Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Ti kutyátokban volt már...

A Ti kutyátokban volt már idén kullancs? És milyen kullancs elleni készítményt tesztek rá?

Figyelt kérdés
Ha érkezett néhány válasz, majd leírom, hogy miért kérdezem...
2014. márc. 16. 21:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mi tavaly költöztünk nyáron és sajnos a kert tele volt/van kullancsokkal, már mindkét kutyámból legalább 5öt kiszedtünk, de szerintem több is volt. Már a legelsőnél vittük az orvoshoz és ott tettek rá frontline kullancs elleni szert a tarkójukhoz, aztán később vettünk még egyet ebből, meg kullancs kiszedő kanalat.
2014. márc. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Szilvi979 válasza:
100%
Mi már mindent próbáltunk a kutyinkra csepp, oltás, nyakörv! Egyedül a Scalibor nyakörv az aminél egy darab kullancsot se találtunk egész nyáron a kutyába! Nekünk ez jött be, de gondolom ez is kutya függő! De hátha :)
2014. márc. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi is mindent próbáltunk,semmi nem használt,anyám már ott tart,hogy fokhagymát etet a kutyával,mert azt hallotta,annak nem szeretik a szagát...és nem egy-két kullancs van a kutyában,hanem mindennap legalább ötöt szedünk le a szőréről,vagy a kutyából:(
2014. márc. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
39%

Szia


Mi a kutyankon egy eleg egyszeru hazi patikat alkamaztunk. A kullancsokra hazizsirt kentunk es maguktol levalltak a kutya borebol. A kullancs nem szereti a zsirt es ezert jon ki.

Nem is kell hozza sok ido, tenni kell ra meg talan egy picit a bor korul kenegetni es vigyazni, hogy a kutya ne nyalja le magarol a zsirt.

Ez mindig hasznalt nalunk, biztosan segiteni fog nektek is.

2014. márc. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk tavaly Kiltix nyakörv volt, jól bevált, kullancs egy szál sem volt benne egész évben. Január óta nem volt rajta semmi, február végén találtunk is a pofáján egy undormány kullancsot :( Azóta ismét Kiltix, remélem idén nem lesz több...
2014. márc. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%

Szerencsére ritkán van kullancs a kutyákban. 3 kutyánk is van, nem tudok kutyánként 5000-ret költeni a nyakörvekre vagy cseppekre, amik nem védenek 100%-osan.

Bolhásak is régen voltak, amúgy neostomosannal szoktam fürdetni, bepermetezni.

2014. márc. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

kiltix a nyerő!

Két éve használjuk, azóta kullancsot sem láttunk, még a kutya 2 méteres körzetében sem. Próba, cseresznye, tényleg jó büdös:)

2014. márc. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%

Nekem tavaly volt a kutyában. És érdekes, amikor volt rajta kullancs és bolha riasztó akkor volt benne kullancs, aztán restellem, de elfelejtettem becsepegtettetni a kutyát, és amikor semmi se volt rajta, akkor egy kullancs se ment bele.

Nem értem miért, mert ugyan annyit, ugyan oda jártunk, és mindennap ellenőrzöm a kutyát.

Úgyhogy idén is megnézem, hogy mi van, ha van rajta, mi van, ha nincs.

(bár, csak egyszer legyen benne kullancs vegyszer nélkül, rögtön viszem majd dokihoz, de ezt a jelenséget nem először tapasztalom a kutyáimon.

2014. márc. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nálunk ez kutyafüggő. A német juhászomba a legnagyobb dzsindzsásban sem megy bele semmi, mindig megnézem utána, előzőleg a spánielembe ahogy kiértünk valami erdős részre, rögtön tapadtak a kis dögök. A spancit úgy védtem, hogy befújtam tetőtől-talpig piret mixxel, meg kiltix nyakörv volt rajta. Semmit nem ért. A nj-t csak piret mixxel fújom, neki az is elég.

Most a dobim is ilyen kullancsvonzó, viszont nála bevált a 800 Ft-os nyakörv meg a piret mix.

2014. márc. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Volt, de szerencsére még alig volt belemászva.


Scalibor nyakörvet használunk, illetve olykor teszünk még rájuk Advantix cseppet is.

2014. márc. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!