Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kiskutya való bérházba?

Milyen kiskutya való bérházba?

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 12:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi időt tudsz rá szánni, szőr ápolás, mozgás, mennyit lenne egyedül stb... Szerintem nézz körül a menhelyeken, ott ha elmondod milyen az élet stílusod megtalálják a neked való kutyát.
2009. dec. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
egyik sem
2009. dec. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
és melyik fajta kutyus nyugodtabb és akit nem kell kutyakozmetikába vinni?
2009. dec. 9. 13:13
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

nem igaz,hogy egyik sem. az ölebek pl.kifejezetten lakásban tartandó kutyák, a kert tartást nem is viselik el.


Ha nem szeretnéd kozmetikába vinni, akkor rövid szőrűt. (bár nem olyan nagy para, 2-3 havonta kell csak, és a kozmetikaigényes fajtáknak nem hullik a szőre,ami lakásban nagy előny ám:))


mopsz, törpe pincser, csivava. Tacskót, terriert NE, ezek munkakutyák, és egyáltalán nem nyugodtak.


Vigyázz, az ölebek divatfajták, NE szaporítótól válassz, ragaszkodj a törzskönyvhöz és a megbízható helyhez, NE spórolj ezen. Ha nincs legalább 100 e forintod, hozzá se kezdj a válogatáshoz Egyébként mehelyen is gyönyörű kedves kutyák vannak, az örökbefogadástól sem kell tartani, akkor se ha felnőtt. Hülyeség, hogy csak a kölyökkutya szokik hozzá a gazdához.

2009. dec. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem rövidszőrű törpe tacskóm van. Az is tökéletes lakásba, csak kölyök korában nagyon oda kell figyelni, hogy ne szokjon rá az ugatásra, és sokat kell emberek és kutyák közé vinni, hogy ne legyen félős. A törpe pincsert egyáltalán nem ajánlom, mert ha nem neveled keményen, ezerszer rosszabb, mint a tacskó. A kutyalexikonban az ölebek közül rövidszőrűt csak a mopszot találtam és a kis olasz agarat. Szerintem keveréket is befogadhatnál menhelyről. Mindenesetre én legközelebb is tacskót választanék, mert imádom!
2009. dec. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
és a pulikról mi a véleményetek? Filmekbe láttam, szinte olyan stilusu mint egy királynő, ilyen kis piperkőcök! (lehet nem puli a neve bocsi) Velük milyen sürün kell kutyakozmetikushoz járni? Mi a véleményetek? Nyugodtak lakásba jó? Szerintetek jó választás?
2009. dec. 9. 14:34
 7/15 anonim ***** válasza:
27%
Egy bérházba inkább a kisebb fajta kutyák valók, mivel a bérházi lakások kicsik, mert kicsik a szobák, a konyhák és az előszobák is. Nagy testű kutya szereti a nagy és tágas helyeket a nagyigényű mozgása miatt. Nem fontos egyetlen kutyát sem kutyakozmetikába vinni, pláne ha nincs rá pénzed, magad is meg tudod fürdetni a kutyát és levágni a szőrét, ha állandóan nővőfajta a szőre. De válassz olyan kutyát, amelyik nem hosszú szőrű, akkor nem kell kutyakozmetikába vinni, csak 3-4 hetente megfürdetni. Ha naponta legalább kétszer, reggel és este elfekvés előtt leviszed 1-1 óra sétára, akkor a körme kopik annyit, hogy nem kell kutyakozmetikusnál vágatni a körmét, és még a mozgásigényét is kielégíted a kutyádnak. Legyen előtte elegendő friss víz, reggel és este megfelelő mennyiségű és összeállítású kaja, napi rendszeres 2-3-szori séta, fél évente az oltások, sok-sok simogatás, és ha ezeket betartod, akkor nem lesz gond a kutyával! Sok sikert hozzá! :)
2009. dec. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ugye puli alatt ezt a kutyát érted?

[link]

Ő bérházba csak akkor való, ha nagyon sok időd van vele foglalkozni, több órád. Kozmetikushoz nem kell vinni, illetve egyszer érdemes, hogy megmutassa, hogyan kell a szőrét ápolni, utána te is tudod csinálni.

2009. dec. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

mondjuk a puli azért bajos lakásba, egyrészt a természete miatt, másrészt azt a szőrmennyiséget nehéz tisztán tartani:)))

Nem pudlira gondoltál? Az az uszkár másik neve, és azok nagyon is valók lakásba, én kedvelem őket, intelligens, könnyen tanítható állatok, nem hullik a szőrük, és nem büdik, viszont kozmetikázni nyírni kell, de 3 havonta elég. A fésülést mondjuk nem úszod meg, legalább hetente 2x, de szerintem jobb, mint naponta 2x porszívózni, meg mindenhonnan szőrt szedegetni (a rövidszőrű kutyák ugyanis folyamatosan vedlenek lakásban)

2009. dec. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

mindenféleképpen kistermetű kutyának kell lennie pl:

foxterrier

yorkshire terrier

pekingi palotakutya(palotapincsi)

spániel

stb.

2009. dec. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!