Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt észrevettétek, hogy az...

Azt észrevettétek, hogy az Eminent Large breed és Fit+Fun. Mi ez a nagy árkülönbség?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam egy zacsi repi Eminent premium tápot, este kíváncsiságból összenéztem a Fit+Fun-os zacskóval és az összetételük pár % különbséggel azonos. Utánanéztem a tápnak neten. Az a 3kg-os zacsi, amit kaptam ajándékba kb. 3500Ft. A Freshnapfos kajából 15 kg kb ugyanennyi. Ez most hogy van?

2014. máj. 19. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Az összetétel felsorolásnál, ami az elején van, az a különbség.
2014. máj. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fit+Fun: gabonafélék, hús és állati melléktermékek, növényi melléktermékek, olajok észsírok, zöldség (min 1%), ásványi anyagok.


Eminent Large Breed: Fehérje (26%), csirkehús, kukorica, rizs, egyéb gabonafélék, baromfizsiradék 4%, halzsiradék, esszenciális aminosavak (lisin, methionin), kókuszolaj, lenmag, répapép, MOS (mannán-oligoszacharidok), komplex vitaminok és mikroelemek, mangán, cink és szelén kelátok, kondroitin, glükozamin, L-karnitin


Óriási a különbség. A fit-ben főként gabona van, azaz töltelékanyag meg némi állati melléktermék, nem is ér többet az áránál. Az árának kétszereséért, cirka 500 Ft/kg körül már lehet találni jó tápokat. Mindig az első összetevőt nézd, hogy hús legyen és lehetőleg fel legyen tüntetve, hogy hány %. Ott van pl. a Brit Premium a maga 40% csirkehúsával nagyon jó áron.

2014. máj. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen-igen, megvannak ezek a dolgok, viszont az én eminentes zacsim is gabonával kezdődik és a fit+ fun csak néhány %ban tartamaz kevesebbet az Eminentes zacsin felsorolt anyagokból... Viszont mondom, repi cucc, tehát lehet valami újdonság.

Nem írtam volna hogy nagyjából ugyanaz, de megnéztem.

Egyébként én nem csak táppal etetek, viszont a Barffal vagy a Prey-el nincs időm babrálni meg nehéz hozzá mindig beszerezni mindent ami kell, ráadásul itt drága is lenne. Nyilván nem a kutyákon fogok spórolni, de az én pénztárcám is ésszerű keretek közt mozog.

Egy szó, mint száz, megveszem a nagy zacsit a Freshnapfban, mert azt gyorsan és könnyen emészti a dobim, akinek szörnyű az emésztése. Reggel megkapják a tápból az ajánlott adag felét, este pedig kapnak husit. Itt a környéken a hentesektől olcsóbb megvenni a hullót meg a csirkefejet,lábat, farhátat, mintha tápot rendelgetnék és a kutyák is szebbek így.

2014. máj. 19. 21:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Biztos úgy van, ahogy írod, a Larga Breed táphoz én ezeket az összetevőket találtam a honlapjukon.


Egyébként az áron felesleges is gondolkozni, hogy miért ennyi meg annyi. Egy alacsony minőségű táp általában olcsó, de a drágák között is akad olyan, ami indokolatlanul drága, mert az összetevői alapján nem ér meg annyit (pl. a Royal Canin tápok szerintem ilyenek).


Ha szép a kutyád, jó állagú a kaka, akkor nem is kell váltani. Én az enyémnek nem találtam 700 Ft alatt olyat, amitől úgy nézne ki, ahogy illik, de kutyája válogatja.

2014. máj. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!