Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak itt olyan gazdik...

Vannak itt olyan gazdik akiknek egy husky volt az első kutyájuk?

Figyelt kérdés
Mitől függ hogy valaki számára ideális lenne-e első kutyának? Honnan érezheti vagy tudhatja ezt az ember, hogy készen áll egy olyan fajtára, mint a husky? Sokan vannak akik az intő javaslatok ellenére mégis ezzel a fajtával kezdik a kutyás "pályafutásukat". Őket szeretném megkérdezni, hogy hogyan is boldogultak a kezdetek kezdetén, illetve mi a napi program egy huskyval az oldalunkon?
2014. ápr. 20. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is Husky volt az első kutyám (vagyis még most is az). Elég makacs, van mikor rájön az "5 perc", ami elég sokáig tart. Legalább 1-2 naponta nem árt megfuttatni, enélkül teljesen megbolondul. Megkötve nem igazán tartható, nem az a fajta. Szeret szökni, ha nagyon menni akar mindegy hogy mekkora kerítés van, megoldja. Viszont ha megfelelően le van fárasztva, nem igazán van vele gond. Nagyon családbarát, a kisgyereket is szereti. Sajnos mivel első kutya volt, több hibát is elkövettünk, sajnos nem elég szófogadó, van mikor nagyon megmakacsolja magát, illetve sétálni nem igazán lehet vele, mert rögtön futásra lett szoktatva. De ezek ellenére nincs vele sok baj.
2014. ápr. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Akiteki ***** válasza:
100%
Nem tudtam. Megláttam, megszerettem. Akkor még szerencsére nem volt net meg fórumok, hogy lebeszéljenek róla. :))
2014. ápr. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem első saját kutyám. Próbáltak lebeszélni, de nem lehetett, beleszerettem ebbe a fajtába már kiskoromban. Nem bántam meg, mert semmi gond velük. Nem szöknek, még csak próbálkozásuk sem volt, gyorsan tanul, mondjuk gyorsan meg is tudja unni, ha egyhangú a dolog, nagy a mozgásigénye, pórázon nekem nem mindig sétálnak szépen, sokszor húznak, főleg ha egyszerre viszem a kettőt, erre még nem találtam megoldást, de elszoktam őket engedni nyugisabb helyen és mindig behivhatóak. Szóval, ahhoz képest amiket hallottam róluk először nekem valamiért nem lett nehéz dolgom sem az elsővel, sem a másodikkal. Mondjuk elég nagy hangú, meg makacs vagyok, szóval amit nem lehet azt nálam tényleg nem és a szabályokat ne árt velük betartatni, különben a fejedre nőnek. Meg nálam kinti benti kutyák, szóval szinte velem vannak egész nap, ami szerintem sokat dob a kapcsolaton.
2014. ápr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!