Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami jó módszer a...

Van valami jó módszer a szemkontaktus tartásának tanítására? A kutyám amíg mellette állok tartja a szemkontaktust, ahogy elindulunk (lábnál követés) egyből leengedi a fejét. Így a tempó sem jó, és nem is jön szorosan mellettem. Tippek?

Figyelt kérdés

2014. márc. 11. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáltad már falattal, vagy kedvenc játékkal vezetni?
2014. márc. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem a szemkontaktot kell tartania, hiszen ha menet közben előre nézel akkor be fog jönni eléd a kutya. A helyes pozíciókat kell megtanítani a kutyának, hogy hol legyen a feje és persze maga a kutya. Erre létezik több féle módszer is, és szerintem azzal járnál a legjobban ha felkeresnél egy kutyaiskolát vagy egy kiképzőt aki ért hozzá, mert az a sok fajta módszert ezer féle képpen lehet rosszul csinálni, valamint 1-1 módszert nem is nagyon lehet normálisan leírni úgy gondolom.
2014. márc. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én felhúzom a kezem és ott tartom a jutalomfalatot. Egy ideig azt nézi a kutya, majd felveszi a szemkontaktust, hogy mikor adom már oda neki. Tempóváltást is szoktunk így gyakorolni, nagyon szépen megtanult koncentrálni is, nem marad le, nem siet el.
2014. márc. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Klikkert próbáltad?
2014. márc. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megvezetéssel nem követi a falatot a kutya. Pedig éhes, nem kaja után tanítom és persze megy a klikker is, de a feje lehajtva van. A másik, hogy túl gyors, így nem közvetlen mellettem megy, hanem a feje egy picit előrébb van a lábamnál. Kutyaiskolába járunk, de ott nem tanítják meg,elmondják, hogy kell aztán ránk van bízva. Ahogy ők mondták(amikor mellém ér klikkeljek és kész,majd menni fog az) úgy nem megy.
2014. márc. 11. 20:15
 6/6 anonim ***** válasza:
"Majd menni fog az"... fasza hozzáállás egy kutyaiskolától, így is ki lehet fejezni azt hogy "nem tudjuk hogyan kell megtanítani". Én a helyedben elgondolkoznék hogy jó helyre jártok-e, gondolom nem ingyenes a képzés.
2014. márc. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!