Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kis termetű...

Milyen fajta kis termetű kutyák szépek, okosak, és esetleg lakásban lehet tartani? Tapasztalatból is írhattok?

Figyelt kérdés

Kutyagazdi szeretnék lenni, elhatároztam, azt kérek majd szüleimtől. Társas házba lakunk (nem kertes), de van egy óriási teraszunk, ha majd ki akarna menni. Kis termetűre gondoltam, csak jó lenne ha valaki írna tapasztalatból, melyik az a fajta amelyik van/volt neki. Néztem utána interneten, de sok van, és nem tudok dönteni.

Köszönöm előre! :)

15L



2014. márc. 11. 21:03
1 2
 1/11 anonim válasza:
35%
Yorki :) Nekünk sincs kert,de sokat járunk ki sétállni.Nem hullik a szőre,nem okoz allergiát,okos és szép.
2014. márc. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Nekem beagle kutyusom van. Azt semmiképp ne vegyél, nagyon kis önfejű :) Amúgy a yorki tényleg nem rossz választás, de én még a westit is tudnám ajánlani. Unokatesóméknak van. Nagyon értelmes és nyugodt a lakásban :)
2014. márc. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó, épp a westit akartam ajánlani.Meg a yorki is jó, meg talán a tacsi, nem sokat tudok a tacsikról. :))
2014. márc. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Ugye tudod, hogy naponta 4X kell levinni az utcára (parkba, mezőre, füves területre) sétálni legalább 2-3 órára összesen, valamint a terrierek baromi makacs kutyák?
2014. márc. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Nekem törpe pincserem van nagyon okos szép és cuki kutya csak nagyon mozgékony egész nap csak szaladgál, de volt olyan pincserem is ami nyugodt volt ez a fajta kimondott szoba kutyának való :P
2014. márc. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Lilla54321 válasza:
100%
Nekünk törpe snauzer kiskutyánk van. Nagyon édes, aranyos és rendkívül okos (tanulékony). Tényleg rengeteg mindent megért és nagyon sok mindenre meg lehet tanutani. Nekunk ő már a második ilyen fajta kutyánk és meg sosa csalodtunk ebben a fajtaban.
2014. márc. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Persze, hogy tudom, hogy naponta 4x kell levinni, ez mindkettőnknek öröm lesz majd. :)

Köszönöm a válaszokat. A westi nagyon aranyos, meg az összes, amit írtatok. Várok még véleményeket.

2014. márc. 11. 22:30
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Törpe snaci, törpe uszkár. A yorki, westie és hasonlók már nekem nagyon tömegkutyák. Agyon vannak szaporítva.

Pincsert nem ajánlom, nagyon köcsögök tudnak lenni.

2014. márc. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Társasházban lakom. 18 évig volt CSIVAVÁM. Ügyes, okos, nagyon ragaszkodó kutya volt (egygazdis kutyák, ha családban élsz kiválaszt magának egy kedvenc gazdit akihez a legjobban kötődik, de a többieket is szeretni fogja). Nézzük csak...Fajtájához képest nagyra nőtt, 5 kg körül volt szerencsére. A nagyon kicsi (1-2kg-os) csivavák szerintem nagyon sérülékenyek (véletlenül megrúgod, odakap egy nagyobb kutya neki). Ha nem szaporítótól kerül ki, akkor alapvetően nagyon egészséges fajta. Enyém 14 évesen lett vesebeteg, de utána diétával vígan elvolt, csak az utolsó 1 évben romlott le nagyon az állapota. Lakásban jól elvolt, de nagy sétákra is boldogan jött. Makacs, ha nem neveled meg időben, igencsak elkanászodhat XD Többi kutyával szeretnek kötekedni. Ja és nagyon válogatósak.


Most van egy tacsi/labrador/steffordshire bullterrier keverékem (menhelyről fogadtam örökbe). 11 kilós erős, izmos kutya. Naponta 4x megyünk sétálni. 3 kisebb séta (20-30 perc) és egy nagyobb. Én nagyon élvezem, reggel könnyebben felébredek a friss levegőn és ennyi idő simán elmegy pl. tévézésre is, amennyit napközben sétálunk. Hát a csivava után szokatlan volt egy ekkora kutya, de simán elvan a lakásban (120 négyzetméter kb.).


Én azt tudom javasolni, hogy menhelyről válasszatok kutyust. Legtöbbjük keverék. A keverékeknél meg kevesebb az esélye, hogy genetikailag gyenge, idegroncsok (mint pl. az agyonszaporított yorkik, csivavák, francia bulldogok, stb.). Egy menhelyről hozott felnőtt kutya hihetetlenül hálás lesz, hogy befogadjátok, hidd el. Én az enyémet a helyi sintértelepről hoztam, sokat nem tudtam vele ismerkedni (pl. sétára kivinni), csak mondtam, hogy elviszem. Reménykedtem, hogy nem egy vandál, verekedős, undok kis dögöt viszek haza (ha olyan lett volna, akkor se vittem volna vissza :) ), de szerencsére egy vajszívű, gyorsan tanuló, alázatos, kutyarajongó kutyust kaptam :D Ha ti is menhelyre mentek, arra figyelj, hogy a kutya válasszon ki téged. Hiába a fehér pudli tetszik neked, ha a fekete tacskó üdvözöl téged úgy, mint egy rég látott ismerőst :)

2014. márc. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Cavalirt King Charles Spániel.

A lakásban nagyon nyugodt, csendes, nem rombol. Keres magának egy megfelelő helyet és képes órákon keresztül csendben heverészni. Kint viszont kitombolja magát. Állandóan lesi a gazdi(k) kívánságát, nagyon igyekszik megfelelni mindenkinek.

Ahhoz képest, hogy hosszú szőrű, elég jól karban lehet tartani a bundáját.

2014. márc. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!