Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a kutyája nem szeret sétálni? Előbb utóbb szeretni fog minden kutya?

Figyelt kérdés

Örökbe fogok fogadni egy agarat. Amikor lent voltam, el kellett vinnem sétálni, de remegett, behúzta a farkát, és lefeküdt, azthiszem megadó pózba. Megtett egyedül is lépéseket, de csak keveset, és várni kellett, amíg bátortalanul odajön. A "séta" végén óvatosan adott egy puszit a lábujjamra. Azt mondták, hogy nincs pórázhoz szokva, és rossz napja volt, mert amúgy bújik hozzájuk.

Előfordulhat, hogy csak tőlem félt, vagy nem szeretett? Ha sokat vagyok vele, meg fog szokni és szeretni fog engem és a sétát? Amikor visszaértünk, megint elbújt....

Minden választ nagyon köszönök! A kutyus 3 hét múlva jön hozzánk.



2014. máj. 26. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Én egy szepen mondva agyon tenyésztett csivava kutyust hoztam el . Első heten szinte nem evett semmit, bebujt a sarokba . 2 het eltelt mikor egyszer csak beleült az ölembe. 6 eves kutya volt. Imádtam ! Sajnos azóta megbetegedett de az utolsó 7 evet szeretetben töltötte velem . Kell egy kis idő , fél , idegen neki a környezet . De nem adok 1 hónapot ha te is szepen foglalkozol vele, érzi h mennyire szereted imádni fog . En azt mondom ne vidd el addig sétálni , amíg azt nem érezteti veled h te vagy a gazdája. Mondom nálunk 1 honap kellett , mire mar szóltam neki es jott is, hívtam es mar futott is :) éreztesse vele mennyire szereted ! Szókjon meg , es legyél Te a mindene :)
2014. máj. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha kertes hazatok van , jatsz vele az udvaron . Ha nem vidd le a parkba es ott ülj le mellé, beszélgess vele , akkor persze muszáj h sétáljon . Nekünk kertes házunk van sokat voltam vele kint .
2014. máj. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem sétálni nem szeret, hanem a körülményekhez nincs hozzá szokva... minden új neki... te, a póráz, a zajok, stb... Persze, hozzá fog szokni, szerintem hamarabb is mint gondolnád, majd rájön hogy nincs mitől félnie, mert jó dolog ez a séta és megfog benned bízni, csak hát a bizalomhoz idő kell ugye... :)
2014. máj. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sétálni minden (mentálisan egészséges) kutya szeret, kivétel nélkül, sőt, a séta az egyik leghatásosabb terápia sok problémára.


A te esetedben 2 dologra kell odafigyelni.

A bizalom kiépítése, és helyes póráz használat.

A helyes pórázhasználattal egyébként a bizalom is épül, és akár egy félóra alatt is csodákat lehet tenni.

2014. máj. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
Én azt vallom, hogy a sétán lehet legjobban összecsiszolódni egy kutyával, akár félénk, akár nem. Ha a gazdi magabiztosan, határozottan irányítja a kutyát, akkor ő sokkal gyorsabban tud alkalmazkodni és beilleszkedni az új közegbe.
2014. máj. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok vele :)
2014. máj. 27. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!