Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen drága egy Boston...

Miért ilyen drága egy Boston Terrier?

Figyelt kérdés

Nem értem,miért ilyen drága.Jó azt megértem,hogyha a kiskutya szülei díjnyertesek vagy ilyesmi akkor drágább,de törzskönyv nélkül is 100 ezer fölött látok ilyet?

Nem a pénzt sajnálom rá,hanem csak szimplám nem értem.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2014. ápr. 24. 16:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Minden kutya ennyibe kerül, akinek törzskönyve van, mert ezzel a szülők szűréseit, meg a kutya "terhesgondozását" fizeted meg, a tenyésztőnek alig van haszna.


Ami pedig 30 ezer körül van, annál nagy a valószínűség, hogy felnőtt korában örökletes betegségei lesznek.

2014. ápr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Törzskönyv nélkül ne vegyél kutyát!

Azért ilyen drágák, mert ha normálisan kennelből és nem szaporítótól veszed akkor szűrtek a szülők betegségekre, és megfelelő körülmények között vannak tarva, valamint a tenyésztőt érdekli, hogy hova kerül a kutya nem adja el fűnek-fának, csak hogy minnél hamarabb szabaduljon tőle. A törzskönyv csak 6000 Ft körül van, nem az a drága, hanem azt kell megfizetned, hogy egészséges kutyát veszel. Minden fajtának van egy "átlagára" nem tudom, a Boston Terriernél ez mennyi, de 100-120 ezer alatt, nem szabad kutyát venni, gyanúsan olcsó, szaporítós ár!

Apróhirdetéses oldalakon megfejelenő, állítólagos "kennelek" és magánszemélyek egytől-egyig szaporítók. Keress egy megbízható kennelt, nem kell a legjobbat kiválasztanod, ha csak hobbi célra szeretnéd. A lényeg hogy a kutyára nem kell sajnálni a pénzt - de ezt írtad is, hogy nem sajnálnád - viszont ha nem tudsz ennyit költeni rá, akkor fajtamentés vagy menhely! :)

Itt egy hasznos cikk a szaporítók és a tenyésztők közötti különbségről: [link]

2014. ápr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%
Mert vannak buta emberek, akik azt hiszik, különben lesznek, ha vesznek egy ilyen kutyát. Ezek a kutyák se érnek többet egy keverék menhelyi kutyusnál. Presztizs jószágok, lehet vele villogni, mint a sportkocsival. Értelmetlen ezeket a kutyákat megvenni egy átlag embernek. Ha rossz tenyésztőtől veszed, még a vételár lesz a legkevesebb, amit fizettél érte, mert idővel többet lesz beteg mint egészséges, a gatyádat is ráköltöd szegény állatra, egyes állatorvosok meg még adják is a gazda alá a lovat, hogy jól megfejjenek. Akinek olcsó kutyája van, azzal nem nagyon próbálkoznak. De akin látják, hogy van lé, és az orvos mellette még gerinctelen is, az addig szívja, míg van mit. Felesleges kezelések, vizsgálatok, speciális tápok vásárlása és ami a tudomány keretébe belefér. Én csak ezeket a szerencsétlen ebeket sajnálom, akiket azért tartanak, hogy pénzt csináljanak belőlük és fialtatják őket. Nálam ez már az állatkínzás melegágya. Ha csökkenne a kereslet, ezek a szemetek is leállnának a kutyatanyésztéssel és normális munka, pénzkereseti lehetőség után néznének. A ribik is addig fognak az út szélén állni, míg az autósok megállnak és igénybe veszik a szolgáltatásaikat. Ördögi kör, tudatosság nélkül nem lesz megoldás. Ha nem veszik a kutyust, olcsóbb lesz, a tenyésztő se akarja, hogy a nyakán maradjanak a kölykök, mert azoknak is kell a hely, meg ettetni se olcsó sok kutyát. Akkor csapj le rá, ha ez a szíved vágya.
2014. ápr. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem a normális tenyésztőknek kéne összefogni és ellehetetleníteni az olyanok életét, akik a haszon kedvéért aljas módon, rossz körülmények között szaporítják a kutyusokat. Az átlag ember úgyse tud 100-120 ezret fizetni érte, ha 30 is sok neki, hogy fogja tudni állni a génhibás kutyával járó kezelések összegét? Lehet együgyűnek néztek, van mert nem értékelem a kiállítások, versenyek nívósságát, de szerintem ez nem egy hétköznapi ember keretéhez van szabva. Értéket képvisel, ez is egy szakma, de megfizethetetlen a minőségi termék és torzul az egész. A kutya immár nem a legjobb barátom, hanem az eszköz, ami engem jóléthez juttat. Üzlet, ami gusztustalan, ha rossz kézbe kerül.
2014. ápr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Azért kerül ennyibe, mert egészséges, díjnyertes szülőktől van, a tenyésztő garanciát vállal rá.

