Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogkőoldó kutyáknak? Plaque...

Fogkőoldó kutyáknak? Plaque off? Komplikált eset, többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy mentett kutyusom...amikor elhoztam azt mondták 3.5 éves, a fogai és egyebek alapján a doki 7 évesre tette. Alul elől nincsenek fogai (az aprókák hiányoznak amióta elhoztam), felül vannak, de brutál fogkövesek.


Mivel egy szaporított mamakutya volt, így már túl van minimum 4 császármetszésen (nem tudjuk pontosan mennyin), egy ivartalanításon és két sérvműtéten. Nyomottorrú , kistestű fajta, tehát az altatása amúgy is elég nehéz...


a kérdés az lenne, hogy a fogkővel mit tudunk csinálni? Nem csak barna fogkő látható, hanem szürkés is, tehát egy része cementálódott. Próbáltam a csontokat, a különböző stixeket, de persze a meglévő fogkőre nem jók. Van valami ötletetek? Hallottam a plaque offról, de nem tudom jó-e, marha drága:S


Ugye jól sejtem, hogy nagyon veszélyes lenne őt altatni mégegyszer csak ezért?



2014. ápr. 15. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy hét éves, jó kondiban lévő, egészséges kutyánál nem kellene, hogy gondot okozzon az altatás. Az orvossal beszéltél már erről, vagy csak előre aggódsz?


Mi 16 éves törpepincsert altattunk foghúzás miatt, gond nélkül, lehet, hogy a tiédet bódítani is elég lenne.

2014. ápr. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

7 éves, azzal nincsen baj, de a jó kondi kétséges. Ő egy szaporítótelepről van, egész életében moslékot evett és szült. Nyár óta van nálunk, azóta 3x műtötték, az immunrendszere még mindig tropán van feltehetően, mert mindig van valami...fülgyulladás, bőrproblémák stbstbstb.


előre aggódok, igen.


Felmerült egy altatás anno a fülével kapcsolatban, de az orvos akkor azt mondta, hogy normál esetben egy francia bulldogot nem altatnak, csak ha muszáj...az enyémet a szaporítók már minimum 4x altattatták (és ki tudja hányszor igazából) hogy császármetszéssel kivehessék a babákat...majd nekünk eü. okokból még 3x altattatnunk kellett, ami minimum hét ugyebár...így ez ennél a fajtánál már elég soknak számít sajnos. Ezért félek.

2014. ápr. 15. 19:56
 3/4 Maxitabi ***** válasza:

Szia,

körbeolvastam a német fórumokon,a plaque off tényleg drága, és az alapanyaga az Ascophyllum nodosum nevű alga,azt BARF-osok használják csak úgy, kiegészítésnek.(zooplus?) Arra kell figyelni, hogy 100%-os legyen.Egy-két hét után -elvileg- meglágyítja a fogkövet és könnyebb lekaparni (eszközzel,ujjal..)El nem távolítja az sem magától.. És különbözőek a vélemények róla (mint mindenről)

Aztán a Platinum Oral Clean & Care Forte szere (por vagy tabletta)..

Fortan Zahnpflege (türelem,de hat)(német zoopluson van!)

és a MaxiGuard Oral Cleansing Gel.

A többit nézd meg légy szíves. Remélem tudtam segíteni!!

2014. ápr. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

úúú nagyon szépen köszönöm:) nagyon kedves vagy:) szétnéztem közben én is, de magyarul semmi infó nem volt, angolul is kevés:S ennek az alga dolognak utánanézek én, hogy honnan lehet beszerezni, mert a legboldogabb akkor lennék, ha valami természetes dolog lenne, és nem vegyszerekkel bombáznám:)


nagyon szépen köszönöm mégegyszer!

2014. ápr. 16. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!