Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most kaptam meg a haltit amit...

Most kaptam meg a haltit amit a kutyámnak rendeltem. Szerintetek segíteni fog? (csak ideiglenesen) csak mert egy labi-pitbullról van szó ami nagyon erős

Figyelt kérdés
Ma érkezett meg a 3-as mérető halti. Még nem próbáltam fel a kutyámra. De azért kíváncsi lennék tényleg beválik egy bazira erős labrador-pitbull keveréknél? Ő egy menhelyről örökbefogadott kutya és már a menhelyen megmondták hogy pórázon nagyon húz. Én is alig bírom visszafogni. Igazából csak heti 1-2 alkalommal adnám rá olyan félórára még gyalog kiérünk a kutyasulihoz. A kutyakiképzőt kérdeztem és azt mondta ha pórázon nagyon húz nyugodtan tegyem rá a haltit addig még kisétálunk csak legyen nálam rendes póráz, és vigyek magammal hámot is. Nektek tapasztalatok? Erős kutyára haltit?
2014. márc. 4. 14:32
 1/9 Imola Ágnes ***** válasza:

ha nincs más választás, akkor addig, míg megtanítjátok szépen sétálni, talán elmegy. Hámot ugye nem sétáltatáshoz akarja használni?

Én mondjuk más módszert használok: indulás előtt a házban/udvaron addig játszani a kutyával, míg lefekszik a fáradságtól. Utánna indulunk sétálni, egyszerű folytós nyakörvvel (JÓl használva, nem pedig "folytogatva folyamatosan a kutyát"), és megtanulja hamar, hogy mit hogyan.

2014. márc. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 sippara ***** válasza:
Hű... A halti nem arra való, hogy megtanítsa sétálni a kutyát, viszont komoly sérüléseket lehet vele okozni, úgy meg pláne nem fog segíteni, ha csak heti kétszer fél órát van rajta. Egyébként is napi szinten mozgatni, fárasztani kéne a kutyát, fáradt kutya nem húz (tuti, 100%). A hámot abszolút nem értem, húzó kutya esetében a lehető legrosszabb ötlet, amihez még kellhetne, az az ŐV, de nagyon remélem, hogy amíg séta alatt sem kontrollálható a kutya, nem fogtok ŐVzni.
2014. márc. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem attól nem fog húzni a kutya, hogy halti van rajta. Annak is meg kell tanulni a kezelését. Vidd magaddal az iskolába és majd az oktatód megmutatja, hogyan kell használni.
2014. márc. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha csak heti 1-2 alkalommal viszed ki a kertből a kutyát, akkor SEMMIT nem fog érni se a halti, se szöges, se laposra verés, semmi, ugyanis a kutya túl lesz pörögve, hogy végre kiszabadult.

Naponta sétáltasd, előtte alaposan fáraszd ki otthon.

A halti segítHET a laza pórázon való sétára nevelésben. Amint feszül a póráz, állj meg, majd ha lazítja a kutya, azonnal indulj tovább. A fordulgatós módszert is használhatod, lényeg, hogy ha elkezded a tréninget, akkor MINDIG alkalmazd is, ha feszülne a póráz

2014. márc. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A haltival valóban a laza pórázon sétáltatást akarom megtanítani. A hám őszintén szólva nem tudom mire kell az oktató mondta hogy ha majd megyünk legyen nálam. Igazából ha sima utcán sétálunk nyugodt, nem húz de ha meglát egy másik kutyát visszafoghatatlanul húzni kezd. Köszönöm a válaszokat de jöhetnek még tippek! Tényleg sérülést okozhat? Tudom hogy tilos megrántani vagy hirtelen magad felé húzni.
2014. márc. 4. 16:50
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja és természetesen minden séta előtt alaposan lefárasztom. És többször viszem sétálni.
2014. márc. 4. 16:53
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt is próbáld ki. nálunk tökéletesen bevált.

2014. márc. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó.: ami azt illeti ilyenem is volt. 2 hónap után viszont eladtam mert nem vált be. Van egy kistestű kutyám ( vagy jnkább közepes) akinél nagyon sokat segített. De az erősebb kutyámnak most azért vettem haltit hátha végre valami ami a beválik.
2014. márc. 5. 18:21
 9/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Az a baj, hogy mindkettő fizikailag fogja vissza a kutyát, nem szellemileg, és így előbb utóbb minden eszköz hatástalan lesz. Azt ajánlom, inkább abba fektesd az energiád, hogy megtanítsd szépen sétálni.
2014. márc. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!