Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs elleni permetszer,...

Kullancs elleni permetszer, ami nem káros a kutyára?

Figyelt kérdés
Megjelentek a kullancsok a kertünkben. Mivel fújjam le a kertet, hogy a kutyára ne jelentsen veszélyt a permetszer?

2014. ápr. 19. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen permetszer és nem is szabad alkalmazni, mert a madarak sok kullancsot megesznek és ha lepermetezed őket, akkor a madár is elpusztulhat. Kutyát fújhatod be kimondottan ilyen jellegű spray-el vagy kullancs elleni nyakörvet teszel rá.
2014. ápr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van rajta nyakörv és spot-is de ugyan úgy megy rá a kullancs. A kertemben kullancsok vannak. a kutyám tavaly élte túl a babéziát. Őszintén? Lesz.rom, hogy ki eszi meg a kullancsokat.
2014. ápr. 19. 16:53
 3/7 anonim ***** válasza:

A kullancsnak nincs természetes ellensége (Magyarországon legalábbis). Azaz volt anno egy darázsfaj (fürkészdarázsfaj), amit növényvédő szerek alkalmazásával sikerült teljesen kiírtani. Ez a darázsfaj volt gyakorlatilag a kullancsok egyetlen természetes ellensége.


Van azonban egy 10 éve szabadalmaztatott magyar felfedezés, hogy egyes patogén gombák megbetegítik a kullancsokat, és így megakadályozzák a szaporodásukat. A módszer teljesen ártalmatlan a természetre. Viszont senki sem akarja forgalmazni, vajon miért.....


Én a helyedben nem fújkálgatnék minden vegyszert a kertben, mert lehet más rovar fajra is káros. Mivel nincs forgalomban (sajnos) természetre ártalmatlan vegyszer, így jobban jársz, ha egy jóminőségű nyakörvet, vagy spot ont, vagy mindkettőt használsz a kutyádon.

2014. ápr. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok, most olvasom, hogy a nyakörvek mellett is találtál kullancsot. Hát akkor lövésem sincs :/
2014. ápr. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem csak, hogy találtam, fertőzött is volt!!!
2014. ápr. 19. 21:17
 6/7 Imola Ágnes ***** válasza:
K-othrin (bár nem tudom mennyire hatásos kullancsra), vagy Neostomosan. Az nem toxikus, bár ha lefújod a kertet, pár órára ne engedd oda a kutyát, míg megszárad.
2014. ápr. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Talán a kontakt hatású rovarölő szerekkel.Melegvérű emlősökre nem veszélyesek. Próbálkozz bármilyen piretroid összetevőjű szerrel.Talán a decissel. olaj-víz emulzió nem oly büdös mint a cyperkill. Másik. Pókszabású atkákról van szó, így én atkaölő szerrel, pl flumite is néha befújom a kertet.
2014. ápr. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!