Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusnak használ a NIZORAL?...

Ginny86 kérdése:

Kutyusnak használ a NIZORAL? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Majdnem 4 éves westie kisktyám több hónapja küzd allergiás megbetegedéssel. Az antibiotikum időről időre segít de max. egy hétig. Elvittem az összes környékbeli orvoshoz, abban mind egyezik, hogy allergia legvalószínűbb táplálékallergia okozza. MOst váltottunk olyan tápra ami alkalmas a diétára, de 6-8 hét míg kiürül a szervezetéből az allergén, és csak akkor, ha addig egy morzsát se szerez, ami gyakorlatilag lehetetlen. A kezdeti korpásodás bedurvult, már nem csak egy két helyen, hanem végig a gerince vonalán és az oldalán is van. A doktornő szerint valószínű, hogy gombás felülfertőzése van. Nizoralt ajánlott a Leniderm (kutya gyógysampon) mellé. Mik a tapasztalatok? Kutyusnak is használ?

2014. febr. 5. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt allergiás a westiem, de ő injekciót kapott ellene. Szerintem próbáld ki a sampont, hátha tényleg használ!
2014. febr. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nagyon sokan használnak nizoralt, bár ha jól tudom, túl gyakran nem szabad használni, mert nagyon erős szer:)
2014. febr. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk bevált.Igaz csak sima korpára,de az vastagon volt rajta.Egyszeri fürdetés után megszűnt.
2014. febr. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
igen nagyon ó a Nizoral.
2014. febr. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szegénykém kapott már steroid injekciót is, meg tablettát is, de nem akarom túlzásba vinni, mert utána meg a máját és a veséjét nem biztos h rendbe tudom hozni.


Inkább ezt a viszketést kéne kikezelni. Most Happy Dog Afrika tápot kap, ami leírás szerint egy fehérjeforrást tartalmaz (strucchús) és gluténmentes.


Ha minden igaz, így már csak a tüneteket kell kezelni, és akkor rendbejön. :)


Azért tettem fel a kérdést, mert halottam ellenvéleményt is, miszerint kutyának nem használ, viszont a gyógyszertárban nincs más gombaölő sampon. :)


Szóval köszönöm mégegyszer, ma délután már Nizorállal fürdetem, remélem nekünk is segít. :)

2014. febr. 6. 07:49
 6/6 anonim ***** válasza:

gombaölő még a teafaolaj, allergiára ha jól tudom még szoktak kókuszolajat használni...plusz szoktak almaecetet mézzel adni a vizébe, esetleg mézes almaecetet. Olvass utánuk, sokan mondják.


Ami nekem még bevált, az a gumifésű, tehát amit a kezedre csatolsz vagy kesztyűként felveszel és gumi sörtéi vannak....plusz a cortizeme krém. Az állatpatikában kapható, gyulladáscsökkentő, allergiás tünetekre is adják. Nekünk rendbehozta a korpát:) (nem tudok fürdetni, kinti kutya,hideg van, kellett valami:))

2014. febr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!