Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanított kant lehet...

Ivartalanított kant lehet veterán osztályba nevezni?

Figyelt kérdés
Nem olvastam róla sehol, de úgy hallottam igen.

2014. ápr. 16. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Amikor megfogja a bíró a nem létező heréjét, akkor kibukik a dolog és kizárnak.
2014. ápr. 17. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Akiteki ***** válasza:
Sajnos nem. :( Kétszer volt, hogy hirdettek ivartalanított kategóriát is, de leszoktak róla, mert alig volt nevező.
2014. ápr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem is úgy gondoltam, hogy eltitkolni, mivel jobb esetben az oltási könyvbnen is szerepel. Viszont a kiállítási szabályzatban nincs erre kitérés. Csak a megtévesztő jellegű műtétekről van szó a diszkvalifikációnál: "Ugyanez érvényes akkor is, ha a bírónak oka van operációt gyanítani, ami arra szolgált, hogy

javítsa az eredetei adottságokat vagy jellegzetességeket (pl: szemhéj-, fül- vagy

farokkorrekció)"


Na mindegy, ha valakinek van erről személyes infója, azt még várom. Ismerek olyat aki szukával már próbálkozott, de az tényleg a megtévesztés kategória. Egyébként szerintem a veterán osztály úgy lenne kerek hiszen a tenyésztőnek akkor is számít a cím, ha a kutyának már nem lesznek utódai.

2014. ápr. 17. 11:16
 4/4 Akiteki ***** válasza:

Attól mert nem hiszel, még létezik.

Minden standard úgy végződik, hogy a kanoknak két normálisan fejlett herével kell rendelkezni.

Ha ivartalanított szukát viszel bármilyen osztályba, az nem megtévesztés, mert semmi nem tiltja. A kanoknak viszont meg kell lenni a heréjüknek.

2014. ápr. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!