Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz vagy Komondor?

Kuvasz vagy Komondor?

Figyelt kérdés
A második kutyám lenne. Egy látványos külsejű, egyedülálló, jó természetű kutyát szeretnék, amelyik megbízható társam lenne, és a portát is rendíthetetlenül őrizné a behatolóktól. Azért gondoltam erre a két fajtára, mert mégiscsak magyar fajták, de ha tudtok jobbat, azt is nyugodtan írjátok le. És légyszíves az általatok jónak tartott fajta neve mellé írjátok le, hogy miért arra szavaztok, netán ha van saját tapasztalatotok, élményetek, sztoritok az adott fajtával kapcsolatosan, azt is szívesen várom. Nagyon fontos, hogy a kutya jó területőrző legyen, mert olyan környéken élek, ahol erre fokozottan szükség van, de azért ne legyen szükségtelenül agresszív sem. Melyik fajtát ajánlanátok?
2009. dec. 18. 19:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A komondor látványos külsejű. Viszont nekem a kuvasz sokkal jobban tetszik. Valahogy természetesebb mint a komondor a nagy szőrével. Nekünk volt mindkettő fajta, egyikkel sem volt baj. Pedig még megkötve is voltak néha. Én kuvaszt választanám mert jobban tetszik.
2009. dec. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

a nagyszüleimnél kuvasz is, komondor is volt. a kuvasz hihetetlen jól őrizte a házat, többet ért mint egy biztonsági szolgálat, biztonságot adott a jelenléte, a családdal kedves volt, hűséges, értelmes. a komondor nagyon játékos volt, de kicsit nehezen tanítható, makacs. a bundájával rengeteget kellett foglalkozni, aztán jól megnyírtuk és olyan let mint egy fehér óriás snauzer :-)

kuvaszra szavazok, igazi családtag.

2009. dec. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is a kuvaszra szavaznék, hogy miért? Személyes tapasztalat. :) Nekem ez a fajta vált be, ilyen volt az első kutyám is és azóta mindegyik, úgyhogy a komondorról nem tudok nyilatkozni.
2009. dec. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Komondor :)

Szerintem nagyon jó házőrző, és nagy előnye a kuvasszal szemben, hogy vedléskor az udvar nincs tele a szőrével. A szeme elött is van szőr, nem tudnak olyan könnyen a szemébe sprayzni.

Sokkal nyugodtabb fajta,csak akkor ugat amikor oka van rá.

Nekem komondorom van, és egyértelműen rá szavazok :D később is lesz ilyen fajtám.


Amúgy olvasgass =): http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses__kuvasz+komondor

2009. dec. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
sztem kuvaszt válassz... nagyon ragaszkodik a gazdájához és annak családjához, minden áron megvédi őket, könnyen tanul,jó jelzőkutya, és szertintem szebb is:) (tapasztalat: már 3 kuvaszom/unk volt, 2 kan egy szuka, és mindháromra jellemzőek voltak ezek.)
2009. dec. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Furcsa, én azt hittem, h a Komondorra többen szavaznak majd, mert a Kuvaszról több rémtörténetet hallani. Mondjuk én azokat nem hiszem el. A mi környékünkön 3 Kuvasz is él. Az egyik már kétszer megtámadott, a másik lebontaná a kerítést, amikor arra megyünk, mondjuk egyszre amikor kint volt a gazdája, megsimogattam. Komondorból csak 1 él errefelé, de az nagyon szép, erős, masszív, jó természetű kutya. Én egy kicsit a Komondor felé hajlottam, de nagyon tetszik a Kuvasz is, azért kértem segítséget, és mit ne mondjak, ért néhány meglepetés:)
2009. dec. 19. 11:33
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

a komondoros vok :)

hát menj el komondor és kuvasz tenyésztőhöz is, aztán majd rájössz, hogy melyik fajta áll jobban a szívedhez ;)

de lehet hogy az lesz a legegyszerűbb, ha kuvaszt és komondort is veszel :D

Amúgy ami még a komondor mellett szól, hogy kevesebbet eszik mint a kuvasz,mert nem olyan nagytestű, mármint ezt úgy értsd,hogy agár felépitése van a nagy bunda alatt.

A miénk szuka, ő 2 pohár száraztápot kap naponta (3dl-s pohárban, közép kategóriás táp, néha egy kis kenyér, maradék, csirke és egyéb hús; és még némi zsir is van rajta).

Majd ird, meg hogyan döntöttél, kiváncsi vagyok :)

2009. dec. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rendben, megírom és köszi a tanácsot:)
2009. dec. 19. 14:10
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha egyszer sikerül saját portára költözni, házőrzőnek a szánhúzók mellé biztosan kuvaszt veszek majd. Magyar fajta, ahogy írtad is, megbízható, a szőre kevesebb ápolást igényel, mint a komondornak és a kettő közül talán ez van nagyobb bajban. Sajnos manapság sokan vesznek külföldi, divatosabb fajtákat , pedig nem tudnak többet náluk.
2009. dec. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, sztem is ez a nagy baj. Azt mondják sokan, hogy a Komondor már nem alkalmas területőrzésre, ezért más fajtát vesznek helyette. Pedig ez nem igaz. A Kuvasz és a Komondor a legjobb házőrző kutyák, náluk jobbat keresve sem találhatnak (állítólag). Nem használják ki a képességeiket, pedig nagyon jók az ösztöneik.
2009. dec. 20. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!