Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtiszta kutyáknál mire kell...

Fajtiszta kutyáknál mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

A napokban készülök fajtatiszta németjuhász kölyköket vásárolni (1 kan egy helyről, 1 szuka máshonnan). Egyáltalán nem haszonszerzés céljából, hanem kutyaszeretet miatt, de ha már fajtatiszták, akkor próbálnám a későbbiekben pároztatni őket.

Ezek figyelembe vételével a továbbiakban mire kellene figyelnem? Hogyan megy a törzskönyvezés, milyen oltások kellenek, stb.?

Nagyon köszi a válasz(oka)t előre is!



2014. márc. 22. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Ne sértésként vedd,csak figyelmeztetlek hogy 10 percen belül le fognak rohamozni hogy ne szaporíts,és fogadj örökbe,ivartalaníts.(ez néhány esetben érthető,de én itt már kutya témában nem is kérdezek mert csak felidegesítem magam.)
2014. márc. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

CSAK azért nem fogadok örökbe, mert a családban nem egyedül én döntök és a többiek szerint (ami sztem is logikus) egy kölyökkutya jobban hozzászokik a gazdájához, mint egy 1-2 éves.

Ivartalanításhoz meg úgy állok hozzá, hogy magammal se tenném, akkor a kutyával miért kellene.

De azért köszi a figyelmeztetést :)

2014. márc. 22. 15:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kezd azzal, h megtanulsz néhány alapvető dolgot a kutyákról. A kutya nem kiskacsa h csak ahhoz kötődik aki először megpillant (értsd felneveli - ha ez így lenne akkor nem lenne annyi kötődési problémából adódó viselkedésproblémás kutya....de persze ez már más tészta)


Amennyiben a fajta szeretetéért és jobbátétele miatt szeretnéd csinálni - mert miért másért is szeretnéd, nem de? :D

Így szükséged lesz első körben elméleti tudásra, amit fajtához értő tenyésztőkkel, sportolókkal, bírókkal beszélgetve tudsz magadra szedni. Aztán ismerned kell a vonalakat, melyik mit örökít, melyiknek mik az erősségei, melyik mit hoz inkább stb. Ezek fényében és természetesen, h van tenyészcélod, tudod h mit szeretnél viszontlátni a kölykökben, kezdhetsz el kant keresni a szukádhoz. Mert az egyáltalán nem biztos h a most venni készülő kan illeni fog a szukádhoz. Ehhez ismerned kell a szukád gyengeségeit és erősségeit.


És az alap dolgok:

- tk-es szülők

- fajtára jellemző egészségügyi szűrések

- tenyészszemle

(- munkavizsga illetve amit a fajtaklub megkövetel)

- fajtaklubnál tagság

- kennelnév

- fedeztetési jegy

- alombejelentő

2014. márc. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

És azt is vedd figyelembe,hogy minden tele van német juhásszal,csak épp senkinek sem kellenek.Egész almokat adnak le gyepikre,menhelyekre.Mikor befedeztetik a szukát,sokan mondják,hogy mindenképp kell kiskutya és csak pont ettől a szukától.Mikor elvihetők a kölykök,hirtelen nem kell.

Ha a kutyáidnak nincs törzskönyve,csak fajtajellegű keverékek.

2014. márc. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Am tényleg nem haszonszerzés céljából. Mindössze annyi,h kb. csak németjuhászaink voltak eddig (nem fajtatiszták) és így kialakult egy "vonzódás" e fajta iránt :) Nemrég pusztult el a kutyánk és most lehetőség van fajtatiszta magunkhoz vételére, csak ezért kérdeztem. Ha szaporítanánk, akkor meg valszeg csak ismerősöknek adnánk ellenszolgáltatás nélkül.

De köszi az infót, így vmennyivel bentebb vagyok :)

2014. márc. 22. 16:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Lehetőség van rá h egy fajtatisztát magunkhoz vegyünk"

Ez mind szép és jó. DE:

- tudod milyen vérvonalból van

- van egyáltalán tk-e

- miért akarsz rögtön kettőt?

- ez a "csak ismerősöknek adnánk" elég gyengus...az a baj h erre csak akkor fogsz rádöbbenni amikor ott lesz 5-6-7 kiskutya és épp Józsi hív h ő is visszamondja, mert hát az asszony ki van akadva h ide biz kutya nem jön...bocsi. Ezzel nem lenne gond, mert téged nem sajnálnálak h tovább kell etetned meg elviselned ennyi kölyköt, de a baj h ilyen esetekben a kutyák szívják meg.

[link]

Szerinted ezek a kutyák hogy kezdték az életüket? Valaki okosan leellette a szukáját, mert ugye kell az ismerősöknek pl., aztán elvitték őket, mert jaj de cuki, meg okos meg minden...és hopp mégis itt vannak.


Tenyészteni nem csak annyi h összeteszek két fajtatiszta kutyát, még akkor sem ha van tk-ük meg eü szűréseik meg minden. Tenyészteni felelősség, mind a fajta iránt, mind a születendő kölykök egész élete iránt. Ebbe nem gondol bele senki... meg ugye mindig "más" dobja ki a kutyáját, "én" soha. Ez is mind szép és jó, ám valahogy senki sem "más" és mindenki "én"... elgondolkodtató.

Az meg a fajta szempontjából, ha tenyészcél nélkül csinálod, figyelmen kívül hagyva h hogyan tudnád javítani a fajtát, teljességgel felesleges a fajta szempontjából. A németjuhász köszöni, van belőle elég elcseszett, vézenhibás, rossz jellemű, nem kell oda még több "valamilyen németjuhász". Ha érted mit akarok mondani... De remélem igen.

2014. márc. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még ha mindent úgy is csinálsz mint a tenyésztők,gondolj bele,hogy mennyi német juhász van már M.O.-n. A csapból is a német juhászok folynak.


Eddig én évek óta nem láttam egyet sem.Most meg 5 is van ebből 2 kölyök.Panelházakban laknak.

Mondjuk egyik se szép,túl csapott a hátsójuk.


Szerintem a tenyésztők sem hoznak le minden évben almot,mert nem tudnák eladni,max külföldön.


Jól gondold át ezt is,oké,hogy nem haszon szerzés céljából csinálnád,csak hát ha rajtad maradna 3-5 kutya azért az sem kedvező,főleg,hogy nem egy 5 kg-os kutyáról beszélünk.

2014. márc. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!