Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudjuk hova tenni a kutya...

Nem tudjuk hova tenni a kutya viselkedését! Van ötletetek? (Kakievés)

Figyelt kérdés

Az utóbbi 1-2 hónapban a kutyánk (1 éves) rászokott arra, hogy olykor megeszi a saját, vagy a parkban más kutyák kakiját. amint rajtakapjuk megszidjuk, tiltjuk neki, de eddig nem használt, mert újra és újra eszi. Az étrendje nem egyoldalú, minőségit kap, és olykor konzervvel keverjük neki a szárazat stb. Valamint az utóbbi pár hétben mániája lett, hogy ha nem vagyunk otthon, akkor odakakil (hiába kakil reggel 8kor, a párom délbe megy haza ebédelni és már odakakil. Persze ezt sem mindig, csak ha éppen olyanja van.), és ami a legnagyobb probléma, hogy elkezdi széthordani, kanapéra felhordja, a szőnyegre dobálja és nem értjük, hogy miért. Mert ha még megenné hagyján, de ezt már abszolút nem tudjuk hova tenni. Nem győzök utána takarítani és fertőtleníteni mindent. Esetleg van ötletetek, hogy miért csinálhatja ezt? Valami viselkedészavar állhat a háttérben? Egyébként nagyon okos kutya, más területen szófogadó, póráz nélkül is lehet sétáltatni mert első szóra behívható, nem szökik el. Tehát azt sem lehet mondani, hogy nem foglalkozunk vele, napi többször sétálunk vele, tanítjuk, túrázni megyünk vele, tehát jó dolga van nálunk. Arra gondoltam még, hogy ha odakakilna mire hazamegyek, akkor szórok a kakijára borsot, (vagy mit szoktak ilyenkor??), és ha odamegy megszagolni akkor rossz élménnyel köti össze és hátha leszokik erről. Sajnos rögtön nem tudnám megtenni, hogy amint odakakil, mert akkor csinálja ezt általában ha nem vagyunk otthon.... teljesen tanácstalan vagyok!

Köszönöm ha végigolvastad, és leírod a véleményed, ötleted!


2014. márc. 6. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Soha életemben nem hallottam még ilyesmit, ezért csak tippelni tudok: talán unatkozik és a kakijával játszik? Élmény neki, ha széthordja, így köti le magát..?
2014. márc. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre is, hogy talán unatkozik. De feltűnő, hogy amióta nálunk van, ez a rendszer, eddig is volt ennyit egyedül, ha nem többet is, de csak pár hete jött rá ez a dili. A kérdés kiírása előtt hívott fel ma a párom délben mikor hazament, hogy a kis dohányzóasztal tetején is talált kakit, tehát még oda is feldobálta, vagy felrakta. (??) Érthetetlen számomra..:(
2014. márc. 6. 13:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Talán ezen az oldalon találsz valami jótanácsot, ha nem, akkor meg írhatsz nekik: [link]
2014. márc. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát ilyenről én se hallottam még, max. tippelgetni tudok. Az otthoni kakálás lehet akár betegség miatt is, de talán inkább amiatt, hogy kamaszodik, és most az amúgy észrevehetetlen problémák is súlyosbodnak. A falkavezérséggel hogy álltok? Mármint az oké, hgoy engedelmes a kutya, meg arany élete van, de ettől még lehetnek félrecsúszva dolgok. Mondjuk hogy miért tapossa szét, az külön rejtély, normális kutya nem csinál ilyet, ha nem muszáj :/

A kinti szarevésért meg egyszerűen úgy kell büntetni, hogy eszébe se jusson többet. Illetve megpróbálkozhattok egy másik táppal, mert pl. select goldnál már tapasztaltam, hogy kifele is maradt benne valami fincsi, amit a kutya megevett, de tápváltásra elmúlt. Persze akkor otthon is megenné, meg a máséra ez nem lenne hatással. Lehet, hogy belőletek vált ki valami olyan reakciót ez a zabálás, ami neki valamiért érdeke.

2014. márc. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mi is Select Gold tápot veszünk neki. A lakásban is megeszi a kakija felét, a másik felét meg szétszórja. Próbálkoztunk azzal, hogy megszidtuk, semmi. Próbáltuk, hogy szó nélkül összeszedtük, feltakarítottunk, hogy semmiféle reakciót ne lásson tőlünk, és hátha megunja, de ez sem volt hatásos. Talán a tápváltás bejöhet, mindenképpen kipróbáljuk ezt is. Remélem hamar leszokik erről a viselkedésről, mert egyszerűen undorító, a mi egészségünknek sem tesz jót hogy a lakásban így elszórja, valamint megterhelő is azzal kezdenem az otthon töltött délutánt, hogy naponta törlök, mosok le mindent, mert ki tudja mit evett meg ott előtte...:(
2014. márc. 6. 13:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy-két tápnál van, hogy az ürülék vonzó marad a kutya számára, pl. a szag miatt, én is tápváltásra szavaznék. ha meg kint eszi, akkor tiltás ezerrel, ha saját hanggal nem megy, akkor palackkal, esetleg vízzel, ha a közelben van.
2014. márc. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Firestorm ***** válasza:

Találtam egy ilyen cuccot!


[link]

2014. márc. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hú, köszi a linket, nem is tudtam, hogy van kifejezetten ilyen készítmény! Bár azért elgondolkodtat, hogy káros lehet-e a kutyára, vagy hogy mit tartalmaz pontosan. Majd rákeresek jobban. Köszönöm a tippet. :)
2014. márc. 7. 12:56
 9/9 Firestorm ***** válasza:
Nagyon szívesen!:)
2014. márc. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!