Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyugodt vérmérsékletű, kis...

Nyugodt vérmérsékletű, kis mozgásigényű, balkában tartható őrkutyát tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Három kutyám van, három mentett, közepes testű keverék, két szuka és egy kan. Az egyik szuka és a kan kifejezetten domináns, de rendet tartok köztük, így nincs balhé egyáltalán. Házőrzésre (ugyanakkor családtagnak) keresek olyan kutyfajtát, amelyik a fenti kritériumoknak megfelel. Ha mozgásigényesebb, az sem baj, csak ne pörögjön, mint egy mali, és ha kiskorától alaposan szocializálom és nevelem, jól meglegyen a többi kutyámmal. Viszonylag bambább kutyafajtát keresek, amelyiknek a vérében van a területőrzés, ugyanakkor azon felül, hogy hordom suliba és letesz egy középfokú engedelmességi vizsgát, nem kell vele minden hétvégén a sulin lógni, mert nem tervezek IPO és egyéb sportokat sem csinálni vele. Hordanám mindenfelé a többi kutyámmal együtt, de fő feladata az otthonunk őrzése lenne. Abból nem lenne gond egyébként, ha a házőrző kint lakna, míg a többiek bent? Tudom, hogy nem a legjobb felállás, de egy 50-60kg-os állat számára azért kicsi a lakás, és nem akarnám, hogy túl sűrűn legyenek.

2014. jan. 20. 16:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, balkában = falkában :))
2014. jan. 20. 16:54
 2/8 anonim ***** válasza:

Bármelyik pásztorkutya.

Káj, kau, komondor, kuvasz, sarplaninac, stb.

2014. jan. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért,amiket felsorolt az első,mind erősen domináns.Ráadásul 2 szuka esetén,eddig a kan egyedül volt.A szukák tüzeléskor megbolondítják a kant,ha az új kutya is kan lenne,akkor azok egymásnak esnek az fix.Valamint a 4 kutya elkülönítése tüzeléskor,nem tudom mennyire kivitelezhető.

Ivartalanítást ajánlok(ha ivarosak) az összes kutyának,a hiedelemmel ellentétben,nem szűnik meg a házőrző ösztön az ivartalanítástól és nyugodtabb is lesz a kutya.

Plusz egy ilyen pásztor kutyának nagy területre,mozgásra van szüksége,mivel fajtájából adódóan hatalmas területeket járt be.


Én a helyedben befogadnék egy 4. mentett kutyát,akár felnőttet,akár kölyköt,akiről lehet tudni,hogy nagytestű lesz és valamilyen pásztorkutya keverék.Azzal talán nem lenne annyi meló.Amennyiben felnőtt kutyát választasz (esetleg kamaszt),mindent megtudsz róla előre,igényeit,jellemét mindent.Így pontosan tudsz olyan kutyát keresni,ami az elképzelésednek megfelelő.


Ami a kizárást illeti,nem tenném vele,hogy mindenki más bemehet,ő pedig nem.Ezt a kutya a falkából való kizárásnak értelmezi.Ráadásul a házat őrizni bentről tudja,nem kintről.Aki be akar törni,az lemérgezi a kutyát és bemegy.Ha a kutya bent van,nem tudja lemérgezni és nem jut be a házba,így lopni sem tud.

Illetve a kutya azt is hallja,érzékeli,ha a kertben van illetéktelen ember és akkor bentről jelez.

2014. jan. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon köszönöm a válaszokat! Ivartalanítás párti vagyok, így mindhárom jelenlegi kutyám is ivartalan. Abban is igazad van kedves második, hogy tényleg nem lenne fair a negyedik kutyát kint tartani..bízom benne, hogy mivel mindig alaposan le vannak fárasztva, talán a lakásban is nyugodtan ellennének egymással, max akkor zárnám őket külön, pl a nagyot a teraszra, amikor nem vagyok otthon.


Menhelyi nagytestű keveréken is gondolkodom, de inkább afelé hajlok, hogy jó tenyésztőtől veszek valamilyen kutyát, ahol az egész almot láthatom legalább az anyakutyával együtt, és kiválaszthatom a megfelelő vérmésékletű kölyköt, akit már kiskorától tudok nevelni és formálni.


A komondor nagyon tetszik, csak nem tudom, mennyire tartható falkában. Vagy még a flandriai bouvier-t néztem, és az oft is nagyon tetszik, de ők sokkal munkamánabbak állítólag, míg a buviról azt olvastam, hogy lustább, nyugisabb. Vagy a moszkvai őrkutya tetszene még. Hordanám oviba és később képzésre is, ahogy írtam is, és bár elég domináns személyiségnek tartom magam és a meglévő kutyáim békében megvannak,bevallom őszintén káj, kau, kangal tartásához azért kevés lennék tudásban és tapasztalatban. Így bár tetszenek, ők az egyszer talán kategória nálam.


A kert nagy, 3500m2.

2014. jan. 21. 12:53
 5/8 A kérdező kommentje:
u.i.: A kerten kívül is viszem őket természetesen.
2014. jan. 21. 12:54
 6/8 anonim ***** válasza:

A komondor falkakutya, mint minden pásztorkutya.

Viszont őket iskolába max. szocializáció miatt, mert amúgy nem érdekli őket. ŐV teljesen felejtős.

2014. jan. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, én is úgy gondoltam, hogy csak szoci miatt vinném, és egy középfokú engedelmes vizsgát letenni vele, de őv-re már nem akarnám.
2014. jan. 22. 09:15
 8/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Szerintem a komondor tökéletes lenne.
2014. jan. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!