Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki tart pitbull, stafforahire,...

Ki tart pitbull, stafforahire, bull terriert es hasonlokat? Tapasztalatok? Aki nem tart, az vallalna egy ilyen fajtat?

Figyelt kérdés

Kioktatas koszonom nemkell hogy ezek is artatlannak szulettek es emberi hibabol lesznek rossz kutyak. Evvel tisztaban vagyok es azzal is, hogy aki tart, az vagy viadalra vagy csaladba tartja. Egyszeruen nincs kozeput.. Legfeljebb meg az udvarba kikotott kutyakat szaporitjak de ennyi. Erdekelne jol nevelt kutyak gazdai tapasztalata es hogyan, milyen modszerekkel ertek el, valamint az is erdekelne, hogy akinek van problema az allataval az mi es szerinte miokbol alakult ki?

A valaszokat koszi!



2014. febr. 14. 07:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
1 éves amstaffom van, következetes neveléssel, ovival majd sulival értük el, hogy minden szavamra ugorjon. Ha bent vagyunk a lakásban képes akármennyit aludni, de ahogy átlépjük a küszöböt feléled. Én imádom, soha nem kellene másmilyen kutya, hamarosan hozunk mellé egy staffbullt is. Viszont ezzel a két véglettel nem értek egyet, remek sport kutyák és szerencsére egyre többen kezdenek is velük valamit, talán a legkézenfekvőbb a súlyhúzás, kötélhúzás, magas ugrás de láttam agilitys pitet is. Nekem még ilyen ragaszkodó állatom nem volt, mindig úgy helyezkedik, hogy valamije hozzám érjen :)
2014. febr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

3 éves staff és attól jólnevelt, hogy sokat foglalkozok vele, tanítok neki dolgokat, majd azt ha már tudja, nehezítem a körülményeket (pl. több inger, kutyák a környéken, szagok, stb.) és számon is kérem rajta. A falkasorrendet nem rúghatja föl, büntetés jár érte, ha mégis olyat tesz, amihez nincs joga. (pl. dönt agresszív viserlkedésről)

Kemény, határozott fellépést igényel, de ez nem keverendő össze az ütöm-vágom, mint a répát hozzáállással, ez fontos! Ha puhány, következetlen a gazdi, a kutya a fejére nőhet. Ha következetes vagy, jól szocializálod, kezesbáránnyá alakul, aki ettől még felügyeletet igényel, lévén h ha harap, az komoly következményekkel járhat!

2014. febr. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Firestorm ***** válasza:
100%

Nekem staff-pit keverékem van,tökéletes kutya számomra,aktív,okos,könnyen tanítható és szeret is tanulni,rettentő ragaszkodó és jó lakásőrző (pedig ez nem nagyon igaz erre a fajtára).

Most gondolkozom a sulin,mivel felmerült az a probléma,hogy az idegen férfiakat és a bicikliket támadja és nehéz letiltani.Ez attól alakult ki,hogy bicajjal ráfékezett egy hapsi ő megijedt és azóta gyűlöli őket.

Viszont akit ismer arra még csak rá sem mordul,hanem ezerrel osztja a puszikat.Egyenlőre megpróbálom én leszoktatni erről a rossz szokásáról,ha nem megy akkor marad az iskola.

Kifejezetten jól viszonyul más állatokhoz pl a cicákat imádja pedig 1éves elmúlt mikor valami barom kitett az ajtónk elé egy kis macskát,én behoztam megszimatoltattam a kutyával és rajongott érte.Elajándékoztam a macsekot páromékhoz de havi 1x áthozom és ugyanúgy viszonyul hozzá,mint azelőtt.


[link]


[link]


Az első kép mikor idekerült a cica a második pedig múlt héten készült.

2014. febr. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy 2,5 éves és egy 2 éves staff.Mind a kettő jól nevelt,nem jártunk iskolába,mert volt hozzájuk kellő tapasztalatom.

Nem viadaloztatom és nem is a kertbe kirakva.Annak ellenére,hogy tenyésztőtől vásárolt törzskönyves kutyák,mind a kettő ivartalanítva van.Féltem,hogy amiatt lopják el,főleg a szukát...hogy ellessék.


Minden kutyával jól kijönnek,a szukával párom foglalkozik többet,mert ő sportosabb.Együtt futnak.A kan valamivel lustább,ő hozzám illik tökéletesen,mi "csak" sétálni megyünk,a közös programok pedig a hatalmas túrázások és nyáron a rengeteg úszás.Macskákkal is elvan mind a két kutya.


Problémám nincs velük.Nem engednek be hívatlanul senkit a kertbe és a házba se.A postást nem szeretik,de ebbe már belenyugodtam :D Sem a jehova tanúit,de annak meg még örülök is :D


A módszer amivel ezt elértem 4 év előzetes kutyázás és rengeteg szakirodalom,valamint egy házi trénerrel történő rásegítés az elején.

Mit kell figyelni,mik a jelek bármire,kutya testbeszéde,társas viselkedése,az emberi reakciók adott esetekben...stb.



Egyébként milyen középútról beszélsz?:D

A családban tartás az mi,ha nem középút?


