Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Komondorról?

Mi a véleményetek a Komondorról?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok róla? Milyennek tartjátok? Kinek ajánlanátok, és kinek nem?
2009. dec. 26. 15:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
A komondor, mint köztudott, az egyik legnagyobb termetű ősi magyar kutyafajta, elsősorban nyáj (konda, gulya, stb) őrzőse céljából tenyésztették ki. Egy jól megtermett kan súlya akár a mázsát is elérheti. Azért tartották a pásztoremberek, hogy a nyájtól távol tartsák a nemkívánatos ragadozókat, de zsiványokat is. Nagy testű ragadozókat is lebír, még a farkast is, de talán még a medve is megfut előle. Rendkívül bátor, félelmet nem ismerő, harcos természetű. Hallottam már olyan esetről, amikor két nyájőrző komondor (egyébként tenyészpár) megtépett, és megfutamodásra kényszerített egy nyájfosztogató, vándorcirkuszból elszökött tigrist is. De kiválóan alkalmas személyvédelemre is. Gazdájához a végtelenségig hűséges és ragaszkodó, mindhalálig védelmezi. Idegenekkel szemben viszont meglehetősen bizalmatlan, nehezen barátkozó. Házőrzésre nem igazán alkalmas (jóllehet, a rábízott területet mindhalálig védi), mivel nagy hátránya a tekergésre való hajlam. Ezért házőrzésre nem igazán a komondort, sokkal inkább a kuvaszt javaslom. Hosszú, loncsos, nemezes szőrzete miatt lakásban való tartása nyomatékosan ellenjavallt. Ám tudok olyan esetről is, amikor egy finánc ismerősöm, kábítószer kiszaglására, kuvasz kantól és komondor szukától való keverékkutyát alkalmazott, az ilyen keveréknek állítólag a németjuhászénál is jobb szaglása van.
2009. dec. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
12%

Én nem vennék komondort, ha lenne hozzáértésem akkor se.

A mai példányok nem nem olyanok, mint a világháború elöttiek. Akkoriban a jobb egyedeket az oroszok és németek lepuffantották.

Javaslom nézd meg a dog-web.info oldalt és csodálkozz. Csak kerülgetni képes a segédet, de megtámadni nem akarja. A nagy hazafiasság kedvéért semmiképp ne válaszd ezt a fajtát. A szememben a megvesztegethetetlen fajták közé a Kaukázusi, Tibeti masztiff és a Közép-Ázsiai juhász tartozik. Nincs több !!!

2009. dec. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A Barka munkájára gondolsz??
2009. dec. 26. 17:31
 4/15 A kérdező kommentje:

Szóval nem olyan, mint régen??

Ettől féltem én is...:(

Ezt azért nézd meg:


http://www.youtube.com/watch?v=9r1-LmOR3XQ


http://www.youtube.com/watch?v=UIeZc4gj1WU&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=ZlFm-0f7tNo&feature=related


Amúgy a KAU, KÁJ, Tibeti masztiff sem a régi már, nagyon sok kutya bukott meg a tezsten.

Nem csak a Komondornak vannak problémái, hiszen több, mint 180 pásztorkutyából, 26 támadta meg a segédet. A megbukó, több mint 150 kutya nem csak Komondorokból állt. Volt pár másik kutya is közöttük.

2009. dec. 26. 17:35
 5/15 anonim ***** válasza:
19%

Elöző vagyok.


Amit beszúrtál 3 videot, ott is csak az első munkájára lehet mondani, hogy valami. A másik kettő meg katasztrófa, egyszerűen csak körbe ugrálják a segédet, de nem harapnak.

2009. dec. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A másik 2 közül az egyik az agárdi kuvasz teszten "kiváló" minősítést kapott. A Hídvégi Áron sztem elég jó volt. Nem az a lényeg, hogy a kutya ráfogjon és vadállat módjára tépje a bundát. Ezt az őrző-védő fajták teszik. A Komondor nem őrző-védő. A Komondor pásztorkutya. Az ő feladata a támadó megállítása, sarokba szorítása, meghátráltatása. Ezt meg is tették. Lehet, hogy a Kaukázusi, Közép-ázsiai munkája látványosabb, de az igazság az, hogy a Komondor még mindig az egyik legerősebb pásztorkutyás ösztönökkel rendelkező fajta. Engem már 3 Komondor próbált megtámadni, szóval vannak tapasztalataim, ha nem is olyan sok.
2009. dec. 26. 17:54
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért a magyar kutyák még mindig jobbak, mint a legtöbb külföldi, mert nincsenek annyira túltenyészteve. Ha szeretnél, bátran válassz komondort, de neves tenyésztőtől. Nekem mudim van, és az aztán tényleg megvesztegethetetlen...:) Ő is simán megvéd engem. Nekem csak kuvasszal van még tapasztalatom, azok is nagyon gazdacentrikusak voltak, idegenekkel bizalmatlanok voltak, senkit nem engedtek be, amíg meg nem engedtük. Ennyi:D
2009. dec. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

hát engem igazán elszomorítottak az első válaszolók :(

kiváncsi vagyok,hogy ők ismerik-e egyáltalán közelről a fajtát.

