Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kennelben van magyar...

Melyik kennelben van magyar országon fehér hajú, kopasz és egyszínű testű, médium kínai kopasz kutya?

Figyelt kérdés

Fontos szempontok: az egészségügyileg szűrt szülőpár és törzskönyv, de nem érdekel hogy kiállítási, tenyész vagy hobbi célra adják, hobbira kell, minősége nem izgat,ivartalanított is jó, de csak szuka felel meg, mert itthoni kutyusunk a fiúkkal nem jön ki.

A póráz két végén c. műsorban láttam először kínai kopaszt jó régen még és azóta szeretnék, de én eléggé felszínes vagyok a leírt szempontokon kívül, mert egy konkrét kutyus tetszik.

itt az a rész, amiben láttam a kutyát:)

https://www.youtube.com/watch?v=DtrZ38a1cYk

a kutyus tökéletes, a gazdái voltak hü.lyék..


Nekem végtelenül tetszik a színe, azt tudom, hogy medium hairless, ezt több tenyésztő is megerősítette már. Az tetszik benne, hogy fehér a fején, lábain és farkán a szőr de a fülén barnás:) De megfelel az is ha a füle is fehér vagy esetleg szürke, fekete színű. Aranyos, hogy a szeménél és szájánál fekete "kontúros" vagy "rajzos" más néven. Szeretném, ha a teste egyszínű lenne a kutyusomnak, vagy legalábbis nem foltos, hanem ilyen árnyalatos, mint a videóban a Tallulah. 6-7 éve láttam először a Spektrumon, azóta azért nincs kínai kopaszom, mert nem találtam olyat, mint az a kutyus. Vagyis de, csak nem tenyésztőtől lehetett volna és féltem a fajtabetegségektől..

Most ezt találtam a neten, állítólag a kaszanics kennelből van, de tk és egészség ügyi gari nincs, szóval nem akarom megvenni véletlenül se, de ettől függetlenül aranyos.

[link]


Volna olyan, akinek van esetleg kínai kopasza és amikor a kennelt látogatta az látott ilyesmi szülőket, mint a Tallulah vagy esetleg becsületes tenyésztő és van ilyen eladó kutyusa? (az is megfelel esetleg, ha két tks szülő kölyke,de ha nem tud adni tkt és az egészségügyi szűrések megvannak és garanciát is ad!) Tudom felszínes vagyok, de én egy ilyen külsejű meztelen kutyus az álmom, ezért kétségbeesésembe már fórumokon próbálkozok... max. 3 éves korig érdekel kutyus.

A segítségeket köszi!!:)



2014. ápr. 3. 23:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát a hirdetéseset szerintem se vedd meg. Ha kennelből származna a kutya akkor lenne törzskönyve, messziről jött ember meg bármit mondhat. Több mint valószínű hogy azért akarnak megválni tőle mert valami betegsége van amit vagy nem győznek fizetni vagy más baja van csak nem mondják.


A tenyésztők oldalait nézegetted? Nem vagyok otthon ebben a fajtában, de biztos hogy ők többet tudnának mondani ezzel kapcsolatban. Ha az adottnál nincs is, biztosan tud ajánlani valakit.

2014. ápr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
állítólag a gyereke miatt vette a tulaj de a másik kutya nem jön ki vele. engem a tk sem érdekelne ha egészségügyije van legalább! 60 ezerért egyébként kölyköt, törzskönyvvel is vehetnék már, nem hogy egy kitudja honnan származó felnőtt ebet! igen igen nézegettem oldalakat. az a baj, hogy mindig az ilyen egy színűek az apa kutyák, ezért többnyire a kan kölykök lesznek ilyesmik. sok tks szép kutyát láttam már ilyen külsővel, de sajnos mind kan volt :(
2014. ápr. 4. 14:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól hogy a kannak van olyan külleme, még örökölheti szuka is a külső vonásokat. Ezekkel a tenyésztőkkel fel kéne venned a kapcsolatot, megkérdezni hogy örökít a kan, milyen szukát terveznek mellé tenni, szóval hogy várható-e olyan kiskutya amilyenre te vágysz.
2014. ápr. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Érdemes jól körül nézni, mert magyarországon ebből is, mint a legtöbb fajtából beltenyészet van.
2020. jan. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!