Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leonbergi mennyire jön ki más...

Leonbergi mennyire jön ki más kutyákkal?

Figyelt kérdés
Mennyire könnyen nevelhető? Elég határozott embernek tartom magam, de nem szeretnék izmozni egy 60-80kg-os kutyával, így fontos, hogy következetes nevelés mellett ne arcoskodjon (sulizni vinném). Szóval ha provokálja is idegen kutya, és azt mondom, nem, ne vegye fel a kesztyűt és ne harapja le az öregnéni hirigelő pincsijének a fejét, mert nem örülnék neki. Köszi :)

2014. ápr. 16. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy jól nevelt, szocializált kutya nem harapja le a másik kutya fejét, akkor sem, ha provokálja. Ugyan nekem nem leonbergim van, de domináns fajtájú kutyám, volt már, hogy arcoskodott a kóbor, vagy épp kertből kiszaladt padlócirkáló. Mikor végképp nem bírtam elzavarni és belejött a kutyám szájába, ő csak megfogta és eldobta. A kutya onnantól tudta, hogy ne izmozzon, az enyém meg jött tovább mellettem. Nem akarta bántani, megölni, csak helyretette, ahogy az anyák is a kölykeiket.
2014. ápr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szocializálás és nevelés kérdése, alapvetően egyik fajtába sincs belekódolva, hogy harapja le a többiek fejét, ha csúnyán néznek rá. De ha nem akarsz ilyen problémákat, akkor javaslom, hogy egy ne túl domináns kölyköt válassz, és ha abszolút konfliktust kerülnél, akkor inkább szukát, velük ritkábban kötözködnek random kutyák az utcán. És válassz jó sulit, ahol nem cseszik el a kutyát :)
2014. ápr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szocializálás mellett egyáltalán nem. A leo amúgy is egy kevésbé domináns, békés fajta, inkább behódol, mint verekszik.
2014. ápr. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a tippeket! :)
2014. ápr. 18. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!