Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy közepesen nagy...

Szeretnék egy közepesen nagy testű, de egy "elegáns, méltóságteljes" kutyát (igazából huskyt szerettem volna, vagy valami ehhez hasonlót, mert ezek gyönyörűek). Vajon milyen fajta lenne ideális? (többi lent )

Figyelt kérdés

De sajnos nincs túl sok szabad időm (talán napi 1-2 órám).Szóval valami olyasmi kutya kellene, amihez nem kell annyira sok idő, lakásban is tartható( bár megoldható azért a kinti tartás is) továbbá a házi állatokkal is elvan azért, és tanulékony, és abszolút nem agresszív. Vagy ez már túl sok elvárás?

ja, és abszolút kezdő vagyok ilyen téren.



2014. márc. 8. 15:45
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azt hiszem hogy némi életmód változtatással, anyukám barátnőm bevonásával azért már elég sok időt tudnék ráfordítani ... Vagy az nem lenne túl jó ötlet?
2014. márc. 8. 21:53
 12/22 Firestorm ***** válasza:

Ha a barátnőd,anyukád és te is tudsz naponta fejenként 1,5 óra foglalkozást biztosítani neki akkor jó.4,5 óra foglalkozás kielégítené az igényeket.Viszont a farkast (jobban szólva cseh farkast) verd ki a fejedből és a huskyt is.

Éppen volt szerencsém 1 héten át egy kölyök cseh farkassal ismerkedni foglalkozni a múlthét végétől ehét szombatig.

Nem is tudom mit mondhatnék róla.Egyszerűen az a 3 hónapos kutya egy rémálom volt,aktív nagyon és rettentő domináns viselkedésű,makacs,öntörvényű kölyök volt.Addig volt ideiglenesben,míg a tenyésztő nem jött érte.Jártunk vele kutyás körökbe napi 3 óra intenzív erdőzés délután,délelőtt 1 óra séta és este is illetve a köztes időkben egészségügyi séta.A legtöbb kutyával,aki nem hódolt be neki egyből dominánskodni kezdett a szobatisztasággal nem haladtunk abszolút,hiszen míg lent volt maximum 1x pisilt,kakilni abszolút nem egyszer sem csak a lakásba és a többi pisit is ott intézte el.Konkrétan alig várta,hogy haza érhessen,hogy bepisiljen.Van tapasztalatom kutyákkal,de ő tyű eszeveszett volt.Maga a stílusa egy nagyon szeretetre méltó lény,nem harapott erősen mikor játszott az emberrel,állandóan a nyomában van mindenkinek.


[link]


Csak olyan embernek ajánlom akinek van elég ideje és türelme betörni ezt a fajta kutyát.

2014. márc. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Firestorm ***** válasza:

Előző link nem lett jó bocsesz.Ő rá vigyáztunk.


[link]

2014. márc. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Én úgy nem tartanék kutyát, hogy a fele időben más foglalkozik vele. Az elején kellett a segítség, de akkor kb 24 órás felügyelet volt, és csak addig volt egyedül, míg bent volt a szobakennelben.

Ha nagyon akarsz, akkor vagy kistestű, vagy óriástestű kutyát vegyél- azok közül is a leglustábbakat. De a napi 1-2 óra tényleg csak a lemozgatás. Etetés, adott esetben főzés a kutyának, takarítás, játék (!), tanítás, bevásárlás a kutyának, és a passzív dögönyözős időtöltés hol marad?

2014. márc. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nyilván vannak nálam elkötelezettebbek, én csak egy átlagos gazdi vagyok, de csak, hogy fogalmad legyen:

Ma reggel anyukám kicsit frizbizett a kutyával- 15 perc

Passzív időtöltés (együtt főztek)- 1 óra

Délután egy kicsit benn volt, huzakodtam vele, üldöztem, kértem egy-két trükköt- 1/2 óra

Délután elmentünk fressnapfba, mert kifogytunk egy-két dologból- utazással együtt 3/4 óra

Ha már ott voltunk, sétáltunk is egyet a tónál, labdáztunk, fürdött, beszélgettünk egy másik kutyással- 2 óra

Út haza- 15 perc

Kutya törcsivel megszárogat, kiszedtem a bogáncsokat belőle, átfésültem kullancs után kutatva- 1/2 óra

Takarítás a kutya után, söprés, porszívó, nyakörvet kiöblíteni- 1/2 óra

Ma nem főztem a kutyára, így a kajáltatás két percbe se telt, egyébként az is egy fél órás művelet (kétszer egy héten husi, rizs, zöldség főzve)


Ha kevesebb időm van pl. hétköznap, akkor csak 1 vagy 1,5 órát sétálunk, viszont otthon még trükközünk, vagy több passzív időt töltünk együtt.


Mai mérleg, egy közepesen aktív, közepes testű kutyánál:

Aktív idő: kb 4 óra

Passzív és aktív: 5,5 óra

Ennél persze bőven lehetne többet mozgatni, ürítés szempontjából az a szerencsénk, hogy kertes házban lakunk, így eü séta nem kell. A nevelés idejét nem számolom bele, mert az folyamatos, nyilván 1 éves kor előtt, meg míg pici a folytonos takarítással, ez sokkal több idő.

(Én konkrétan egész nap a kutyával foglalkoztam, pihenő időben, meg a kutyáról olvastam.)

Bár szerintem jól mennek a dolgok, de szeretném, hogy jól nevelt legyen, így járunk kutyasuliba kétszer egy héten. Egy alkalom kb 1,5 óra, és oda-vissza az út szintén ennyi.

2014. márc. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális a téma, ajánlanám figyelmedbe az Akita Inu fajtát! Ez egy gyönyörű japán kutya, a szamurájok társa volt, hasonlít a huskyra, de nem kell neki sarkvidéki éghajlat, nem kell minden nap futtatni, és nagyon okos.

Először mi is huskyt akartunk, aztán beláttuk hogy hülyeség. Ekkor találtam meg az argentin dogot, ami minden tekintetben tökéletes, nem bántam meg. Szóval ezt is tudom ajánlani, de ha huskyhoz hasonlót akarsz, akkor akita inu!!!

2014. máj. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Akiteki ***** válasza:
Ja, pont egy akitát annak, aki nem tud eleget foglalkozni vele. Aztán lesi, hogy megette a családot meg a szomszédokat is.
2014. máj. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Sárkánykisasszony!!


Valószínű a kérdező gyerek,akita és az argentin dog sem éppen a kezdők fajtája.Mellesleg 1-2 óra foglalkozás az semmi!!


Ebbe az 1-2 órában van benne a napi séta,foglalkozás..ez nagyon kevés még egy csivavának is!!!

2014. máj. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem ismerek egyetlen akitát sem, csak jólat olvastam róluk. Nem egyértelmű a kérdező kora, nem biztos hogy gyerek.
2014. máj. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Akiteki ***** válasza:
Akkor meg nem kötelező válaszolni, ha fogalmad sincs róla.
2014. máj. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!