Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki miben lett (mondjuk úgy)...

Ki miben lett (mondjuk úgy) "jobb", amióta kutyát tart? Sokat olvasok/hallok a kutyatartás emberi előnyeiről is, érdekel, ki, miben és mennyire lett jobb ember?

Figyelt kérdés
Ha csak egy hangyányit is, az nekem már elég. Írjátok le!

2014. máj. 27. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Több emberrel tartok kapcsolatot

Az emberek közötti konfliktusokat jobban értem/kezelem

A több séta fizikailag idegileg is rendbe tesz egy kicsit

Észreveszem és segíteni próbálok a kóbor állatoknak

2014. máj. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt valami szerencsés a kutyaválasztásom, olyan kutyát szánt mellém a sors, amelyikre tapasztalt kiképzők is azt mondják, hogy nem könnyű eset, viszont (vagy éppen ezért) roppant tehetséges.

Egy ilyen kutya mellett az ember vagy fejlődik, vagy megszökik.


Én a következő területeken fejlődtem: magabiztosság, következetesség, problémamegoldás, mozgás koordináció (a közös sport miatt), szívósság (bár ez utóbbi mindig erősen jellemző volt rám), felelősségtudat, rend tartás, türelem, - és a kakiszedés, csipázás, sebkezelés, dögmaradványok kimosása a bundából jó hatással van az élet egyéb gusztustalan dolgainak túlélésében.

2014. máj. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Végre kimozdultam a házból. Addig szinte ki se dugtam az orrom. Így lett egy csomó barátom, kutyások és nem kutyások. :) Ez talán a legnagyobb dolog amit Neki köszönhetek.


Türelmet tanultam. Borzasztó türelmetlen alak vagyok, és eleinte nagyon nehéz volt, de egyre jobban tudok uralkodni magamon.


Figyelmesebb lettem. A kutyám mellett megtanultam észrevenni az apró dolgokat, sőt érzelmeket.


Laza vagyok és nyugodt. Legalábbis séta közben... :) Megtanultam elengedni magam, így a kutya is ellazul és tökéletesen kikapcsolódunk.


Egészségesebben élek. Naná, mert minden reggel jó korán kelek hogy megejtsük a szokásos sétánkat. :)


Még hírnévre is szert tettem. :D Ugyanis itt falun ritka a kutyás mint a fehér holló, így valódi kuriózumok vagyunk, mindenki ismer legalább látásból és a többség elismerően nyilatkozik felőlünk, mert elég jólnevelt az ebzet, nyugodt, póráz nélkül megy, stb.


És sokkal de sokkal boldogabb ember vagyok mióta van kutyám (pedig csak egy éve van). Már el se tudom képzelni, milyen lehet kutya nélkül élni...KUTYÁT minden ember mellé! :D

2014. máj. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én türelmet és rendet tanultam. Lány léttemre eléggé rendetlen voltam sokszor csapong szeleburdi és türelmetlen. Én felnőtten vettem egy kutyát aki nagyon antiszoc volt. Elhoztam és nagyon sok minden más lett, az első hisztimnél nagyon megilyedt így tudatosítanom kellett hogy ezt el kell hagyni mert fél tőle. A kutya rendszert vitt az életembe, bár még néha így is nagy a káosz körülöttem de azért egy alap rendszer már van az életembe és az pont miatta van (egészségügyi kint létek, séták, játszás) Türelmesebb is lettem, mert nem könnyű tanítani. És végül rend lett a lakásomban ( mai napig a kutya előszeretettel pisil ruhára és zacsira ha a földön felejtem őket), megtanultam hogy helyre kell őket tenni mert pár nap alatt már nem tudtam mit felvenni. Engem nagyon megváltoztatott :) életem legjobb döntése volt
2014. máj. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Felelősségtudat, türelem, határozottság, következetesség, valamint nekem a kutyám adott önbizalmat is. Ő a menedékem, a kiutam a zűrös családi életemből. Megtanított arra is, hogy jobban tudjam kezelni a kellemetlen, rossz helyzeteket.
2014. máj. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Még szinte teljesen tapasztalatlan voltam, amikor hozzám került a kutyám 4 évvel ezelőtt, mindent miatta tanultam meg a kutyákról-kutyázásról, mostmár kutyás társaságba járok és az egész életem erről szól, elkutyásodtam mellette. :)

Ő tanított meg az alázatra, elfogadásra, alkalmazkodásra, és még megannyi dologra. Még az önbizalmam is nőtt mellette. Már nem tudnám elképzelni az életemet, ha Ő nem lenne.

2014. máj. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
kA második válaszoló mintha csak rólam írt volna. :) Én pluszban még pályát is miatta választottam (juhászkutya, mezőgazdaságot tanulok miatta, annyira megtetszett a birkákkal való foglalkozás, terelés). Sőt, ami a legnagyobb ajándék: megtanított nyugodtnak maradni vészhelyzetben is, így csellel el tudtam menekülni, mikor megpróbáltak megerőszakolni. Milliószor mentettem meg kerítés mögül kirohanó kutyáktól, így akkor is végig hideg fejjel tudtam gondolkodni, amikor éjjel egy kihalt utcában egy pasi molesztált és megfenyegetett, hogy ha nem hagyom magam, akkor megerőszakol.
2014. máj. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!