Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sos sos segitene valaki? Ugye...

Sos sos segitene valaki? Ugye nem keso?

Figyelt kérdés
Most kb masfel oraja talaltam a kutyam torkanal a nagy kullancsot soha nem volt meg benne es nem csinaltam meg ilyet. Felhivtam az ugyeletes allatklinikat ott elmondtak hogy szedjem ki megprobaltam de nem megy a kutya erzi rajtam a ketsegbeesest es o is nagyon fel nem tudom lefogni. Borzaszto dolgokat hallottam es olvastam errol es fogalmam sincs h miota van benne!!! Ahogy nyitnak az alkatorvosok megyek is kulfoldon vagyok kulonben mar reg elmentem volna vmi ugyeletre itt meg nincs csak a varosban 40km . Ugye nem lesz semmi? Ma viszem az orvoshoz ugye nem kesoo?? Ah megorulok komolyan

2014. ápr. 17. 05:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden kullancs fertozott, ne aggodj. Nem az a baj, ha kullancs van benne, hanem az, hogy nemelyik fertozott es megbetegiti a kutyat. Olvass utana a babezia tuneteinek es figyeld a kutyat. Hasznalj cseppeket vagy kullancsnyakorvet, ha sok a kullancs arra, akkor lyme kor ellen be is oltathatod.
2014. ápr. 17. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Es az sem tragedia, ha majd a doki szedi ki, bar jobb ha megtanulod, valoszinuleg lesz meg ilyen :)
2014. ápr. 17. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%
Bevizezed a gyufafejet es a kullancs korul korozol vele. 2 perc mulva kimegy a kullancs.
2014. ápr. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen azert megnyugtattatok nagyon!!:) Igen megtanulom mindenkepp!! Ha valami baja van a kutyusumnak nagyon bepanikolok es minden vegigfut az agyamon 1 szemhunyasnyit sem aludtam:(
2014. ápr. 17. 07:06
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi baj, tudom, hogy undorító, én is undorodom megfogni a kullancsot. Ha nem tetszik, papírzsepivel csináld. Jó, ha kicsit hosszabb a körmöd, akkor meg tudod fogni jól a nyakánál úgy, hogy a hasát nem nyomod meg (akkor kínjában öklendezni kezdhet). Jól megcsíped és csavaró mozdulattal kiszeded.

Ha bennszakad a feje, nem baj. Majd kilökődik. Sokkal nagyobb baj, ha sokáig van a kutyában.

Nagyon elrontani nem tudod, KIVÉVE ha a régi népi módszer szerint bekened a kullancsot valamivel (kézkrém, benzin, olaj, bármi), ezt szigorúan tilos!! Lehet, hogy kijön magától a kutya bőréből, de előtte garantáltan beleköpi az összes fertőző nyálát.


A kutyust meg figyeld, és ha kedvetlen, étvágytalan, lassú, esetleg rossz szagú hasmenése van, a nyálkahártyái (ínye, szeme) kifehérednek, akkor azonnal rohanj vele dokihoz. Ilyenkor nagyon számít a gyorsaság. Addig nem érdemes pánikolni, sőt orvoshoz rohangálni sem feltétlen. Vannak dokik, akik ha csak megemlíted, hogy volt egy kullancs a kutyádban, már nyomják bele az Imizol injekciót, ami babesia ellen jó, de azért a gyógyszer túlságosan megterheli a kutya szervezetét ahhoz, hogy megelőző jelleggel kapja.

Nyugodj meg szépen, csak átragasztod a kutyádra is a pánikot. :)

2014. ápr. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Imizolt csak akkor adass be ha konkrétan a babézia tünetetit produkálja a kutya (bágyadtság, étvágytalanság, barnás vizelet) Baromi erős anyag, sejtroncsoló hatású. A gyufás megoldás azért hülyeség, mert a gyufák már több évtizede nem tartalmaznak foszfort. Lehet kapni ilyen kullancscsipeszt, amivel csak rácsippentesz a kullancsra minél közelebb a kutya bőréhez, és az eleve úgy működik, hogy csavarva húzza ki a jószágot. Nem kell pánikolni, csak figyeld nagyon a kutyát legalább 2-3 hétig, mert babézia lappangási ideje több hét lehet.
2014. ápr. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Akiteki ***** válasza:
A kullancs nem menetes. A csavargatással annyit érni el, hogy beleöklendezi a mérget a kutyába. Megfogod egy papírzsepivel, hogy ne csússzon és egy határozott mozdulattal kirántod. Ha beszakad a feje, az nem gond, csak a többi része jöjjön ki.
2014. ápr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Felhivtam minden orvost itt a kornyeken vagy szabadaagon vannak vagy pedig azt mondtak nem fogadjak es azt mondtak menjek el 1 klinikara ami innen 60 km felhivtam es azt mondta kb 15-200 eurora szamitsak jekenleg autom sincs nem tudok bejutni oda es ennyi penzem sem. A kutya egyszeruen nem enged magahoz borzaszto rossz helyen van alig ferek hozza raadasul eleg hosszu szoru is yorkshire terrier. Akkor 1 zsepivel fogjam meg es rantsam ki ennyi???
2014. ápr. 17. 17:13
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne! Fogd le a fejét és csipesszel húzd ki. Ha gey részét letéped az már egész jó, mert utána a többi részt majd kilöki a teste. Van kullancs kiszedő csipeszed? Ha nins az se baj, csak minnél gyorsabban szedd ki belőle egy LEFERTŐTLENÍTETT csipesszel. És ne felfelé, hanem körbe körbe próbáld tekerni a kullancsot, amíg le nem szakad, vagy ki nem jön. Meg, még vehetnél rá kullancsírtó cseppeket. Elvileg ezt elötte kéne, mert 24 óra amíg kifejti hatását, de ebben az esetben ha rálocsolod a kullancsra (ne az egésszet) akkor talán elpusztítja, és utána már hiába van benne. Amúgy az is lehet, hogy halottan van benne. Drukkolok. Nagyon remélem, hogy nem lesz semmi baja!
2014. ápr. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ne locsolj rá semmit a kullancsra, mert a potrohán át lélegzik. Ha valami szerrel bekened, elkezd fuldokolni és kínjában visszaköp mindent, amit eddig kiszívott, egy csomó fertőző nyállal meg trutyival együtt.

Sikerült kiszedni?

2014. ápr. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!