Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Cavalier King Charles...

A Cavalier King Charles spániel mennyire bújós kutya?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a szoktatásról és az egyéni habitusától is függ.

Inkább arra gondolok, hogy pl. ismerős máltaija ölbe ugrik és szívesen üldögél ott, egy másik ismerős yorkija pedig állandóan a gazdi ölébe-arcába bújik és puszizkodik.

Mennyire jellemző ez a Cavalierre?


2014. márc. 6. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
általában bújós.. meg nagyon szeret puszilkodni :D
2014. márc. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

A máltai öleb,társasági kutya,így világ életében "díszként" hurcolták magukkal,erre lett kitenyésztve.

A yorki már igaz terrier,de a mai yorkikat már nem nagyon használják arra,amire ki lett tenyésztve,így az állomány már átalakulás alatt van.Kedvencnek,ölebként tartják,ettől függetlenül még terrier marad.De igényli az ember társaságát.


A spániel vadászkutya,világ életükben a gazdáikkal voltak,ők régen is nagy becsben voltak tartva,bent éltek a családdal a házban,tehát meglehetősen közeli viszonyt ápolnak a családdal,gazdával.Így folyamatosan igényli az embert,tehát egy jó minőségű VALÓDI spániel tenyésztőtől vásárolva,törzskönyvvel,chippel,oltásokkal,szerződéssel,és egészségügyi garanciával,neveléstől függően,de bújós kutyának mondhatjuk.Szeret a gazda közelében lenni,és igényli is a közelséget.


Ha az apródos meg jófogásos szaporított spánielre hasonlító "occsó" kutyákat nézzük,akkor meg lutri.Vagy idegbeteg,vagy nem,vagy egészséges,vagy nem.Egyáltalán vagy cavalier vagy nem...

2014. márc. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolóval értek egyet. Ha tényleg jó helyről származik, nem lesz gond az idegrendszerével.

Neveléstől is függ, de pl. az én kutyáim borzasztóan bújósak. Viszont ha megkérem, hogy most ne üldögéljen mellettem, akkor megérti, és a helyén folytatja a sziesztát :)

2014. márc. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
95%
Az én cavim nagyon bújós, de ismerek olyat is aki nem. Ez szoktatás kérdése. Ha kiskorától fogva megtiltod neki a pusziszkodást és az öledbe ülést, nem lesz bújós. Viszont ha megengeded neki, akkor bújik.
2014. márc. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!