Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1, fél éves komondor...

Van 1, fél éves komondor kutyám,3 hónapos korába került hozzám. Nyakövet nehezen de rá bírtam tenni azóta nem lehet csak nehezen megsimogatni, hívásra is nehezen jön és tart némi távolságot. Az volna kérdésem hogy próbáljam megkötni?

Figyelt kérdés
úgy tudom sosem volt megkötve.Azért szeretném megkötni mert : megeszi tojást hajtja tyúkokat és 1 és 2 hetes kiscsirkéim vannak a tyúkok szabad tartásúak.
2014. máj. 23. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Keresd fel a helyi menhelyet, mondd meg, hogy alkalmatlan vagy a kutyatartásra, és jó lenne, ha segítenének elvinni a komondort, mindannyiótok érdekében. Ha megkötöd, és továbbra sem foglalkozol vele, annak előbb-utóbb az lesz a vége, hogy bekattan, és neked megy, aztán még a végén ő lesz a hülye, amiért kölyökkorától kezdve elhanyagoltad.
2014. máj. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy az első írja. A komondor nem láncra való, pláne nem 6 hónaposan!!
2014. máj. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell megkötni, jobb helyeken ez úgy megy hogy a kutya megfelelően le van fárasztva szellemileg és fizikailag is (sok séta + tanulás) tehát nem kell neki unaloműző, és kellő tisztelet van a gazda felé. Így ha a gazda azt mondja, nem szabad a csirkéket b*szkurálni, akkor a kutya nem fogja a csirkéket b*szkurálni. Magic.
2014. máj. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Szia! az én komondorom 8 hónapos, négy hónapos korában került hozzám, mivel anyáék nem bírtak sehogy sem vele.semmi tapasztalatom nem volt még eddig komondorral, és nagyon sokszor úgy éreztem beletörik a bicskám. Mire megengedte hogy hozzáérjek minimum egy hónap volt, porázt egyátalán nem viselte el. Még a nyakörvet sem tudtam eleinte rátenni.Mára kialakult egy olyan viszony hogy odajön ha hívom, engedi hogy simogassam,imád fogocskázni és a tiltást is megérti.(pórázzal is tanulunk már sétálni, de nem igazán szereti)Sőt amin nagyon meglepődtem elviselte a kozmetikázást, eleinte probálkozott csipkedni, de utána rájött hogy jót teszek vele. Tudom nem nevelt még de szerintem jól haladunk. Viszont sose kötném meg.Én csináltam neki egy kenelt ahova csak akkor zárom ha nagyon muszály, jön valaki.Én nagyon sokat tanultan a kutyapszihológia könyvből.
2014. máj. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én eleve azt nem értem, hogy minek olyan embernek kutya, akinek ott van egy pici cuki szőrös kölyök, és odáig nem jut el, hogy egyáltalán hozzá tudjon nyúlni. Mert még ha csak nevelve nem lenne, de ez, hogy a nyakörvet is úgy kellett rászenvedni, meg nem lehet megsimogatni, töményen nulla érdeklődést tükröz a kutya felé. Ilyen házhoz riasztót kell venni, annak nincsenek igényei, és amúgy sokkal hatékonyabb is, mint egy rakás szerencsétlenséggé bizonytalanított akármekkora kutya.
2014. máj. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem is értem, hogy hogyan jut eszedbe egy komondort megkötni???? Nem láncos kutyának lett kitenyésztve.

Ha nem foglalkozol vele eleget, akkor szívás lesz a vége.

Lehet tényleg másik gazda kéne neki.

2014. máj. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Ne kösd meg, inkább a baromfikat kerítsd el egy helyre. Lehet azoknak is nagy helyük, csak legyen elkerítve. 1-2 hetes csirkéket még bezárva tartok, nagyon hamar megfázhatnak a jó időre való tekintettel is, és akármi macska is elvihet belőle. Egyébként a komondor mindig is távolságtartó lesz, szóval azt ne várd hogy örökké a sarkadban legyen, nem, komondor ő, és ezek a kutyák inkább magukban vannak, őrző-védőnek lettek kitenyésztve. Nem azt mondom, hogy soha nem megy oda hozzád, de odamegy párszor utána elmegy aztán magának elvan. És mivel nem tanyán laksz ahol tudna menni torony iránt, ezért kell próbálni vele sétálni is, először az udvaron gyakorolj vele, mit hogyan kell, jutalmazd ha tudod valamivel. De ne kösd meg, nagyon hamar vadulnak, és tudja hogy te kötötted meg és bizony neked mehet
2014. máj. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A komondor pont nem az a fajta, ami babusgatásra való, de láncra se.

Ráadásul eléggé férfiaknak való kutya, és hozzáértés nélkül nagyon csúnya dolgok sülhetnek ki belőle.

A helyedben felkeresném a fajtamentőket, hogy keressenek neki egy jó helyet, te pedig fogadj örökbe egy menhelyi keveréket. Neveld meg, a csirkét meg tartsd elzárva a kutyától.

2014. máj. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
Könyörgöm KERESD MEG A FAJTAMENTŐKET ÉS MONDJ LE A KUTYÁRÓL!!!
2014. máj. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!