Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha tályog van a kutyán, az...

Ha tályog van a kutyán, az érintésre milyen? Kemény, puha? Fáj-e neki ha hozzáérünk? Mindig ugyanakkora, vagy vannak napok amikor nagyobb és van amikor kisebb?

Figyelt kérdés

2014. márc. 28. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyámnak volt, és műtét lett a vége, úgyhogy nem játék a dolog.

Ha felmerül benned annak a lehetősége,hogy tályogos,akkor minél hamarabb keress fel egy állatorvost, aki kipucolja a sebet neki.

Az enyémnek eleinte a seb körül puha daganatszerűség volt, és hiába a mindennapos pucolás egyre kiterjedtebb lett a tályogosodás, és a sebtől messzebb levő részeken keményebb volt.

Ha még nem beszéltél orvossal akkor amit lehet keress fel egyet, péntek van,nem kéne sokáig várnod ezzel a dologgal.

2014. márc. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Voltunk már dokinál és minta is lett véve a dudorból, csak nem derült ki belőle egyértelműen, hogy az daganat vagy tályog, de mindenképpen műteni kell. Csak azért kérdeztem, hogy milyen a tályog, mivel nincs viszonyítási alapom. Reménykedem abban, hogy csak tályog és nem pedig daganat, főleg, hogy a dudor egy olyan helyre nőtt, ahol egy játék közben szerzett seb volt. A seb begyógyult, leesett, majd ahogy kezdett összehúzódni a heg, azzal egyszerre elkezdett kidudorodni neki.
2014. márc. 28. 12:54
 3/5 anonim ***** válasza:

hát, nálunk úgy volt,hogy egy másik kutya megkapta a fejénél, és az itthoni meg nyalogatta neki a sebet, és elfertőződött. Nekem adott a doki mindenféle kendőt,meg fertőtlenítőt,hogy itthon pucoljam neki,meg nyomjam ki belőle a trutyit, és a seb szép lassan begyógyult,(annak ellenére,hogy napjában többször is kinyomkodtam neki,mert hamar visszagyűlt) de a gennyezés nem maradt el, és a gyógyult sebből már én se tudtam pucolni a trutyit, és már a sebtől 5-8 cm-es sugárban is kezdett dagadni neki a gennytől. Mindezt úgy,hogy egyik reggel már beforrt a seb, délután már az asztalon feküdt,mert már óra alatt teljesen bedagadt neki a bőre alatt.

De a műtét után teljesen rendbe jött,egyedül a gallérral szenvedtünk még egy hétig utána.

Szerintem,ha neked is így a seb helyén,és a körül van a daganat,akkor valószínűsíthető,hogy "csak" tályog, és nem egy hirtelen odakerült daganat.

De,szerintem ezt a dokinak rögtön meg kéne tudnia állapítani,ha a "daganatból" vett mintát.

2014. márc. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Vett belőle mintát, elküldte laborba és a labor két lehetséges eredményt adott. De ettől függetlenül a tegnap este kifakadt, kijött egy csomó genny belőle és kb. fele akkorára lohadt. Sajnos a szeme alatt van így nehezebb piszkálni, főleg, hogy amióta kifakadt, nem szereti, ha hozzáérek, és nem is akartam nyomkodni neki én, majd a doki :) Sajnos mivel hétvége van nem tudom vinni állatorvoshoz, de felhívtam még a reggel, mondta, hogy bethadine-al tisztogassam neki és hétfőn pedig vigyük be és eltávolítja a gennyet és kitisztítja.


Köszönöm a válaszokat!

2014. márc. 29. 20:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnak meg a szeme felett volt a tályog...(ez egy kicsit könnyebb, mint alatta) Én is pucoltam a doki instrukciói szerint. De, öröm az ürömben, hogy a tályog azért mégse daganat.

Kívánom a legjobbakat hétfőig, na meg utána is :)

(előző válaszokat adó voltam)

2014. márc. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!