz a blökid ivartalanítása, mint sok más ezer kutyának :)

2014. jan. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

es pl ha most februárban akarom elvégezni??? Ha megyek ki sétalni, nem fázik meg? mármint bármi? Jonnek a hidegek meg minden. Ithon a szobában nem ugráll, nyugisnak kell lennie :D meg amúgy sem hyperaktív, csak valamikor :D Szlovákián vagyok, ott is egy eldugott faluban, ahol nemnagyon található JÓ orvos, de van EGY jo orvos a kozelben. Nemismerem, nemtom mijen :( Remélem megteszi o is :) és a viselkedése is megváltozik a kastrálás után? nyugottab, nem lesz agresszív stb? :) Nagyon megerosíto válaszokat kaptam, aminek nagyon orulok, es 99 % ra megerosítettetek :D orulok, hogy megosztottátok tapasztalaitokat, hát asszem a zacsit nemhagyjak meg, meglássuk, de az már mindegy!



Az a tapasz mire kell? 2. VALASZOLÓ? az orvos azt nem koti be, vagy nem ad rá valamit, nekem kell? pl neki van nadrágja, és gatyója is, mert eléggé váladékozik a pucukája, és most vettunk szonyeget, hát elég rosszul néz már ki :P úgyhogy az nem gond, csa még annyit, hogy a varratok kihullanak? vagy vissza kell vinni?

De a legfontosabb a séta hogy lehet e sétáltatni, vagy ilyesmi, gondolom a sport elmarad :D de az a lényeg hoyg jó legyen :) és ne szenvedjen a szukák miatt :(

2014. jan. 19. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!