Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csak az öreg tenyésztőke...

Miért csak az öreg tenyésztőket veszik komolyan?

Figyelt kérdés
Nekem nem az élettapasztalat vagy a sok tudás jut erről eszembe, hanem (mivel egy rendes tenyésztő bent tartja, családi körülmények közt és általában nagyon szép, rendezett házban a kutyáit) a pénz. Hogy aki 30-40 évesen kezd ennek neki, annak már volt ideje összegyűjteni annyi pénzt, hogy minőségi kutyákat vehessen a tenyésztéshez, a vizsgálatokra, minőségi tápokhoz, gondozáshoz stb. Na és persze a környezethez, hogy egy klassz kertes házban tarthassa őket. Általában még egy 30 éveset sem vesznek gyakran komolyan. MInél öregebb valaki, max. 60ig és szép eredményei vannak a kutyáival, valamint konyít a dologhoz, azt hiszik róla, hatalmas tenyésztő. Én ismerek szó szerint olyan ostoba 40 valahány éves tenyésztőt, hogy eldobom az agyam, egy 16 éves csaj, aki meg a szüleivel tenyészt de nagyrészt mindent ő csinál, szó szerint egy állatbolond hozzáértő. Miért hiszik az emberek, hogy mert valaki öreg, azért jobb a kennele?

2014. ápr. 4. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Te hány éves vagy, hogy a 40 éves embert már az öreg kategóriába sorolod?


Egyébként meg, a tenyésztéshez és az eredményekhez idő kell, így ahhoz is, hogy az illető elismertsége magassá váljon. Ugyanis az adott tenyésztőtől származó kutyák eredményei sokat számítanak, és nem is biztos, hogy mindegyik kellően kompetens gazdához kerül, aztán a szakmai kapcsolatok is számítanak... Ezek nem egyik napról a másikra történnek meg.

Ettől még egy kezdő lehet nagyon felkészült, nagyon modern és jó tenyésztő, ez pedig jó indulási alapot jelent, viszont azzal, ahogy a kennel múltja nő, nő a presztízse is.

2014. ápr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy a kor, amíg nincs pénz, addig tenyészteni se nagyon lehet. Ha a tinilánynak akkora mázlija van, hogy a szülei tudják finanszírozni a milliós hobbiját, akkor gratulálok!
2014. ápr. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem milliós a hobbija. A kutyái szinte ingyen voltak. Van a családban már egy régebbi tenyésztő, akinek nagyon jó kutyái vannak és szinte ingyen adta nekik, csak a tkt és kaját fizettette ki velük. A szukák mind onnan vannak, a kanokat rendes pénzen vették egy másik tenyészetből. Tehát így tényleg legalább 1-2 milliót spóroltak meg, mert csak 2 kan van az tizen valahány (majdnem 20) kutya közt, de van diák munkája a lánynak és a szülei is adnak pénzt. Amikor elmegy egy alom, abból visszafizeti a szüleinek. Én huszon éves vagyok, szóval a 40 hozzám képest öreg. Meg a 16hoz is..
2014. ápr. 4. 15:40
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is huszonéves vagyok, mégse neveznék egy 40 évest öregnek.


Gondolom a csaj nem a két kannal fedezi be a 18 szukáját, mert az viszont már nem tenyésztés.


Ennyi idősen még középiskolába kéne járnia, nem tudom, hogy van ideje ennyi kutya foglalkoztatására, vizsgára és kiállításra való felkészítésére.


De akármit is csinál, amíg nem ismeri senki, nincsenek eredményei a tőle származó kutyáknak, addig ne várja, hogy jobbnak tartsák a többinél.

2014. ápr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 15:40

Ha a két kannal "gyártja " az almokat az ismerősöd, akkor igen távol áll a tenyésztő fogalmától.

2014. ápr. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Nyilvánvaló, hogy én is onnan vennék kutyát, akinek több évtizedes tenyésztői tapasztalata van, és nem egy 16 éves lánytól. Az a 16 éves lány is végtére is csak idősebbektől fogja megtanulni a kutyatenyésztést és nem az ujjából fogja kiszopni és nem csak a könyvekből fogja tanulni.

Ezért hiszik azt az emberek/nem azért mert korban öreg/hanem mert több évtizedes tapasztalat áll mögöttük.

2014. ápr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

nem, hanem csinál fedeztetést más kennelekkel úgy, hogy van,amikor nem fizet a fedezésért, hanem cserébe később az ő kanja fedezi be más szukáját:)

egyébként miért ne lenne tenyésztő ettől? az állatoknál a szexualitás nem kínzás, főleg nem a kanoknál, legfeljebb a szukának, ha egy erőszakos kan meghágja... nem tudom, ki találta ki azt, hogy ez baj lenne! csak a macskáknál van valami kandúrokra vonatkozó szabályzás, de azt sem értem, hiszen ez nem kényszer. megérzi a tüzelő szukát és mert ösztönösen párosodni akar vele, hát megteszi. ha nem akarja, senki sem kényszeríti...! sok állatnál (pl oroszlán) a hím minden tüzelő nőstényt befedez és ha egyszerre 10 tüzel, akkor tizet, ez a természetben is így van! persze a tenyésztésben meghatározzák, hogy melyik kant melyik szukához engedik oda

2014. ápr. 5. 01:32
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire kelendőek a kanjai? Szerencséje van.

Az utolsó válaszodnál nem értem, mi a problémád, és hogy hogy jön az átgondolt mesterséges szelekcióhoz a szexualitás meg az oroszlánok... Ha valakinek van 2 kanja és 10 szukája, és a 10 szukát mindig azzal a két kannal fedezteti be, akkor az nem átgondolt szelekció, nem tenyésztés, csak gyártás. Ezért írtuk azt, amit, nem pedig a kanok szexuális életét féltettük.

2014. ápr. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!