Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos kölyökkutyámat...

5 hónapos kölyökkutyámat hogyan szoktassam hozzá a pórázhoz?

Figyelt kérdés
Nagyon fél a póráztól, ahogy meglátja teljesen befeszül és elkezd remegni. Leül és nem hajlandó megmozdulni, pedig már a legfinomabb jutalomfalatokkal is próbálkoztam. Egyszerűen tanácstalan vagyok,eddig minden kutyám imádott sétálni. A másik kutyámmal nagyon jól kijön, már próbáltam úgy is legalább feloldani, hogy a másikra is raktam pórázt, de nem segített. Ha nem fogom a pórázt, akkor sem mozdul meg, sőt, látszik a kis pofáján, hogy retteg. 2 hete lakik nálam, már ül és fekszik, tehát nem a makacssággal van baj. Van valami tippetek?

2014. jan. 22. 17:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A legtöbb felnőtt kutya így reagál, sokszor még az is, amelyik előtte meg volt kötve. A nyakörvet ismeri szóval csak tedd rá a pórázt és menj a dolgodra. Ha két órába telik, míg megmozdul, akkor annyiba, de ezt a lépést a kutyának kell megtennie. Ha már mozog, akkor hívd, csinálj vele olyanokat, amiket szoktál (játék, engedelmesség, etetés, stb) úgy, hogy a póráz csak lóg rajta. Ha már nem zavarja, akkor lehet lazán kézbe venni és úgy hívni (nem húzni) magad után és örüli, nagyon örülni. A fentiekre bőven számolhatsz pár napot, ha időt adsz neki, időt nyersz később. A ilyen kutya a pórázt nem fogja húzni, szóval vigyázz, ne rontsd el.
2014. jan. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

igyekszünk, gyakorlunk.

Köszönöm a segítőkészséget!

2014. jan. 25. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!