Nekem van komondorom, találkoztam többel is, nem a levegőbe beszélek.

Elöször is, a videókon lévő kutyák sztem nagyon jók, és abba gondoljatok csak bele, hogy őket nem is képezték segéd ellen, nem tanitották őket, hogy támadni kell és ha megnézitek elsősorban nem kézre mennek!!!! csak hát a segéd azzal védekezik, azért kapta el őket.Az egyéb fajták amiket felsoroltatok, hát nézzetek csak meg róluk videókat, látszik, hogy tudják kik a csibészek, erre vannak idomitva.

Ja és még, azok a komondorok a videókon nem a saját területükön voltak, hanem idegen helyen, most gondoljátok el, ha az udvarukba menne be vki, akkor mi lenne, ha ott ilyenek voltak.

Ne tévesszen meg a csibészkarra rárepülő kutyák látványa, ezek képzett kutyák, a "mutatvány" a zsákmányösztönre van szépen felépítve. Az igazi pásztorkutya munkája ettől sokkal komolyabb.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__509082-alkalm.. érdemes elolvasni a 12-05 18:30as és a 12-05 01:13-as választ.


Az igaz, amit itt vki mondott, hogy a háborúban a legjobbak nagy részét lelötték, de egyáltalán nem siralmas a helyzet, a tenyésztők nagyrésze nemcsak a külsőre, hanem a tulajdonságokra is szelektál.

Azért nem veszett ki belőlük az évezredes ösztön... és persze nem az összes jó komondort lőtték le...

Az akkora hülyeség volt h vki azt irta h házőrzésre nem alkalmas a komondor pfff... hát dehogynem!! gyere elhozzánk! majd megtapasztalod!


Kedves Kérdező! Inkább a saját szemednek, tapasztalatodnak higgy!

menj el, ne egy,hanem több komondor tenyésztőhöz, beszélgess velük, ismerd meg a fajtát!

Ne hagyd magad lebeszélni erről a csodálatos fajtáról ;) főleg amikor a jövője veszélyeztetve van...

meg hát magyar ember magyar kutyát vegyen :D

(amúgy nem vagyok tenyésztő, mielött vki azt hinné, csupán szeretem a fajtát)

2009. dec. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

hozzá teszem, hogy tőlünk nem messze lakik egy komondor tenyésztő, és egyik ismerősünk kutyás mesélte: egyik szilveszter este az ismerős állatorvosuk át ment BUÉK-ot kivánni a tenyésztőéknek, bement hiszen ismerte a kutyákat, nem talált otthon senkit,megfordult, hogy hazamegy és ki akart menni a kapun, amikor a komondorok közre fogták és ledöntötték a hóba, hajnalig ott figyáztak rá amig haza nem érkeztek a házi gazdák.


A komondornak egyébként sem az a stilusa, hogy széttépi az áldozatát, hanem kifele menet ledönti és vigyáz rá.

Akkor támad ha rá is támadnak, veszélyben érzi magát,vagy a családját.

Én egyébként nagyon sokat sétálok vele este 10-11 körül a parkban,biztonságban érzem magam mellette, tudom, hogy megvédene (amúgy 20 éves vok és lány...)

2009. dec. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szia!

Ne aggódj, nem hagyom magam lebeszélni. Ezt a kérdést 1 hete írtam ki, azóta van egy új tapasztalatom. Van egy Komondor a közelünkben, kölyökkora óta ismerem. Tegnap elmentem megnézni, megkeresni. Bár 7 hónapja barátkozik velem, és hagyja a simogatást, de amikor elmentem, majd kitört a kerítésen, úgy ugatott, nem is mentem fel a járdára. Es ez egy növendék kiállítási kutya!!!

Nem csak a Komondornak vannak problémái, hanem ezeknek a "rendíthetetlenség terén etalon"-nak nevezett fajtáknak (kaukázusi medveölő, közép-ázsiai juhászkutya, jugoszláv pásztorkutya, kangal) is. Ez vele jár, hiszen ezek élőlények, nem lehet minden élőlény tökéletes, sőt egyik sem az. De sztem a Komondor még mindig az egyik legjobb ösztönű pásztorkutya, sokkal jobb az imént felsorolt fajtáknál, nem mondok le róla, Isten ments!!! A felsorolt pásztorkutyák amúgy is kezdenek divatba jönni, vagy már divatfajták is, és tudjuk mi lesz ezeknek a sorsa! A Komondor viszont nem lesz divatkutya!!! És nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Ha valaki kételkedik a Komondor képességeiben, tegye próbára! Én tudom, hiszen már ugrott rám játékból Komondor, pont ma, és feldöntött. Harapdált, nyalogatott, simán átéri a kezem.

SZÓVAL NEM MONDOK LE RÓLA!!!!

2009. dec. 30. 17:26
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!