Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Négy óriástestű kan kutya...

Négy óriástestű kan kutya "megfér" egymással (illetve utcán másokkal, más állatokkal), vagy inkább ajánlatos két hím mellé két nőstényt is tartani?

Figyelt kérdés
Nyugodt, jóhiszemű, igen kedves kutyákról van szó; leonbergi, alaszkai malamut, újfoundlandi, samoyed, effélék.

2014. ápr. 5. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítással sok gond kiküszöbölhető. Egyébként emellett a nevelés a meghatároó
2014. ápr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A tenyésztők nem alapból ivartalanított kutyusokat adnak csak át? Én azt hittem így van, hogy ezzel kiküszöböljék a(z esetleges) konkuenciát - több cash maradjon náluk.
2014. ápr. 5. 12:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre négy kutyával akarsz foglalkozni?

Elméletben igen, ha van egy nagyon határozott gazdijuk, és lehetőleg hamar ivartalanítva vannak.

Tenyésztők inkább csak a szukákra határoznak meg ivartalanítási kötelezettséget.

2014. ápr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

" Én azt hittem így van, hogy ezzel kiküszöböljék a(z esetleges) konkuenciát - több cash maradjon náluk."


Hát ezen akkorát röhögtem! :D

2014. ápr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegyik tenyésztő adja át ivartalanítva a kiskutyákat, viszont a rendes tenyésztő ivartalanítási kötelezettséggel adja el. Ezt a tenyésztőtől kell megkérdezni, mert embere válogatja. A nemük teljesen mindegy, ha ivartalanított, jól szocializált kutyák.
2014. ápr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Megfelelő nevelés és fajtaválasztás mellett 20-30 kutya is elvan egymással. Hiszen a pásztorok nem 1 kutyát tartottak. Erdélyben a mai napig 20-30 fős falkák védik a nyájakat.
2014. ápr. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
8 hetesen sehol nem ivartalanítanak kutyát (tudtommal). Ha nem kifejezetten dominánsak, és jó a nevelésük semmi gond nincs még az ivaros kanokkal sem. Két ivaros kan kutyám van, jól kijönnek, nem verekszenek (csak játékból).
2014. ápr. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a samoyed és a malamut nem óriás termetű. Csak nagy testű.
2014. ápr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, a szamojéd csak középtermetű.
2014. ápr. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!