Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám szinte egész nap...

Audryenne kérdése:

A kutyám szinte egész nap kint alszik az ajtó előtt, ahelyett hogy velünk lenne. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Egy 9 hónapos havanese kan kutyáról van szó, mellesleg nagyon játékos, barátságos. Sokat vagyunk itthon vele (legfeljebb olyan 5 órát marad egyedül hétköznap, sokszor ennyit se, mert én egyetemre járok, anyukám pedig egyik héten délelőtt, másikon délután dolgozik), és naponta 4szer visszük le sétálni minimum fél órára (melegebb időben persze többet, és sokszor játszom vele...stb. De amikor velem van itthon egy idő után elvonul az ajtó elé a kis dobozába (imádja, mindig abban alszik) és órákig pihenget, néha alszik. Sokszor próbálom behívogatni, hogy legyen benn velem a szobában, de rövid időn belül megint kimegy lefeküdni. Amikor anyukám is itthon van sokkal aktívabb, pedig alapvetően én foglalkozom vele többet. Amúgy is változó a hozzáállása, egyszer hozzá máskor hozzám húz inkább. Nem tudom miért van ez. Félek, nem ragaszkodik igazán. Hogy lehet elérni, hogy ragaszkodóbb legyen?
2009. dec. 30. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Valoszinüleg nagyon ragaszkodik a dobozához,abban szeret pihizni.nincs ezzel semmi gond,jó hogy van egy saját kis kuckoja,ha azt akarod hogy veled legyen egyszerű:vidd be a dobozát a házba:-)
2009. dec. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9 hónapos,még nem kiforrt "személyiség",de hidd el eljön az az idő mikor le sem tudod majd vakarni. Türelem és sok szeretet kell hozzá de látom a szeretet nálad maximálisan megvan, ne félj ha ilyen lelkiismeretes gazda maradsz nem lesz gond.
2009. dec. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam, hogy nincs semmi baj. Hát igen az a doboz a mindene.:P
2009. dec. 30. 14:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd. Minden kutya személyisége másmilyen. A tietek nem annyira bújós, gazdin lógós, ez talán jobb is. Ismeri a járást, tudja, hogy ott vagytok neki, ha be akar menni, veletek akar lenni, úgyis jelezni fogja, vagy csak egyszerűen nem megy ki hamar, miután behívtad. Ne aggódj, ez csupán annyi, hogy a kutyusod elvan egyedül is.
2009. dec. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:) Hát igen elég önálló kutyus, csak néha jön rá a bújhatnék. Igazi pasi.:D
2009. dec. 30. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!