Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Külföldre utazás kutyával?

Külföldre utazás kutyával?

Figyelt kérdés
úgy néz ki lenne lehetőségem munkára New Yorkba. Szeretném vinni a kutyámat is de nemtudom ez hogyan lehetséges. A kutya kb 7-7,5kg. Milyen lehetőségeim vannak?
2014. máj. 1. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
A szálás a legfontossab, hogy találj olyan helyet egy nagyvárosban ahol engedélyezik a kutyát. Aztán szükséges minden oltás főleg a veszettség ellen és egy útlevél a kutyának. Semmi más :)
2014. máj. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De hogy viszem ki? Repülőn? Utastérbe vagy ahol a csomagok? Ezek érdekelnek
2014. máj. 1. 11:18
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs, csináltatni kell a kutyádnak útlevelet. Az USA-ba való utazásra ezek a szabályok vonatkoznak:


A kiutazó állatnak legalább 12 hetes életkorúnak kell lennie.

Rendelkeznie kell 12 hetes életkor betöltése után kapott veszettség elleni védőoltással. (Az oltás történhet a hatósági állatorvosi igazolás kiállításának napján is!)

Szükséges még a hatósági állatorvosi igazolás.

Amennyiben az USA-ba bevinni szándékozott állat még nincs 12 hetes, ill. nincs beoltva veszettség ellen, csak egy külön tulajdonosi/szállítói nyilatkozat kitöltése és aláírása után vihető be, megfelelő előírások elrendelésének tudomásulvétele után. A nyilatkozat információink szerint beszerezhető az USA nagykövetségén ill. külképviseletein.


Vannak olyan információk, amelyek szerint, ha a Magyarországról az USA-ba (Kanadába) történő utazás valamely EU tagállamban történő átszállással történik, akkor biztonsági okokból az állatnak rendelkeznie kell mindazzal, ami az Európai Unióba történő beutazáshoz szükséges. Ez a követelmény azonban nem általános, a különböző európai repülőtereken eltérő gyakorlat szerint járnak el.

Ha az átszállás Nagy-Britannia valamelyik repülőterén történik meg, követelmény a 3. pontban leírt összes előírás betartása! (Ezt azzal indokolják, hogy bármikor előfordulhat, hogy a célállomás felé történő továbbutazás akadályba ütközik, és ilyenkor szükségessé válhat az állat EU-ba történő beléptetése.) Emellett a légitársaságoknak lehetnek (vannak) különleges igényeik, előírásaik, amit konkrétan attól a társaságtól kell megérdeklődni, amelyikkel az állat repülni fog!


A szállítással kapcsolatban pedig a légitársaságtól kell érdeklődni, hogy miben szállítható a kutya, vagy milyen szabályozásaik vannak. Egyébként a kutyádtól függ, hogy hogyan fogja viselni a zajokat, és a hosszú utazást.


A továbbiakban pedig majd az USA-ban kell tájékozódnod, mikor kell oltatnod a kutyát (egyébként ott veszettség ellen 3 évente szoktak általában)


És ahogy az első írta, olyan szállást kell találni, ahol engedik a tulajok a kutyatartást.

2014. máj. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az utastérben valószínűleg nem fogod tudni szállítani, ahhoz ő már túl nagy. (De persze mondom, ez légitársaság függő lehet).


Így valószínűleg a poggyásztér marad, állatok szállítására szolgáló ketrecben (ezt Neked kell megvenned). Ezek méretéről, tipusáról szintén a légitársaságot kell megkérdezni.

2014. máj. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor az offos :\ Nem bírna ki annyi időt a poggyászoknál. Ha mellettem utazna ott tudnám nyugtatgatni.
2014. máj. 1. 11:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, hány kilóig utazhat az utastérben. A súly viszont ketreccel együtt számolandó, szóval 7 kilós kutya+ ketrec (nem tudom, milyen súlya van egy ketrecnek, de 2 kiló biztos). De általában 10 kilónál nagyobb súlyt nem vihetsz fel a fedélzetre. De meg kell kérdezni, esetleg több légitársaságot is, és ne csak olyat, ami Magyarországról indul.
2014. máj. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:
Talán pont azért nem lehet a fedélzetre vinni, hogy ne kezdje a gazdi "nyugtatgatni". De kibírja. Mégis mi mást csinálna? Lefekszik és alszik. 12-18 óra "nyugtatgatásnak" ugyanannyi idő hiszti az eredménye.
2014. máj. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akiteki: Nem hiszem.

Ha bezárom fél napig egy ketrecbe biztos hogy kiveri a balhét. Viszont ha mellettem utazik akkor nyugodt, de ha valami oknál fogva is kaparna vagy akár mit csinálna rászólok és abba hagyja.

2014. máj. 1. 15:17
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
És ha kiveri a balhét, akkor mi van? 10 perc után rájön, hogy senki nem fogja "nyugtatgatni" és elhallgat. Semmivel nem rosszabb egy 10 órás repülőút egy 10 órás autóútnál mondjuk Németországba, amit az összes mentett ideiglenesem kibírt hátul, boxban.
2014. máj. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


szia, én nem a táska gyártója vagyok, csak régebben láttam és emlékeztem, hogy repülőn engedik, amolyan "könnyített ketrec". Persze jó drága, de később is használható pl. tömegközlekedésen stb.

2014. máj. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!