Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hajnali ugatásával felveri a...

Hajnali ugatásával felveri a fél utcát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kutyám minden reggel négykor patáliát csap a szomszédhoz újságot hozó néni miatt. 2-3 perc múlva elhallgat, amikor a nő továbbmegy, de a hangjától zeng a fél falu. Időnként kimegyek és leszidom, de az az érzésem, hogy jobban örül annak, hogy lát, mint amennyire a szidás bántja.

Tudom, az lenne a megoldás, hogy minden áldott nap következetesen megbüntessem ilyenkor, de ha 4-kor felkelek, visszaaludni már nem tudok, és ehhez mégis rövid az éjszaka...

Amúgy kifejezetten területőrző fajta, de nem túl ugatós.

Mit csináljak vele?



2014. ápr. 10. 12:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és "azért kutya, hogy ugasson" jellegű kommentekkel légyszi kíméljetek, mert szeretnék békésen (és csöndben) együtt élni a szomszédaimmal.
2014. ápr. 10. 12:28
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem olyan rėmes,nálunk egész éjjel dáridózik a szomszéd eb,na az már sok.De ha téged vagy a szomszédot zavarja,minden ilyen alkalommal szólj rá és ha folytatja,kapjon egy vödör vizet,vagy egy zörgő flakont vágj mellé.A lényeg az,hogy ezt minden alkalommal csináld meg,amikor rákezd hajnalban az ugatásra.
2014. ápr. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

A nénivel nem lehetne megbeszélni, hogy ne négykor hozza azt az újságot, hanem mondjuk hétkor? Akkor még meg is spórolná a legtöbb embernek az ébresztőórát.

A másik lehetőség, hogy bent altatod a kutyát, akkor nem fogja hallani, amikor jön a néni.

Harmadik, hogy a nénit barátkoztatod össze a kutyával, hogy ne ugassa, ha meglátja.

2014. ápr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Öntsd nyakon egy pohár vízzel, nálam bevált.
2014. ápr. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ehhez a szomszédok hozzászoknak, úgy ahogy én is amikor ugat a kutya este 2 órán keresztül, ő akkor őrködik. DE elmehet 4 kor más ember is az utcán azt is el kell zavarni neki. ennél durvább dolgok is vannak,amivel együtt kell élni a szomszédoknak. De nem is kell szomszédnak lenni, elég ha elmegy valaki reggel dolgozni míg a másik alszik. Időnként felkel az ember, de alapjában véve hozzá tud szokni. Ha valaki nem unatkozik egész nap és végzi a dolgát nem kell fel ilyenekre :)
2014. ápr. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5-nek abban igaza van, hogy ezt egy idő után megszokja az ember, nem ébred fel rá. Tavalyelőtt nyaraláskor templom volt a szálloda közelében, az ablakunk pont arra nézett. Az első két nap még felébredtem minden harangozásra, utána simán átaludtam.
2014. ápr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!