Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Játék közben nem jön vissza...

Játék közben nem jön vissza hozzám a kutyám, mit tegyek? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Ma apportíroztam a kutyámmal (1,5 éves), és jó 10-15 percig boldogan szaladgált és hozta vissza a labdát. Aztán egyszer csak visszafele félúton megállt, rám nézett, én hívtam, erre pedig lefeküdt, és elkezdte csócsálni a labdát. Hívogattam, tapsoltam, ugráltam és elkezdtem futni az ellenkező irányba is, de nem jött utánam. Azt olvastam, hogy nem szabad a kutya után menni, szóval fogalmam sem volt, mit tegyek - végül elvettem tőle a labdát és befejeztük a játékot.

Kétlem, hogy csak simán elfáradt volna, nem lihegett meg semmi, inni se ment, negyed óránál sokkal többet szoktunk játszani. Egyébként általában szófogadó kutya, hallgat a parancsszavakra és nem szökdös, de vannak néha ilyen "válságaink" meg alapjáraton elég domináns kutya.

Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2014. ápr. 15. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindig akkor hagyd abba a labdazast amikor a kutya meg a legjobban élvezi. És nem lesz ilyen.
2014. ápr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Másfél éves. Még kamasz. Simán belefér egy-egy önállósodás.

Ilyenkor persze jelezni kell, hogy ez nem így megy.

Nekem pont tegnap játszotta azt a kutyám, hogy nem jött be. Egyébként ha azt mondom, ne megyünk már jön oda, leül, engedi hogy megkössem. Tegnap nem volt kedve hazamenni. Úgy kellett becserkészni.

Van olyan szitu, hogy igenis érte kell menni. Odamész megfogod a grabancát jól leszidod. Esetleg odahúzod ahová eredetileg mennie kellett volna.

Szóval kamasz. Ez még belefér, nem "probléma". Határokat feszeget. ne hagyd magad, keménynek kell lenni ilyenkor. Ahogy jött úgy el fog menni a szeszélye.

2014. ápr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csak megunta a játékot. Mindig akkor fejezd be vele a játszást, ha még látod, hogy szívesen csinálja és ne akkor, amikor már neki nincs kedve az egészhez.

Pláne ha mindig ezt játszátok, akkor az nagyon unalmas tud lenni egy idő után.


Én pl. úgy apportozom az enyémmel, hogy kb. minden labdadobás után pihen egy kicsit, nem pedig kifullasztom x idő alatt, azt' csá. Illetve van kétféle apport, amit játszunk: az egyik, a sima labdadobálás, azt ha nem hozza néha vissza, nem érdekel, nem erőltetem és van a szabályos apportozás, na ott kötelező visszahozni az eldobott tárgyat (labdát, apportfát), de azt nem is gyakorlom vele alkalmanként túl sokszor, nehogy megunja.

2014. ápr. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!