Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális ha a bűzmirigy...

Normális ha a bűzmirigy kinyomása után vérzik az említett rész?

Figyelt kérdés
Tápot váltottunk és nem nagyon jött be, mert mindig híg volt a kakija 2éves westie kiskutyámnak (pro planról acanára váltottunk, csak hogy elkerüljem a "csepi nem jó táp" hozzászólásokat) ezért ma reggelre begyulladt a bűzmirigye. Most van vele gondja először életében, próbáltuk párommal házilag kinyomni, de végül inkább egy szakértőre, állatorvosra bíztuk. Délelőtt értünk haza vele, 3körül elkezdett neki vérezni úgy, mintha kinyomnánk egy pattanást és abból lassan szivárogna a vér. Letörölgettem, majd most este ismét egy kisebb adag véres-sejtközifolyadékszerű szivárgott a popsijából. Mivel első eset nem tudom mi számít normálisnak. Ez normális, hogy időnként előserken egy kis vér? Köszi előre is a válaszokat!

#kutya #vér #bűzmirigy #bűzmirigykinyomás
2014. ápr. 10. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális.Csúnya gyulladás lehet,vidd vissza az állatorvoshoz.A mi kutyusunknak a bűzmirigygyulladás miatt egy tályog keletkezett a fenekén,és fecskendőből kellett gyógyszeroldatot spriccelni bele.
2014. ápr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

vagy berepedt neki...nektek kapásból nem kellett volna megpróbálnotok kinyomni, hanem azonnal dokihoz fordulni ezzel. Menjetek vissza a dokihoz, simán lehet ez a gyulladás miatt, esetleg a berepedés miatt, de amikor ilyesmit utoljára láttam (a kutya popója vérzett), akkor a drágának aranyere volt:S az isten tudja mi lehet:S


vérnek egyáltalán nem kéne lennie, mert ez nem olyan pattanásszerű, hanem van neki egy nyílása ahol ürül...azaz kettő:) tehát csak azért nyomják meg, hogy kitisztuljon ott ahol ki kell tisztulnia, ez ha nem gyulladt akkor nm is fáj neki. Nálunk a táp mellett a heti 2-3x adott csirkenyak megoldotta a bűzmirigy gondokat teljesen:)

2014. ápr. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Doki azt mondta, hogy nem csináltunk vele semmi rosszat mert nem fakadt ki meg semmi. Lelohadt a duzzanat, végre látom, hogy nem a feneke vérzik, hanem maga a gyulladt rész fakadt ki. Reggel az lesz az első, hogy visszavisszük. Köszönöm a válaszokat, majd megírom, hogy mi volt a javallat /hátha vki majd később rákeres/

Köszi mégegyszer!

2014. ápr. 11. 06:31
 4/8 A kérdező kommentje:
Jaj azt elfelejtettem, hogy azért kellett kinyomni a bűzmirigyét, mert begyulladt. Kaptunk antibiotikumot és fájdalomcsillapítót is.
2014. ápr. 11. 06:37
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kozmetikus is ki tudja nyomni.A kozmetika során ellenőrzik ezt is és ha feszes,telt a bűzmirigy,kinyomják.Így az esélye,hogy begyullad ,kisebb.Amúgy nincs köze a tápváltáshoz.Ha a pro plan hajtotta,lehet valami érzékenysége van valamelyik összetevőjėre.A westik hajlamosak mindenféle allergiára.
2014. ápr. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

kozmetikussal ne nyomassátok ki...nekem egy kozmetikus mondta, hogy bár ki tudják nyomni, de csak egyetlen órán tanulták, a komolyabb esetekkel meg aztán főleg nem tudnak mit kezdeni.


Nyugi, minden rendben lesz:) a bűzmirigy akkor ürül maga, ha szilárd a kaki, ezért ajánlották nekünk is a csirkenyakat...csodákra képes, de ilyen a farhát is:) azóta nálunk a bűzmirigy teljesen üres, nemhogy gyulladt:) tehát szépen tisztul magától:)

2014. ápr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A normális kozmetikus észreveszi, ha rendellesen a bűzmirigy és azonnal dokit javasolt. Sima kinyomás nem nagy cucc.


Nekem is volt már h kérték, h nyomjam ki. Amint hozzáértem tudtam, h be van gyulladva, mondtam h ha itt végeztünk, akkor menjen a dokihoz rögtön, mert baromira fáj a kutyának, és kőkemény az egész, ez be van gyulladva.

2014. ápr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát, kismutyulink azóta már makk egészséges, elfogyott a "rossz" táp visszaváltottunk Pro planra azóta a kakija is rendes, kemény popsijával semmi baj nincs.

//Csak mellékesen megjegyezném, hogy a kezdeti szivárgás okozta sokk után felhívtuk a dokit és azt mondta, h normális, hogy folyik a popijából kinyomás után, mert nagyon be volt gyulladva//

2014. máj. 16. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!