Én régen nem vállaltam volna egyébként,mert minden sarkon valami staff-mix jött szembe egy baromira hozzá nem értő emberrel a póráz végén.Végül azért (is) döntöttünk a fajta mellett,mert befogadtunk az utcáról egy cane corso + staff mixet,és megismertük a jellemüket.Majd eldöntöttem,hogy én leszek az a kutyás a városban,akinek normális a staffja és bebizonyítjuk,hogy nem a kutyafajtával van gond,hanem a gazdával.És ez sikerült is.

2014. febr. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Amstaffom van:)Nálunk a behívással vannak gondok önfejű és makacs
2014. febr. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak ideiglenesben volt pár hónapra stafim, csak jó tapasztalataim voltak vele, és a mostani gazdija is agyon dicséri.

Kedves, bújos, nagyon gyerekcentrikus kutya volt, igazi kanapékutya. Kutyák és macskák mellett tartottam, soha nem volt probléma. Ha kezdettől fogva rendesen nevelik, szocializálják őket szerintem az egyik legjobb családi kutya.

Viszont nekem nem kéne, én sokkal pörgősebb kutyákhoz szoktam (német juhász, mali), nekem már sok annyi "kedvesség" ami egy ilyen kutyában van, jobban szeretem a kicsit tartózkodóbb kutyákat :)

2014. febr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálam is ideiglenesben volt egy staff szuka. Rettenetesen szét volt verve szerencsétlen. Azért került hozzám, mert csak a kan és a kevésbé kockafej kutyákat tűrte el, egy bandog fanatikus kutyamentő haverom kért meg, hogy foglalkozzak vele. 3 évesen olyan sokszor fialt, hogy nem húzódtak vissza az emlői. Siralmas látvány volt. Csak a kennelben szeretett lenni, a lakásban rettegett. Egyébként 4hónap után családba került. Iszonyat kedves, bújós kismalac lett belőle, aki 5percre sem hagyja ott a gyereket, annyira összenőttek.

Én is jobban szeretem az önállóbb kutyákat, ezért nem tartottam volna meg. Cicákkal nem tudom milyen a viszonya, mert az enyém egy antiszoc szobacirkáló és nemigazán barátkozik a saját kutyáimmal sem.

2014. febr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves 3# valaszolo! Ebben tudok segiteni tanacsokkal! Nagyon egyszeru a gond megoldasa! Victoria Stillwellt nezve tanultam meg enis a hasonlo gondokat kezelni, csak nalam a nagytestuekre voltak bevadulva a kicsik. Megkell kerni ismerost, akit nem ismer vagy nem nagyon es biztonsagos tavolsagban hajtson el a kutya elott. Ha tamad, egy eles szo, hangosan, hatarozottan, pl: Hatra! vagy Nem! Es hirtelen elhuzni a porazt, megindulni a masik iranyba vele. Nincs hatraforgolodas, nincs engedetlenseg! Par meterrel odabbhuzni es varni kicsit hogy lenyugodjon. Aztan vissza az eredeti helyre. Es ujbol. Ameddig semmibe nem veszi a biciklist. Fontos, hogy ezert megfelelo tavolsagban legyen a biciklis, nehogy veletlen elerje! Ha mar jobban megy, odebb lehet menni, mas helyen probalni. Akar leulni egy parkba a padra es akkor ott menjen el a biciklis elottetek! Segitsegedre lehet a poraz ket vegen musor - tallulah cimu resz youtuben fent van! MAGYARUL! Neked az a resz segitseg belole, mikor a kutyat (bar ott kistestu van de a lenyeg ugyanaz!) megtanitjak hogy ne harapjon azert ha elmennek elotte es mikor a vegen az utcan kattan be es megforditjak azonnal a masik iranyba en is igy kepzeltem el mint a videoba! Persze fontos ha jol viselkedett, akkor dicserd meg, viszont ha elkell huzni, akkor se jutalom, se simi!

Kedves 5#, neked is kuldok segitseget!:) a poraz ket vegen c. musorbol a rex cimu reszben a lany szinten nem tudja visszahivni! De a kikepzo no megmutatja neki hogykell! Persze a videoban mindig vidamak es jatekosak, de abban az esetben ha te szigort is szeretnel, akkor ahogy visszatert, ultesd le es ameddig nem szolsz, nem mehet el! Persze a videoban kiadott hangok talan cikisek egy parkba, emberek kozt, ezert nyugodtan futtyenthetsz, lelkesen egy szoval pl "gyere, gyere,gyere,gyere!" hivhatod, mikozben a kezeddel intesz ha mar feles nezett!:) a video szinten MAGYARUL van fent a youtubon:)


Remelem segithettem!!:)

2014. febr. 14. 18:18
 9/12 Firestorm ***** válasza:

Köszi megpróbálom :)

Bár az a fura,hogy ha az úttesten hajt a bicaj nincs gondja vele viszont,ha járdán ott káosz van.Ma mikor láttam,hogy közeledik egy bicajos rászóltam előre,hogy nem és akkor nem is foglalkozott vele.Ez a szörnyű,hogy lesni kell nehogy ő vegye észre előbb a biciklist.

2014. febr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ezert kell gyakorolni vele hogy elesbe mar nelegyen baj!:)
2014. febr. 14. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!