Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet kezdeni a kutyámmal?...

Mit lehet kezdeni a kutyámmal? (agresszív)

Figyelt kérdés
Szóval sétáltatáskor, vagy csak ha meglát egy idősebb kutyát akkor morog feléjük és támadna. A kölykökkel elvan, játszik velük meg minden. De az idősebb kutyákal nemtől és fajtól függetlenül agresszív. Kutyasuliba voltunk vele. 3 hónaposan megharapta egy németjuhász azóta gyűlöli őket. Most 1 éves kan újfoundlandi fajtájú a kutyám. Játszás közben a kölyök kutyákkal párzó mozdulatokat végez. Rám is morog amikor rángatom a pórázát mert pl támadna a másik kutya felé és gyengén megfogja a kezemet a fogaival. Félek, hogy megharap.
2014. jan. 24. 19:57
1 2
 1/17 sippara ***** válasza:

"Szóval sétáltatáskor, vagy csak ha meglát egy idősebb kutyát akkor morog feléjük és támadna."


Te ilyenkor mit csinálsz?


"3 hónaposan megharapta egy németjuhász azóta gyűlöli őket."


Ilyen nincs, a kutya nem tudja, hogy őt három hónaposan megtámadta egy juci, azt viszont képes felfogni, hogy gazdi befeszül, ha jucit lát, tehát helyzet van.


"Játszás közben a kölyök kutyákkal párzó mozdulatokat végez. Rám is morog amikor rángatom a pórázát mert pl támadna a másik kutya felé és gyengén megfogja a kezemet a fogaival."


Ezekre te mit reagálsz konkrétan?

2014. jan. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Fegyelmezem az Ehe szócskával felemelt hangon és felemelem a kezem mint aki ütni akarna. Attól eltérően, hogy egy idősebb beagle-t is megakart támadni attól nem tartottam mégis megtette.
2014. jan. 24. 20:07
 3/17 sippara ***** válasza:
A kutya tudja, hogy fegyelmezed, vagy csak magyarázol és hadonászol mellette? Mit csinálsz, amikor ez a módszer nem jön be (mert nyilván nem jön be)?
2014. jan. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az enyém lábára meg három hónaposan rálépett egy ló. Azóta óvatos a lovakkal, de nem gyűlöli. Az mit jelent, hogy voltatok kutyasuliban? Nem lenni kell (egyszer vagy kétszer), hanem addig járni, amíg nem vagy képes segítség nélkül magad is elboldogulni a kutyáddal. Az meg a legkevésbé se játék, ha hágja a többi kutyát! Az enyémek ilyenkor már repültek, úgyhogy nem is próbálkoztak néhány alkalomnál többször. Mondd meg merre laksz, hátha valaki tud neked ajánlani egy jó szakembert, aki segíthet!
2014. jan. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
3 hónapig jártam oda. idővel megszokta az ottani kutyákat és már nem támadt rájuk. Engedelmességi vizsgát tett. Viszont úgy érzem nem vagyok falkavezér a szemében. Mit csináljak vele ha párzó mozdulatokat kezd el csinálni?
2014. jan. 24. 20:12
 6/17 A kérdező kommentje:
Ne félj érti ő, hogy mit mondok neki, nem egyszer kelett már az orrára csapnom.
2014. jan. 24. 20:12
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha értené, már rég nem csinálná. Azt tanulta meg, hogy mit tegyen, hogy elkerülje a valódi büntetést (tehát hogy ne üsd meg). Tanuld meg rendesen tiltani meg fegyelmezni, a falkavezérséggel meg tele van a net, olvasgass, tanulj, és ha nem megy, keress szakembert, aki segít. Így távolról nehéz megmondani, hogy mit kéne másképp csinálnod.
2014. jan. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet megtanulni rendesen fegyelmezni őt?
2014. jan. 24. 20:18
 9/17 anonim ***** válasza:

Kutyaiskolában. :)

Nem feltétlenül olyanban, ahol csak az engedelmességi vizsgára koncentrálnak. Ezért mondtam, hogy ha elárulod hol laksz, akkor esetleg tud valaki szakembert ajánalni a környékeden.

2014. jan. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

el nem tudom egy újfundlandiról képzelni ezeket!

ne haragudj, de sikerült jól a fejedre növeszteni.

azzal gondolom nem mondok újat, hogy a párzó mozdulatok dominanciát jelentenek, nem tudom ehhez a kölyök kutya gazdik mit szóltak?!


nekem is nagytestű kutyám van, de az 1 éves kor náluk még nagyon kamaszkor, tehát igen csak a kezedbe kéne venni a gyeplőt.

kezdeném egy ivartalanítással és egy személyi trénerrel.

valamint határozott és következetes neveléssel.

napi rendszeres és alapos mozgatással.


"Rám is morog amikor rángatom a pórázát mert pl támadna a másik kutya felé és gyengén megfogja a kezemet a fogaival. Félek, hogy megharap"


ha rád is morog, akkor nem tudom hogyan tett engedelmességi vizsgát. hogy félhetsz a saját kutyádtól?

2014. jan. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!