Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan, miről neveztétek el...

Hogyan, miről neveztétek el kutyáitokat? Gondoltatok-e rá, hogy ne tucatnevet kapjon, vagy nem törekedtetek az egyediségre, csak arra, hogy tetsszen? Meg volt már előre a kutyus neve (ha tervezett volt) vagy csak később döntöttetek?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat gondolkodom jövendőbeli kiskutyám nevén. Már megvannak a legesélyesebb nevek,melyeknél a legfontosabb szempont az volt,hogy valamilyen szinten passzoljon a neméhez,ennek megfelelően vegyes vagy magas hangrendű legyen,fajtájának megfelelően pedig külföldi név legyen. Most viszont arra lennék kíváncsi,ti honnan,mi alapján választottatok nevet a kutyusotoknak,vagy ha pl örökbefogadott kutya,akkor megtartottátok-e az előző nevét,stb- minden érdekel kutyanévadással kapcsolatban,puszta kíváncsiságból. A rendes válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm :)

2014. ápr. 16. 14:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%

Hát rengeteget filóztam,alap hogy magyar név ne legyen,se ilyen tucat morzsi,mogyi,süti és társai mindenképp külföldi nevet akartam ami "i" végződésű. Még nem volt meg csak tenyésztőjénél láttam,illetve küldött fotókat, és hirtelen ugrott be egy unalmas estén bosszankodtam hogy elvették a kedvenc sorozatomat és valami idétlen kórházas sorozat ment helyette, de aztán ahogy néztem hirtelen meghallottam azt hogy Lucy (Lüszi) így hívták a nővért és szerelem volt első hallásra:)

Tehát öröm volt az ürömben hogy sorozatom nem ment de a tökéletes nevet megtaláltam!

2014. ápr. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy könyvből neveztem el a kutyám, és igen fontos volt, hogy ne legyen tucatnév, meg az is hogy ne legyen ilyen cukormázas, nyálas cukiság se... Eleve nem is tetszenek a gyakori nevek. Már a születése előtt megvolt.
2014. ápr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Amikor hozzánk került a ma már hatalmas 2 éves újfundlandi szuka kutyusunk,nem tudtunk neki igazából nevet adni.Másnap reggel a családból egyikünknek a Bonnie név (Bonnie és clyde) jutott eszébe.Így Bonnie lett:))
2014. ápr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek 2 nevet tartogattam, mindkettő nagyon tetszett, amelyik jobban illett rá, azt kapta. A kicsire meg nem is számítottam, ideiglenesbe érkezett hozzánk, úgy vették ki a hordozóból, hogy üvöltve ugatott, morgott, őrjöngött, majd megpróbálta meghágni a 2 már ott lévő kutyát. Akkor gondolkodás nélkül rámondtam a nevét, ami tükrözte a belépőjét. Azóta azért már meg lett nevelve, de azt a belépőt sose felejtem. És mindig mondom, mikor kinevetik, hogy ilyen kicsi kutyának milyen "nagy" neve van, hogy ő nem kapta, hanem kiérdemelte.
2014. ápr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az miért alap, hogy magyar név ne legyen?

Mielőtt elhoztuk sokat gondolkodtunk a lakótársammal. Indie vagy Hobo nevet akartunk adni neki, de megláttuk és végül tök más lett: Samu. Annyi volt a fontos hogy ne tucatnév legyen, és ne legyen konkrét, ismert jelentése (Bátor, Vitéz).

2014. ápr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én kinyomtattam egy kutyanévnaptár összes nevét szép listában, és a páromat ezzel traktáltam.

Hamarabb volt név, mint kutya, de a kutya igazodott hozzá :D :D


De a jövendőbeli két kutyámnak is megvan már a neve, pedig azokra még éveket kell várnom.

2014. ápr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Sintértelepről fogadtunk örökbe egy név nélküli kutyát, nagyon sötét színű, kan kutya. Mindenfélét kitaláltunk neki, nekem a Vilmos tetszett nagyon, de családi kutya és a többiek nyafogtak, hogy az nem jó...Felvetett valaki egy nevet, más meg leszavazta.


Nekem tetszett nagyon a Vivi (Final Fantasyból és nem Vivienből :D), hallgatott is rá a kutya, többeknek nem tetszett. A Bonifác (Boni), Misi meg a Marci is tetszett, de azt megint leszavazták. Alex jó lett volna, de a szomszéd kutyáját is így hívták (nem akartuk, hogy folyton sírjon az öreglány, ha megszólítjuk a kutyát :) ) Felvetettem, hogy legyen Indián és akkor becézhetjük Indinek (Indiana Jones rajongók vagyunk apámmal), de ez se volt jó... Szeretek cukrászkodni, mondom legyen valami sütineve, de leszavaztak :D Egyik nap kávézás közben felolvastam összeírt neveket, nem tudtunk közös nevezőre jutni, de a kutya eldöntötte: Rudi. Erre felfigyelt és jött oda, többször is.


Én azért néha becézgetem, hogy "kis Tony Montana" meg "Sebhelyesarcú" , mert vannak régi bunyóból való sérülések az arcán XD


Egyébként szempont volt, hogy ne csináljunk bohócot se a kutyából se magunkból, ha szólunk neki az utcán és ne legyen negatív név (pl. Lucifer).

2014. ápr. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Egyik sztori szuperebb,mint a másik,nagyon köszönöm! :) Little Red: ezzel én is így vagyok,van még 1-2 álomfajtám,amelyek tudom,hogy még évek kérdése,de már az ő (igencsak lehetséges) nevük is megvan...:) Kedves utolsó,ahogyan írod,többek közt nálam is szempont,hogy negatív neve ne legyen,ezt ki is felejtettem a leírásból. Köszönöm ismét,jöhetnek még a történetek-mindenki felszavaztam s fel is fogok.
2014. ápr. 16. 15:44
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A vizsla keverékemre ránéztem és valahogy beugrott a neve, szóval nem volt nagy agyalás rajta. A rotimnak viszont nem tudtuk eldönteni, milyen nevet adjunk, mert ami nekem tetszett, az a páromnak nem, és fordítva. Végül megbeszéltük, megvárjuk mi lesz a tk-i neve, aztán majd meglátjuk. De ahogy meghallottuk mi a tk-i neve, azonnal tudtuk, hogy úgy fogjuk hívni :)
2014. ápr. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
15:17 vagyok, érdekes, én pont arra hajtok, hogy "negatív" nevük legyen valamilyen formában. Az egyik kutyám Démon, gondolom egyértelmű... A macskám meg Kira, ami elsőre ártalmatlannak tűnik, de ha elmondom, hogy ezzel a Death Note-ra utalok... :D Herótom van a utyuliputyuli cukimuki becézgetéstől, mikor megérkezik a kutya és kb soha többé nem hívják a nevén 15 éven keresztük mert azonnal elkezdik becézgetni. Még azért is ölni tudnék ha valaki lekutyusozza, cicusozza az állataim... Meg akkor viccessé teszik a kutyát egy névvel, meg az extrém ősmagyar nevektől is. Ááá...
2014. ápr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!