Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a staffordsh...

Mi a véleményetek a staffordshire bull terrierről?

Figyelt kérdés
Szóval , szeretnék egyet venni tavasszal.Kedves gazdik véleményét várom erről a fajtáról és érdekelne az is honnan szerezték be.Előre is köszönöm a válaszokat!
2009. dec. 22. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Elég sokkal volt dolgom és én is tartottam. Megfelelő neveléssel családbarát kutya, de házőrzésre is ideális. Gondolom tudod, hogy ezt a kutyát hívja a köznyelv pitbullnak. Erőszakosabbnak nem erőszakosabb a többi kutyánál, de ha valakire ráharap azt nem engedi el.
2009. dec. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
szia!Nem az amerikai staffordshirre gondolsz?Az Amstaffnak és a Pitbullnak vannak közös vonásai de a staffbull kinézetre kicsit más.Jelleme hasonló tudomásom szerint, de a pitbullnak az arca mogorvább, és erőteljesebb vonásai vannak.A füle pedig tehén fül.Én nem erre a kutyára gondoltam.A staffordshire bull terriernek lekonyuló kis füle van és bájosabb arca : ) ezért tetszek jobban : )
2009. dec. 22. 21:22
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nagyon jó kutyát választottál!

Megvan benne a bullterriertől megszokott emberközpontúság, és ragaszkodás, és megvan a staffiből a kitartás!

Hűséges kutya, és könnyen tanítható!

Nem szeret sokat egyedül lenni, de elég jól bírja!

Ha foglalkoznak vele, és szeretettel, következetességel neveled, akkor soha nem kattan be, de ez nem is jellemző rájuk! Én még egy gazditól sem hallottam!

Jómagamnak staffordom volt, szukám, és minden rendben volt vele! De sok ismerősömnek volt staffordshire bull terriere. Jól kijöttek.

A kanok kicsit önfejűbbek. Ha pasi vagy, akkor szerintem szukát vegyél, mert ahhoz nem kell annyi türelem!

Bocsánat előre is, de talán a csajoknak több a türelmük, de magamból, és az ismerőseimből indultam ki, szóval ne vedd magadra, nem ismerlek! :))

Ha több kérdésed van, nyugodtan írjál privátra!

2009. dec. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%
Első válaszoló voltam. Legjobb tudásom szerint a törzskönyv nélküli staffordshire a pitbull. Az, hogy mennyire széles a pofacsont tenyészetfüggő szerintem. Egy biztos a legártatlanabb képű staffi is tud nagyon ijesztő lenni:)
2009. dec. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem jól tudod, amerikában elismerik a két kutyát két külön fajtának! Európában nem ismerik el, ezért nincs hivatalosan pit bull fajta!

És abban különbzik a staffordtól, hogy sokkal hajlékonyabb, kicsit vékonyabb is, nem olyan kötött az izma!

Olvass el egy pár harcikutyákról szóló könyvet!

És akkor még tisztábban fogsz látni!

Második voltam.

2009. dec. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Sziasztok!

Felavatás vagyon: első kommentem.


3(!) külön fajtáról mivankodtok. Van olyan, hogy Amerikai pitbull terrier, van Amerikai Staffordshire terrier, és van ám a KÉRDÉSBEN is szereplő (Angol) Staffordshire bullterrier is.

Az ős azonos, de a mai fajta-példányokban nagy a különbség.


A staffbullról: mostság vettem meg az első ilyetén fajta kutyumat én is, ergó csak a számodra is elérhető netes infókat mondhatnám.

Amit eddig sajátszerűen tapasztaltam: koraérőbb, önfejűbb-makacsabb, gyerekszeretőbb és falkaközpontúbb.

(Relative: Amstaf - ilyen kutyum volt anno.)

2009. dec. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Másodiknak:

Igazad van, tehát jól tudom. Annó két amerikai klub ugyanazon kutyát kétféle névvel ismerte el. Az egyiket aztán jellemzően kiállításokra, a másikat egy ideig(...) továbbra is harcra tenyésztették. Értelemszerűen a tenyésztés az adott célnak megfelelő irányú (volt).

Ezért van különbség a két fajta között. Miképpen azt Te is írtad: "És abban különbzik a staffordtól, hogy sokkal hajlékonyabb, kicsit vékonyabb is, nem olyan kötött az izma!"

Magyarán a 3. mondatoddal meghazudtoltad a saját állításod... Mert, ha nincs külön fajta, akkor miért más? :-)

Milyen könyvet javasolsz? Egy-kettő már vagyon, de hátha tudsz újat...

Szerinted sem az FCI határozza meg, hogy létezik egy kutyafajta ugye? (pl. talán a Dogo Canario)


Elsőnek:

Régen így volt kissé. Ma már még rosszabb. Sajnos annyi a felelőtlen Amstaff szaporító (nem tenyésztő!), hogy az árverseny okán törzskönyv nélkül "5-ér a tijed, he, csáve..." :-(


A kérdésre:

Vásárlási szempontból szerintem nézdd meg a Staffbull Baráti Egylet-, illetve a MEOE-s staffbull honlapot. Ezeket megtalálod a staffordshire-bullterrier.lapon is - többek közt.

2010. jan. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 14csabi88 válasza:

Kicsit vicces.. Az ős ugyan az.. mind2 harcászatra lett tenyésztve, de az amstaff az állandó résztvevő volt pi-et meg csak mikor már szerintük teljesen tökéletesre fejlesztették akkor vitték viadalookra.. A PitBull-t mint kutyafajtát egyik szervezet sem fogadja el.. Aki interneten vesz pitet az hülye.. Érdekes módon törzskönyvet egyik sem tud mutatni.. így teljességgel kizárt.. Ha meg tud mutatni de meg akarod nézetni a kódszámot ami benne van érdekes módon azt már nem engedik.. Szóval hamisen akarják árulni mert nem pit-ek...

A stafi kicsi zömök a pit magasabb szálkásabb.. az álkapcsugy ugyan olyan.. Az stafit a játékosság jellemzi a pit-et ugyan az a játék harcra ösztökéli így az agressziója jogosan van megítélve.. (bár személyes véleményem szerint nem agresszív , csak így összehasonlításban)

Másfelöl a pit-ről csak annyit kérdeznék hogy ha 100 forint az engedély stb meg van még 1-2 plusz költsége.. és bejelentve alig van pit.. akkor hogy árulnak annyi pitet? ...

Ha valaki kutyát akar akkor csakis törzskönyvezettet.. Az ha a kölyöknek nincs az nem gáz mert nekem se lenne kedvem 60 ropiért megcsináltatni mikor ugy is eladnám.. de a szülőnek mindenképpen legyen... amíg ezt egy kutya eladó tulajdonos nem tudja felmutatni addig minden kedves "vásárló" át lesz b@szva...

2011. febr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 14csabi88 válasza:
a 100 forint az 100 ezer forint akart lenni :)
2011. febr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Majdnem mindenben igazad van.


De:

az AKC elismeri a pitbullt külön fajtaként Amerikában.

2011. febr. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!