Persze vehetsz olcsóbbért is, de az egy szaporított, fajtajellegű keverék lesz csak. Hidd el, megéri a több pénzt kiadni a kutyusra. Tovább él, megfelelő időben (8 hetes) leválasztott, törzskönyves - mert az KELL egy fajtatiszta kutyánál, akkor is, ha hobbikutya -, és garanciát vállalnak érte.

2014. ápr. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16%
Nekem is ilyen fajta kutyám van, és 150.000 Ft ért vettem törzskönyv nélkül , a törzskönyvét nem kértük el, mert akkor 220.000 lett volna, és nem volt annyim. És megmondom őszintén, hogy megérte, mert még az oltásain kivül nem kellett állatorvoshoz vinni, hordozza a fajtához kellő tulajdonságokat. Azért ilyen drága, mert Magyarországon a ritkább fajtákhoz tartozik. Nem sznobságból vettem ilyen kutyát, hanem mert megtetszett és évekig gyűjtöttem rá valót a hugommal.
2014. ápr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Azért drágább, mert ritka itthon, kevesen tenyésztik ugyanakkor a kereslet meg egyre nagyobb. Amíg egy magyar fajtát törzskönyvvel, szűrésekkel mindennel együtt is megkapsz kb 100-ért vagy még olcsóbban addig pl egy pomerániai 300-400 körül van, mert van kb két tenyésztő az országban. Ahol meg a törzskönyves és a nem törzskönyves kutya között 50e a különbség az szimpla lehúzás, és akkor sem tudott volna adni hozzá, ha kifizeted mert valószínűleg nem is volt hozzájuk. A tk kiváltása 5-6 ezer forint, nem 50. Azon a kutyán mondjuk a szűrések árát, vagy a szuka megfelelő ellátását spórolták meg, és ha eddig nem volt a kutyának baja azt szerencsének hívják. Ha már kiadok ennyi pénzt, én nem bíznám a véletlenre, hogy megéri-e a felnőtt kort.
2014. ápr. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Azok is szapisok.Én jövőre készülök bostont venni. 350-és 450 ezer ft között vannak a NEM szaporítós boston terrier árak.

Gyűjtögess...


Utolsó előtti...nincs olyan tenyésztő,hogy 220-ért adja törzskönyvvel,anélkül meg 150.Téged barátom,jól átvertek egy fajtajellegű keverékkel 150 ezerért.

A törzskönyv ára 5500 ft.

2014. ápr. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem értem miért kell lepontozni! Normálisan válaszoltam rá szerintem!
2014. ápr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
0%
Na tudod ki vesz meg egy 100-120 ezres kutyát,még másra sem telik nem hogy rá.Mi 10.000-ért vettünk fajtatiszta kuvaszt.És lám semmi baja sem volt még.Szóval nem csak az a jó kutya amit drágán veszünk.Na de persze ha valakinek van lóvéja akkor miért ne tegye meg.
2014. jún. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!