Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szorhullas. Mit kezdjek vele?

Szorhullas. Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
2.5 honapja menhelyrol fogadtunk orokbe egy 4 honapos jack russel - corgi mixet. Csak jo minosegu tapot kap (egyik etkezes) es hust zoldsegekkel gyumolcsokkel (masik etkezes). Minden nap kap tojast sajtot halolaj kapszulat repat almat (ezeket ajanlottak szorhullasra). Megkapta idoben az osszes vedooltast, 2szer nezettuk es nincs borbetegsege. Az allatkorhazban sem ertik miert hullik igy a szore ( nem foltokban.egysegesen mindenhol). Napi fel-egy bevasarlo szatyornyi szort fesulunk le rola.Szoba kutyanak terveztuk de keptelenseg beengedni igy a hazba (a kissebbik gyermekunk meg csak maszik es allandoan tele lenne a keze szorrel amit a szajaba vesz mindig).Valakinek tapasztalat? Egyeb otlet ami csokkentheti a szorhullast? Koszonom
2014. máj. 27. 15:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Próbálkoztatok már másik táppal?
2014. máj. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem lehet, hogy csak az a baj, hogy fésülitek? Hallottam már olyanról, hogy a rendszeres fésüléstől jobban kezdett hullani a kisállat szőre, mert a fésűvel még a vérkeringés is felpezsdül, ami új szőrszálak kinövesztésére "kényszeríti" a bőrt, így a régi szőrszálak kihullanak.

Vagy már akkor is így hullott a szőre, mikor befogadtátok?

2014. máj. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen hullott a szore, de most a joidovel meg jobban (ez termeszetes ezen nem is izgulok) utcarol fogtak be ezert eloszor borbetegsegre gyanakodtunk, de az orvos szerint nincs semmi baja, mar 2 szer vttuk vissza.

Tapbol ez a 3. Fele mert az eso kettot mmeg sem ette.Probaltuk mar a baba tapszert is (ezt is allat orvos javasolta) mmert konnyu megemwszteni es ha azzal leontjuk a tapot jobban megeszi.nem vagyon szereti a tapot.szivesebben eszik hust repaval es almaval sajtal tojassal, de biztos fotos vitaminok vannak a tapban

2014. máj. 27. 15:39
 4/13 anonim ***** válasza:
21%
Lehet így jön ki az, hogy keverék. Nekem volt olyan ideiglenes kutyám, akire időnként nyáladzási roham jött rá, és olyankor végigcsöpögtetett mindent. Mint utóbb kiderült, genetikai probléma volt, túlműködtek a nyálmirigyei bizonyos időközönként.
2014. máj. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor nem is szamithatunk javulasra ?? :( remeltem es meg mindig, hogy megoldodik es csak annyira fog hullani, mint egy atlag kutyanak. Hatha ir valaki valamit.Nagyon aranyos kutyus es a gyerekeink imadjak, deigy a kicsi nem igazan tud vele jatszai amig meg nem tanul menni, hogy az udvarra ki tudjon menni.
2014. máj. 27. 15:54
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem gondoltatok, hogy egyszerűen csak a tavaszi vedlésről van szó?
2014. máj. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Volt mar kutyank (a ferjemnek tobb is) es ez tobb egy atlagos szorvallltasnal.Az alatorvos szerint is tulsagosan hulik, de nem tudta mitol, mert nem talalt kivallto okot. Kulfoldon elunk es gondoltam megkerdezem hatha van vaami otletetek, mert biztos mas tapasztalat is van otthon mint itt.
2014. máj. 27. 16:02
 8/13 anonim ***** válasza:
Esetleg kipróbálhatjátok furminatort, hátha segít
2014. máj. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hallottam mar de nem lattam meg sehol olyan kefet.tudnal linkelni?
2014. máj. 27. 16:44
 10/13 A kérdező kommentje:
Ezt a fesut hasznaljuk es egy sima kefet [link]
2014. máj. 27. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!