Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eltűnt a kutyánk, mit csináljak?

Eltűnt a kutyánk, mit csináljak?

Figyelt kérdés
2 kutyánk van -szüleimnél. Az egyik nagyon szökős, szerdán sikerült is kiszöknie az udvarról. A másik soha nem szokott kiszökni magától, talán 2x követte a másikat, de nagyon hamar vissza is jött. Most viszont azóta sem. Szüleim egy faluban laknak, hiába mondom nekik hogy keressék meg a kutyát, azt mondják hogy ha eddig nem jött, már biztos agyonütötték vagy belement egy csapdába és megdöglött. Holnap keresésére indulok. Szerintetek van még esély hogy életben van? A falut pusztaság veszi körbe és nem is olyan szép kutya, meg nem is annyira barátkozós idegenekkel, hogy valaki befogadja. Nagyon félek... állítólag mikor utoljára látták, szaladgált a falu szélén el-vissza, nem tudta merre kell menni. Biztos hogy nem talált haza! Egy nagyon boldog kutya egyébként és magától eszébe sem jutna elszökni, pedig a kapun is kifér.

2014. febr. 1. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Probald eloszor a faluban azutan falun kivul keresni.Sok sikert remelem meglesz.
2014. febr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tegyél ki plakátot, oszd meg facebookon, a felajánlot jutalom szokta motiválni az embereket. Az illetékes gyepmesternek és ha van, menhelynek is szólj, állatorvosnak szintén, oda is be lehet adni egy plakátot.

(Egyébként nem normális, hogy a kutya "szökős". Íme, itt az eredménye.)

2014. febr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tényleg, elírtam a szökőst, nagyon fontos volt ezt kihangsúlyozni... úgy szöktek ki, hogy egy pillanatra nem néztünk oda és a kapu még nem volt kulcsra zárva így ki tudták nyitni. De nem ez a lényeg..
2014. febr. 1. 17:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Sétáltatva voltak minden nap? Ha nem, akkor azèrt szöktek és ha meglesznek el kell kezdeni minden nap 1X vinni őket. Szerintem ha sokszor mentek már ki haza tudnak menni, de plakátolj, oszd meg, barátokkal induljatok neki keresni!
2014. febr. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Úgy látszik már a szemem is rossz, most nézem hogy mégis jól írtam, csak itt gyakorin is már egyből a kötekedést "várom", bocsi. Igazából csak egy kis reményt szeretnék, annyira el vagyok keseredve, meg tippeket hogy mi érhette szerintetek, mégis hol keressem.. Van itt a falu szélén ilyen farm féle, nem tudom esetleg oda mehetett e be.. de azt tudom, hogy egyből hazajönne ha tudna...remélem nem ütötte egy egy kocsi!
2014. febr. 1. 17:05
 6/9 A kérdező kommentje:
Írtam is, hogy amelyik eltűnt, egyáltalán nem szökős, nagyon jó kutya. Ha nyitva is hagyjuk a kaput, nem megy ki, nem úgy mint a másik. Csak akkor szokott kimenni, ha a másik véletlenül kiszabadul, de ekkor is nagyon rövid időn belül visszajön. Azt tudom hogy miért akar kiszökni a kutya, de nem tudok vele mit csinálni... hiába mondom nekik hogy sétáltassák...de szerencsére nagyon hosszú az udvar és mindig rohangálnak..ne menjünk most ebbe bele. Nem tudom elképzelni, hogy egy olyan kutya aki egyből hazajönne normál esetben, mi érhette azon kívül, hogy befogadták, beszorult vagy elütötte egy kocsi.
2014. febr. 1. 17:09
 7/9 A kérdező kommentje:
Lehet hogy megrémült és talált magának valami menedéket?
2014. febr. 1. 17:09
 8/9 anonim ***** válasza:
A vadászokkal is beszélj. A gazdátlan kutyákat feladatuk kilőni, de remélhetőleg dokumentálják. A plakátok fényképpel mindenképpen sokat segítenek, facebook, apróhirdetés oldalak, a helyi fontos pontokon (bolt, kocsma, templom, könyvtár) szórólapok, Ha többen keresitek jobbak az esélyek.
2014. febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére 1 hét után hazajött! :)
2014. febr. 11. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!